16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

LaaS fintech trade ledger uruchamia w Polsce laboratorium rozwojowe

LaaS fintech trade ledger uruchamia w Polsce laboratorium rozwojowe

Lending-as-a-service fintech Trade Ledger udaje się do Polski ze swoim nowym laboratorium produktowym i inżynieryjnym.

Jako pierwsze centrum rozwoju firmy w Unii Europejskiej, ekspansja stanowi strategiczny krok w celu wzmocnienia jej globalnego zasięgu i oferty dla globalnych klientów.

Według firmy wybrała Polskę ze względu na „rozwiniętą scenę technologiczną” i „wysoko wykwalifikowany” talent inżynierski.

„Rozwijająca się krakowska scena technologiczna daje nam dostęp do najlepszych talentów inżynierskich i umożliwia lepszą obsługę naszych klientów” — powiedział Martin McCann, współzałożyciel i dyrektor generalny Trade Ledger.

„Ta ekspansja jest zgodna z naszą wizją bycia światowym liderem i wzmacnia nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom wyjątkowej wartości”.

Według Trade Ledger ma aktywa w wysokości ponad 25 miliardów dolarów, aw zeszłym miesiącu zabezpieczył inwestycję w wysokości 3 milionów funtów od Barclays i trzyletnią umowę technologiczną.

Fintech, który pomaga bankom i alternatywnym pożyczkodawcom w podejmowaniu decyzji kredytowych, został założony w 2016 roku i ma biura w Wielkiej Brytanii i Australii.

„Chociaż nasze laboratorium w Sydney jest integralną częścią TradeLedger od wielu lat, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzmacnialiśmy nasze laboratorium w Polsce, a ta przeprowadzka pozwoli nam wykorzystać bogate doświadczenie programistyczne w Polsce” — powiedział TradeLedger Wiceprezes ds. inżynierii i bezpieczeństwa Riccardo Pietri.

READ  Outboard wyznacza ESS Audio na dystrybutora w Polsce