20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kwiat konopi do Polski |  Farma tygodniowo

Kwiat konopi do Polski | Farma tygodniowo

Dyrektor Zarządzający LGBT Plata Solomon.

Podpisana została pięcioletnia umowa na wyłączną dystrybucję leków pomiędzy Little Green Firma (LGP) i Medicin na dostawę marihuany do Polski.

Medicine jest spółką zależną Belian SA, największego operatora w polskim i litewskim sektorze opieki zdrowotnej, a obecnie jest oddanym partnerem w dystrybucji leczniczego oleju konopnego LGB i produktów roślinnych o wysokiej zawartości tetrahydrokannabinolu (DHC) w Polsce.

Medazine zamierza sprzedawać co najmniej 20 procent swoich produktów na polskim rynku marihuany medycznej i co najmniej 10 procent swoich produktów na polskim rynku kwiatowym marihuany medycznej o wysokiej zawartości DHC.

Dyrektor zarządzający LGBT, Plata Solomon, powiedział, że ich umowa dystrybucyjna z Medic odzwierciedla strategiczne ambicje firmy polegające na przejęciu i utrzymaniu znacznego udziału w rynku hurtowym w każdej z jej jurysdykcji.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Medicine, bardzo doświadczonym dystrybutorem farmaceutycznym na dużą skalę obsługującym polski rynek, aby pomóc nam w osiągnięciu tego celu” – powiedziała Solomon.

„Wartość finansowa umowy będzie oparta na ostatecznej liczbie zamówień w ramach umowy, które podlegają wymogowi minimalnego zamówienia, a cena produktów dla LGB zostanie ustalona przez rynek w momencie sprzedaży.

„Biorąc pod uwagę zmienność liczby jednostek, które mogą być sprzedane w ramach umowy, zmienne obliczanie minimalnego kontyngentu i ustalenia dotyczące zmiennej ceny, LGB nie mógł podać dalszych wskazówek dotyczących skutków finansowych umowy, ale jej wartości pod względem bieżące raportowanie w ramach kwartalnych obowiązków sprawozdawczych umowy, które dostarczają aktualizacji w tym zakresie.”

Niniejsza Umowa jest automatycznie odnawiana na okres pięciu lat od daty pierwszego wydania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i na kolejny okres jednego roku, jeśli nie zostanie wypowiedziana.

Strony już znacznie poprawiły pierwszy dokument akredytacji marketingowej LGP dla medycznego produktu kwiatowego konopi.

Pani Solan ogólnie powiedziała, że ​​polskie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu wymagają 210 dni na ocenę i przyznanie.

READ  Polskie eliminacje na żywo na żużlu GB 2022 – zawodnicy starają się znaleźć najszybszy czas na sobotnie starcie

„Wyjątkowość dostaw medycyny jest uwarunkowana zakupem minimalnych produktów” – powiedział.

„W każdym przypadku minimalna kwota jest obliczana corocznie na danym rynku za poprzednie 12 miesięcy sprzedaży zebranej i zgłoszonej przez polski regulator leków.

„Kontrakt z lekiem może zostać rozwiązany tylko wtedy, gdy materialne uchybienia LGP ​​lub bezpieczeństwo produktów jest kwestionowane przez polskie organy regulacyjne”.

Polska liczy około 38 milionów ludzi, co czyni ją piątym co do wielkości krajem w Unii Europejskiej.

Nie wszyscy lekarze mogą przepisywać marihuanę medyczną w Polsce i nie ma ostatecznej listy zalecanych schorzeń.

Polski rynek opiera się wyłącznie na importowanych lekach z konopi, a medyczne produkty z konopi indyjskich są sprzedawane w ilościach od 650 do 700 polskich automatów lub sprzedawane w cenie od 6226 do 4244 za 10 gramów.