23 października, 2021

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2021 w Tokio21

  • Gdy: Pływanie na basenie: sobota, 24 lipca – niedziela, 1 sierpnia 2021 r.
    • Pływanie na otwartym akwenie: środa, 4 sierpnia – czwartek, 5 sierpnia 2021 r.
  • Gdzie: Olimpijskie Centrum Sportów Wodnych / Tokio, Japonia
  • Bieg: 19:00 / Półfinał i finał: 10:30 (czasu lokalnego)
  • Kompletny stół wodny

Niepowodzenie procesu zgłaszania się przez Polski Związek Pływacki odesłało sześciu pływaków do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po przybyciu do Japonii.

Glinicja Govard, Bartos Pissorowicz, Aleksandra Polańska, Mattus Sovanic, Dominika Kozakowska I Jana Józefa Riley był pierwszym pływakiem, który został wymieniony w polskim składzie na przełożone Igrzyska Olimpijskie 2020. Pojechali więc do Tokio w ramach 23-osobowego polskiego zespołu, którego pełną listę startową można przejrzeć poniżej tego wpisu.

Jednak zaraz po przybyciu można było zobaczyć pływaków przytulających się do swoich drużyn i żegnających się z olimpijskim marzeniem, gdy wyjeżdżali z Japonii, ponieważ wystąpił oczywisty błąd w zgłoszeniu kwalifikacyjnym związanym z wysłaniem wielu pływaków.

Ten film został opublikowany przez polskie media od pływaka Sovanika.

Post z 17 lipca na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego potwierdza, że ​​jego zmieniona lista olimpijska liczy obecnie tylko 17 zawodników, przytaczając takie kwestie, jak „FINA, Komitet Organizacyjny MKOl i Polski Komitet Olimpijski kończą proces zatwierdzania”.

W oświadczeniu napisano: „Jutro prezes PZP wyda oficjalne oświadczenie zawierające wszystkie informacje dotyczące sytuacji i działalności stowarzyszenia w zakresie zatwierdzania i decyzji organizacji”. Możesz przeczytać raport Tutaj.

Dla FINA Polska zakwalifikowała się do następujących igrzysk olimpijskich: sztafeta mężczyzn i kobiet 4x100m stylem dowolnym, sztafeta mężczyzn 4x200m stylem dowolnym, sztafeta składana mężczyzn i sztafeta mieszana stylem zmiennym.

READ  Rekrutacja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Almeida wygrywa tournée po Polsce

Standardy kwalifikacyjne olimpijskie FINA Każdy kraj może zgłosić zawodników tylko do sztafety, jeśli osiągnęli co najmniej standard „B”, dla odpowiedniego skoku/dystansu sztafety, w której startowali. 10 dodatkowych sportowców Dla kraju, który kwalifikuje się do 5 sztafet.

Po dodaniu indywidualnych kwalifikacji do zawodów zarówno z kategorii A, jak i B, miejsca te zostały obsadzone poza to, co Polska dodała do swojej listy i zdecydowano, kto powinien odejść.

Zdolność Polski do podłączenia przekaźników do gry jest teraz pod znakiem zapytania. Wydaje się, że sztafeta 4×100 m stylem dowolnym kobiet została wyeliminowana, podczas gdy sztafeta 4×200 m mężczyzn może pochodzić od uczestniczących pływaków. W tym zakresie będziemy nadal śledzić skutki tej sytuacji.

Tymczasem kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pavesa Siomiskiego, wzywający cały zarząd organizacji do natychmiastowej rezygnacji z zaistniałej sytuacji.

W liście czytamy: „Działania stowarzyszenia doprowadziły do ​​bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiego sportu”.

„Dodatkowo polskie pływanie – w oczach opinii publicznej i potencjalnych kibiców – zostało wystawione jako pośmiewisko. Będzie to również miało oczywisty wpływ na wszystkich zawodników rywalizujących na co dzień w bieli i czerwieni.

„Apelujemy do Prezesa i całego Zarządu o natychmiastową rezygnację”.

List podpisało 22 pływaków, wyjątek Sprint Ace Kasia VasikTylko dlatego, że nie jest jeszcze w Tokio. Swisswam zwrócił się do Wasika i kilku innych polskich pływaków o informację zwrotną.

Oryginalna polska lista olimpijska:

Mężczyźni

Kobiety