6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kupujący anulują umowy kupna.  Co wiesz, zanim to zrobisz?

Kupujący anulują umowy kupna. Co wiesz, zanim to zrobisz?

Steve Buffett | Aktualności | Obrazy Getty

W obliczu rosnących stóp procentowych i słabnącego rynku mieszkaniowego nabywcy domów nadal wycofują się z drogich kontraktów.

Według nowego raportu Redfin w sierpniu anulowano około 64 000 umów kupna domów. Odpowiada to 15,2% kontraktów mieszkaniowych zainicjowanych w ciągu miesiąca i podobnie jak 15,5%, które zostały anulowane w lipcu. Rok temu udział ten wynosił 12,1%.

Jeśli rozważasz dołączenie do grona tych, którzy odchodzą od trwającej umowy, ważne jest, aby wiedzieć, czy będzie cię to kosztować. Lub, jeśli nie podpisałeś jeszcze umowy, ale zbliżasz się do tego momentu, pomocne jest ustalenie, czy możesz anulować w pewnym momencie w sposób, który nie spowoduje przepadku.

Twój depozyt może być zagrożony

Zazwyczaj kupujący wpłacają tak zwane poważne pieniądze lub depozyt „dobrej woli” podczas składania oferty na dom, chociaż szczegóły różnią się w zależności od stanu. Kwota zwykle wynosi od 1% do 5% ceny zakupu Ale może to być do 10% w zależności od lokalnego rynku.

Kaucja jest przechowywana na rachunku escrow i zaliczana jest na poczet zaliczki lub innych kosztów zamknięcia po zakończeniu zakupu w momencie rozliczenia.

Jeśli sprzedający zaakceptuje Twoją ofertę i podpiszesz umowę kupna – na kilka tygodni lub miesięcy przed rozliczeniem – możesz ryzykować utratę tej wpłaty, jeśli spróbujesz wyjść z umowy bez spełnienia warunków.

Nagłe sytuacje mogą pomóc chronić kupujących

Biorąc pod uwagę ryzyko finansowe zerwania umowy, warto upewnić się, że ostateczny zakup jest uzależniony od pewnych aspektów zakupu domu. Powszechne możliwości dotyczą inspekcji domu, wyceny i finansowania.

Na przykład, jeśli inspekcja ujawni problemy w domu, które są dla Ciebie nie do zaakceptowania, awaryjna inspekcja domu zazwyczaj oznacza, że ​​możesz odejść i odzyskać swój depozyt. Lub, jeśli wycena jest niższa od uzgodnionej ceny sprzedaży lub nie możesz zabezpieczyć kredytu hipotecznego po cenie lub warunkach określonych w umowie, możesz wycofać się bez utraty pieniędzy.

Należy jednak pamiętać, że proces i warunki odzyskania depozytu różnią się w zależności od stanu, powiedziała Erin Sykes, główny ekonomista w Nest Seekers International, pośredniku w obrocie nieruchomościami.

Więcej finansów osobistych:
Kupujący płacą średnio o 10% więcej niż cena naklejki
62% pracowników ogranicza oszczędności w związku z obawami gospodarczymi
Oto jak przygotować się do umorzenia kredytu studenckiego

Dla kupujących wycofanie się rynku oznacza, że ​​zawarcie umowy z nieprzewidzianymi sytuacjami jest bardziej prawdopodobne niż jeszcze kilka miesięcy temu.

„Kupujący ponownie zgłaszają sytuacje awaryjne” [purchase agreements] Stephen Rinaldi, prezes i założyciel Rinaldi Group, powiedział, że pośrednik hipoteczny… …i nie odda wszystkiego sprzedającym tak jak oni.

Al Bingham, specjalista ds. kredytów hipotecznych w Momentum Loans w Sandy w stanie Utah, powiedział, że mogą również wystąpić problemy z przystępnością, które mogą spowodować wycofanie się kupujących, zwłaszcza w przypadku nowych konstrukcji.

Zasadniczo, ponieważ problemy z łańcuchem dostaw nadal wpływają na budowę, nowe domy trwają dłużej. Oznacza to, że obecne oprocentowanie dostępne dla kupującego przed rozliczeniem może być teraz wyższe niż przed rozpoczęciem budowy.

Bingham powiedział, że kupujący są „chętni odejść, nawet jeśli się kwalifikują, ponieważ wzrosły płatności za mieszkanie”. „Oni po prostu nie mogą tego znieść”.

Po dwóch latach gwałtownych wzrostów cen domów rosnące stopy procentowe zahamowały przegrzewanie się rynku mieszkaniowego. Płaska średnia cena w dniu 30-letni kredyt hipoteczny wynosił 6,7% Według Mortgage News Daily wzrost z około 3,3% na początku stycznia w piątek.

Różnica, jaką daje wyższa stopa procentowa, może być wyraźna.

Na przykład w przypadku kredytu hipotecznego o wartości 300 000 USD na 6,7% w ciągu 30 lat miesięczna spłata kapitału i samych odsetek wyniesie 1935 USD. Ta sama pożyczka w wysokości 3,3% przyniosłaby płatność w wysokości 1313 USD (622 USD). Kwoty te nie obejmują innych kosztów, które często są zawarte w płatnościach hipotecznych, w tym ubezpieczenia właścicieli domów, podatków od nieruchomości lub prywatnego ubezpieczenia hipotecznego.

„Rynek bardzo szybko się zmienił” – powiedział Rinaldi. „Przeszedłem od ludzi oferujących 40 000 dolarów powyżej ceny wywoławczej, rezygnujących z kontroli, obiecujących swoje pierwsze dziecko… do nie tak bardzo, ponieważ ceny tak szybko wzrosły”.

READ  Tata Steel do Infosys: indyjskie firmy wycofują się z Rosji