6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rynki europejskie są otwarte na zamknięcie.  Funt brytyjski traci w stosunku do dolara

Rynki europejskie są otwarte na zamknięcie. Funt brytyjski traci w stosunku do dolara

Ropa Brent spada poniżej 85 dolarów za baryłkę wraz ze wzrostem wartości dolara

Ropa Brent spadła w poniedziałek poniżej 85 USD za baryłkę, ponieważ obawy o recesję nasiliły się i dolar wzbił się.

Kontrakty terminowe na ropę Brent Jeśli chodzi o listopadową ugodę, o 8 rano czasu londyńskiego cena spadła o ponad 1% w okolicach 84,92 USD. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate również spadły o około 77,93 USD.

Banki centralne na całym świecie – Łącznie ze Stanami Zjednoczonymi A Zjednoczone Królestwo. Kontynuacja podnoszenia stóp procentowych w celu walki z inflacją.

Możesz przeczytać całą historię na CNBC tutaj.

– Hannah Ward Glinton

Akcje w ruchu: Belimo w górę o 7%, K+S w dół o 8%

Akcje szwajcarskiego producenta ogrzewania i wentylacji Belimo Holding wzrosły o ponad 7% na początku handlu po tym, jak Berenberg uaktualnił akcje do „kupuj” i podniósł cenę docelową, powołując się na zwiększony popyt na remonty domów.

Na dole Stoxx 600 niemiecka firma chemiczna K+S spadła o 8%.

– Elliot Smith

Sondaże opinii publicznej pokazują, że Giorgia Meloni i jej skrajnie prawicowa partia Bracia Włoch prowadzą we włoskich wyborach

Giorgia Meloni była widziana przemawiającą podczas kampanii. Giorgia Meloni, lider włoskiej nacjonalistycznej partii Bractwo i prawicowy konserwatysta, zorganizował kluczowy wiec wyborczy w Arenel, w lewicowej dzielnicy Bagnoli w Neapolu.

zdjęcia soby | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Włosi są na dobrej drodze do wyboru pierwszej kobiety na premiera kraju i pierwszego skrajnie prawicowego rządu od zakończenia II wojny światowej.

Partia Fratelli d’Italia (Bracia Włoch) z Georgii Meloni ma otrzymać 26,4% głosów, wynika z poniedziałkowego sondażu opuszczającego lokal wyborczy. Partia jest w szerokiej prawicowej koalicji z Legą, kierowaną przez Matteo Salviniego, Forza Italia kierowaną przez Silvio Berlusconiego i drugorzędnym partnerem koalicyjnym, Noi Modrati.

READ  CNN+ zostanie zamknięte pod koniec kwietnia

Według sondaży, sojusz ten ma zdobyć 44,43% głosów, co wystarczy do uzyskania większości parlamentarnej z blokiem centrolewicowym na poziomie 26,57%. Wczesne prognozy rzeczywistych wyników wyborów mają pojawić się w poniedziałek rano.

Przeczytaj więcej o historii tutaj

Funt szterling osiągnął rekordowo niski poziom w stosunku do dolara, a waluty Azji i Pacyfiku również się osłabiły

CNBC Pro: Morningstar ujawnia swoje dobrze zarabiające globalne akcje – i daje trzy do 30%

Morningstar ujawnił swój wybór najbardziej dochodowych akcji na świecie, mówiąc, że wyróżnia się w środowisku, w którym wiele firm może nie być w stanie utrzymać zysków z powodu „stresu ekonomicznego”.

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

CNBC Pro: Dan Niles przewiduje, kiedy S&P 500 może spaść, ujawnia, jakie korzyści odniósł w tym roku

Akcje przygotowują się do przetestowania swoich najniższych poziomów w ostatnim tygodniu handlu we wrześniu

Zmierzając do ostatniego tygodnia handlu we wrześniu, Dow i S&P 500 spadły o około 6% w ciągu miesiąca, podczas gdy Nasdaq stracił 8%.

Dow Jones i Standard & Poor’s znajdują się obecnie na poziomie odpowiednio 1,2% i 1,6%, powyżej najniższych poziomów od połowy czerwca. Nasdaq jest o 2,9% powyżej najniższego poziomu.

Rynki europejskie: oto zaproszenia do otwarcia

Oczekuje się, że europejskie akcje otworzą się w środę z ujemnym terytorium, ponieważ inwestorzy zareagują na najnowsze dane o inflacji w USA.

Oczekuje się, że brytyjski FTSE spadnie o 47 punktów do 7341, niemiecki DAX 86 o 13106, francuski CAC 40 o 28 punktów, a włoska FTSE MIB o 132 punkty na 22010, według danych IG.

Rynki światowe spadły po wyższej niż oczekiwano Indeks cen konsumpcyjnych w USA Biuro Statystyki Pracy podało we wtorek, że sierpniowy raport, który pokazał, że ceny wzrosły o 0,1% w miesiącu i 8,3% rocznie w sierpniu, przeciwstawiając się oczekiwaniom ekonomistów, że inflacja zasadnicza spadnie o 0,1% w ujęciu miesięcznym.

READ  Rozmowy o zmniejszeniu rosyjskich dochodów z ropy naftowej, gdy europejscy dyplomaci sprzeczają się: aktualizacje na żywo

Bazowy CPI, który nie obejmuje zmiennych kosztów żywności i energii, wzrósł o 0,6% od lipca i 6,3% od sierpnia 2021 r.

Dane o inflacji w Wielkiej Brytanii poznamy w sierpniu, a produkcja przemysłowa w strefie euro za lipiec.

– Holly Eliat