29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Książę William wraca do pracy po operacji onkologicznej Kate i króla Karola

Książę William wraca do pracy po operacji onkologicznej Kate i króla Karola

  • Autorzy: Sean Coughlan, korespondent królewski i Sean Seddon
  • wiadomości BBC

Wyjaśnienie wideo,

OBEJRZYJ: Widzę Williama po raz pierwszy od diagnozy raka u Kinga

Książę Walii pełnił swoją pierwszą publiczną funkcję od czasu, gdy jego żona przeszła operację brzucha, a u ojca zdiagnozowano nowotwór.

Książę William zorganizował w środę ceremonię inwestytury w zamku Windsor, a wieczorem pojawi się na imprezie charytatywnej.

Oczekuje się, że pod nieobecność króla będzie wykonywał dodatkowe zadania.

W środę nr 10 poinformował, że cotygodniowe spotkanie premiera z królem odbędzie się telefonicznie.

Downing Street zwykle nie komentuje spotkań, ale stwierdziło, że uzgodniło z pałacem „w tym konkretnym przypadku potwierdzenie, że będą rozmawiać telefonicznie w późniejszym terminie”.

Król udał się z królową do Sandringham w Norfolk. W poniedziałek rozpoczęło się jego „regularne leczenie” bliżej nieokreślonego nowotworu.

Powrót księcia Williama do obowiązków publicznych po trzytygodniowej nieobecności, która rozpoczęła się po operacji Katarzyny, księżnej Walii.

Choć Pałac Buckingham potwierdził, że król będzie nadal pełnił swoje konstytucyjne obowiązki, książę William będzie czasami występował w jego imieniu.

Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu księżna Walii wraca do zdrowia w domu.

Skomentuj zdjęcie,

Książę William z generałem brygady Tobiasem Lambertem, który otrzymał tytuł MBE

Według źródeł pałacowych książę William na razie skupiał się na byciu z żoną i dziećmi, zamiast na występach publicznych.

Jednak wykazując się „niezachwianym zaangażowaniem w obowiązki i służbę”, powróci teraz do swojej roli publicznej podczas inauguracji i zbiórki pieniędzy dla ambulansu powietrznego w późniejszą środę.

Nagrody – podczas których ludzie osobiście otrzymują wyróżnienia od członka rodziny królewskiej – miały odzwierciedlać jego wsparcie dla osób, które odgrywają ważną rolę w swoich społecznościach.

Wśród osób, które poznał, była Susie Hutchinson, która prowadzi Little Heart Matters, organizację charytatywną na rzecz osób z chorobą jednokomorową serca – lub połową funkcjonującego serca.

Wśród uhonorowanych znalazł się także John Proudfoot, założyciel SOS Kit Aid, którego organizacja charytatywna wysyła używany sprzęt sportowy osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji na całym świecie.

Książę rozmawiał także z Ellen Convery, wcześniej znaną jako Ellen White, która rozegrała ponad 100 meczów w reprezentacji Anglii w piłce nożnej kobiet.

Diagnoza raka króla Karola

Sfotografowano go, jak siedział obok królowej z tyłu samochodu, gdy wyjeżdżał z Clarence House w Londynie, gdy jechali do ich domu w Sandringham w Norfolk.

Wcześniej tego dnia król spędził 45 minut z księciem Sussex, który przyleciał z Los Angeles po tym, jak ojciec poinformował go przez telefon o diagnozie raka.

READ  Finały Konkursu Piosenki Eurowizji: Relacja na żywo