29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Krzyżówka New York Timesa z 17 października 2023 r. Odpowiedzi

Krzyżówka New York Timesa z 17 października 2023 r. Odpowiedzi

71 a. Rzucić [something] „Potężnie, we współczesnym żargonie” to „YEET”, ale to słowo ma Różne zastosowania. Możesz coś zobaczyć, ale możesz też zobaczyć siebie, co oznacza, że ​​szybko uciekaj. Wyrażenie „Jeszcze!” Można go nawet użyć jako wykrzyknika, aby wyrazić entuzjazm – może na siłę wprawiając się w dobry nastrój?

5 d. Możliwość „Wade’a”.[ing] „Przeglądanie książki tylko po to, żeby się jej pozbyć” brzmi zniechęcająco – mam na myśli, naprawdę, całą książkę? – Ale wiadomo, że nienawidzę czytać artykułów na nieprzyjemny temat.

13 D. Ten współczesny odpowiednik wyrażenia „moje słowo jest moją więzią” należy do moich ulubionych części nowszego potocznego: o Bogu (jak przysięganie na imię Boga, że ​​coś jest prawdą).

26 D. Jeśli jesteś „całkowicie pochłonięty pracą, że tak powiem”, zostaniesz pogrzebany żywcem. Kiedy jestem przytłoczony pracą, zwykle mówię, że jestem „pod wodą”, co jest podobnym wyrażeniem.

Jest takie stare powiedzenie: „Definicja szaleństwa to robić w kółko to samo i oczekiwać innych rezultatów”. Po odrzuceniu 26 aplikacji w ciągu ostatnich czterech i pół roku z pewnością kwestionowałem swoje urojeniowe dążenie do pomyślnego opublikowania łamigłówki w The Times przed ukończeniem 50. roku życia, a mimo to udało mi się to 11 miesięcy temu.

Z jakiegoś powodu pociągają mnie ambitne pomysły konstrukcyjne, takie jak próba dopasowania trzech 13-literowych haseł tematycznych w pięciu środkowych rzędach układanki. Tak! Zaskoczyło mnie kilka ciekawych fraz zawierających trzy kolejne słowa rozpoczynające się na literę D. I cześć: Detektor 3-D PRINTER pozwolił na wstawienie liczby do wtorkowej siatki, co jest bardzo rzadkie.

Chociaż jestem nowy w świecie budowania krzyżówek, spędziłem dużo czasu na studiowaniu dzieł wielu wspaniałych budowniczych i jestem zaszczycony możliwością bycia częścią klubu. Dziękuję także wspaniałym spostrzeżeniom Jeffa Chena na temat XWord Info, które dostarczyły mi dużej wartości podczas doskonalenia moich umiejętności.

Mamy nadzieję, że rozwiązanie tej łamigłówki będzie dla wszystkich w Crossworld zabawą. Zobaczymy się wkrótce.

Edytor puzzli Christina Iverson będzie co tydzień w piątek wysyłać krzyżówkę z dostępnymi wskazówkami prosto do Twojej skrzynki odbiorczej, jeśli zapiszesz się na biuletyn Easy Mode. Ta dodatkowa odrobina dobroci jest dla tych, którzy chcą wypróbować piątkowe łamigłówki, ale słyszeli o tym, jak trudne są te łamigłówki.

READ  Wyjaśnienie propozycji George'a Clooneya dotyczącej zakończenia strajku SAG-AFTRA