28 kwietnia, 2024

Krajowe tytuły rozstrzygnięte na Litwie, w Polsce, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech: Europejska Federacja Hokeja

O czerwcowej klubowej wystawie zdecydował kolejny zestaw krajowych tytułów plenerowych; Oto podsumowanie z Litwy, Polski, Węgier, Austrii, Szwajcarii i Włoch.

Litwa

Šiaulių Ginstrektė – ŠSG po raz 24. z rzędu zdobyła tytuł litewskich kobiet, wygrywając dwa finały z Vilnius SM Sostinės Tauras (wcześniej znanym jako Vilniaus HC Žuvėdra).

Wygrali pierwszy mecz 6: 3 i zakończyli tytuł wygraną 3: 2 w drugim.

Siauliai Ginstrekte. Zdjęcie: Alfredas Pliadis

Męska drużyna osiągnęła dublet, wygrywając oba finały z Baltic Champs-Jesvitas.

Šiauliai „Ginstrektė” rywalizował o dwa zwycięstwa, pierwszy mecz wygrał u siebie 8:1, a następnie pokonał swoich rywali wynikiem 3:1 z Shirvindos. Mantvydas Pocevičius był najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a Povilas Sinkevičius najlepszym strzelcem mistrzostw z 14 golami.

Ludzie z Siauliai Ginstrekte

Polska

K. S Pomorzanin Toruń wygrał Superligę Mężczyzn po tym, jak podopieczni Macieja Zielińskiego pokonali WKS Grunwald Poznań 2:1.

Po bezbramkowej pierwszej połowie Wojciech Rudkowski podwyższył w 42. minucie na 1:0, a pięć minut później Michael David powiększył prowadzenie.

Potem Grunwald zaczął dominować, a gola z rzutu karnego strzelił Damian Jarzemkowski, ale toruńscy gospodarze utrzymali zwycięstwo.

Tydzień temu KS Start Brzeziny (na zdjęciu powyżej) pokonał AZS i został mistrzem po raz 17. w swojej historii. Polytechnica Bosnaska w finale rzutów karnych.

Normalny czas gry zakończył się wynikiem 0:0, a bohaterem była Anna Capara. Bramkarz nie stracił bramki w serii rzutów karnych, a jego drużyna strzeliła dwa gole, aby zachować tytuł mistrza kraju.

KS Pomorzanin Toruń

Węgry

Építők zwieńczył pamiętny sezon tytułem mistrza kraju mężczyzn w finałowej serii rozegranej w Mödling, podejmując wyzwanie Soroksariego w emocjonującej strzelaninie.

Normalny czas zakończył się wynikiem 4:4; Soroksary objął prowadzenie 2: 0 w ciągu pierwszych sześciu minut, strzelając gole w obu meczach Sombor. Budowniczowie odpowiedzieli trzema kolejnymi bramkami, po obu stronach uderzenia Benedeka Kosariego Keitha Bajada, co dało wynik 3-2.

READ  Europa / Polska - Mission Advertising Today

Ficzere wyrównał wynik na 3-3, ale Bajada wyglądał na zwycięskiego w 57. miejscuCz Minuta, w której skompletował hat-tricka. Jednak Fixer dostał swój czwarty wiek uderzeniem w ostatnich sekundach, aby uzyskać 4-4 i rzut karny.

Epidoch zdobył jednak złoto 3:2, wręczone przez wiceprezesa Euro Hockey Waltera Kapunku.

Építők

Austria

Austriackie kobiety AHTC są mistrzyniami czwarty rok z rzędu, wygrywając rzut karny z WAC, kończąc serię w zeszły weekend.

Leonie Pohl i Johanna Buchlitner wymienili bramki, a sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a oba mecze zakończyły się remisami.

W drugim meczu remis zakończył się bezbramkowo, a decyzja o tytule przeciągnęła się do serii rzutów karnych. Aimée Pöschel obronił decydującą bramkę dla AHTC, a następnie młoda gwiazda Katarina Brocksch zdobyła zwycięskiego gola.

AHTC

Post SV zakończył panowanie SV Arminena jako mistrza Austrii mężczyzn ekscytującym zwycięstwem 4:0 w pierwszym meczu, kładąc podwaliny pod ogólny sukces, zdobywając tytuł po raz pierwszy od 2006 roku.

W ten sposób po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowali się do EHL Men’s KO16, grając w Pucharze Rankingowym EHL w 2022 roku.

Nadal mieli pracę do wykonania drugiego dnia, różnica bramek nie wchodziła w grę, a zwycięstwo Arminena doprowadziłoby do rzutu karnego. Ale Post odbił się i wygrał 3-2.

Post SV

Szwajcaria

Rotweiss Wettingen sięgnęła po szwajcarski dublet, kiedy ich kobiety pokonały Luzerner SC w półfinale i zdobyły tytuł, pokonując w finale 1:0 HC Olten.

Wśród mężczyzn drużyna Wettingen awansowała do finału, wygrywając 2:0 z Grasshoppers Zurich, a następnie pokonała w finale Olden 4:3. W tym finale prowadzili 4: 0, a wielki powrót prawie zniweczył ich nadzieje, ale utrzymali się, by zdobyć koronę.

Włochy

Butterfly Roma jest mistrzynią kraju w czerwcu przeciwko Polisportiva Ferrini w swoich dwóch finałowych meczach włoskich kobiet.

READ  Polski rynek pojazdów elektrycznych szybko dogania resztę Europy

Zapewniło im to pierwsze Scudetto, ponieważ wygrali pierwszy mecz 3: 1, a następnie wygrali rewanż 4: 0. Maria Vittoria Granato została królową strzelców sezonu, o jedną więcej niż jej siostra Delfina, która zdobyła pięć bramek w serii finałowej, podczas gdy Clara Ramon zdobyła pięć bramek.

Motyl

HC Bra byli zwycięzcami wśród mężczyzn, gdy drużyna Piemontu zdobyła tytuł po emocjonującym finale z Tevere. Było to trzecie Scudetto Bra z rzędu i jedenaste w ich historii.

Devere wygrał sobotni pierwszy mecz 1:0 w Pizie, ale Braw wygrał rewanż dzięki dwóm golom Andrija Koshelenki, wygrywając 2:0 i 2:1 w dwumeczu.