6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak S&P 500 osiągnął nowe minimum w tym roku;  Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych na krótko przekracza 4%

Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak S&P 500 osiągnął nowe minimum w tym roku; Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych na krótko przekracza 4%

Rynki europejskie spadają, gdy spadają światowe akcje

Akcje europejskie Spadł w środę, gdy światowe rynki zniżkowały w związku z obawami gospodarczymi dotyczącymi inflacji i oczekiwań dotyczących wzrostu.

pan europa Stokesa 600 Na początku handlu spadł o 1%, a banki straciły 2,4%, aby doprowadzić do strat, podczas gdy opieka zdrowotna była jedynym sektorem, który odnotował dodatni wynik, dodając 0,8%.

Negatywny handel w Europie przychodzi po gorącej nocy dla Rynki w regionie Azji i Pacyfiku.

CNBC Pro: Credit Suisse mówi, że czas kupić dwie zielone akcje wodoru – i daje jedną ponad 200% w górę

Credit Suisse mówi, że nadszedł czas, aby wejść do sektora ekologicznego wodoru, z szeregiem katalizatorów ustawionych do napędzania czystej elektrowni.

„Zielony wodór to rynek wzrostu – zwiększamy szacunek rynku na 2030 r. o [over] Bank podał 4x, przewidując, że do 2030 r. produkcja zielonego wodoru wzrośnie prawie 40-krotnie.

Wymieniasz dwie akcje, aby zagrać w boom – co daje ponad 200% wzrost.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weezin Tan

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych przekroczyła 4% po raz pierwszy od 2010 r.

CNBC Pro: Zarządzający aktywami ujawnia następny ruch akcji — i dzieli się tym, jak są notowane na rynku

Neil Fitch, dyrektor ds. inwestycji w SVM Asset Management z siedzibą w Edynburgu, mówi, że spodziewa się, że przez resztę roku sytuacja będzie „niezwykle wymagająca”.

Rozmawiając z CNBC Pro Rozmowy W zeszłym tygodniu Fitch wymienił główne czynniki, które mogą pomóc giełdzie stać się „bardziej pozytywnym” i podzielił się swoją opinią na temat wzrostu w stosunku do wartości.

Abonenci CNBC mogą przeczytać więcej tutaj.

– Xavier Ong

Pytania o zarobki, ewentualna recesja oznacza większą sprzedaż w przyszłości

Dow i S&P 500 spadały przez sześć dni z rzędu, a wielu z tych, którzy widzieli szeroką wyprzedaż, było typowych dla tak zwanych dni „crash”.

READ  Wzrost płac jest dobrą wiadomością dla pracowników, ale utrzymuje presję na Fed

Czasami może to być sprzeczny sygnał kupna na Wall Street, ale wielu specjalistów od inwestycji jest sceptycznie nastawionych do zakończenia sprzedaży. Jednym z powodów jest to, że prognozy zysków na przyszły rok nadal pokazują solidny wzrost, co jest mało prawdopodobne w przypadku recesji.

powiedział Andrew Smith, główny strateg inwestycyjny w Delos Capital Advisors w Dallas. „Ale trudno mi pogodzić się z tym, że historia zarobków będzie tak dobra, jak się spodziewamy”.

Ponadto dramatyczne ruchy na rynkach obligacji i walut oznaczają, że coś się „zepsuło” i rozsądnie byłoby poczekać, aż te informacje znikną, powiedział Smith.

Po stronie pozytywów, Smith przytoczył silny rynek pracy i oznaki ciągłych wydatków na podróże jako znak, że gospodarka USA może być w stanie uniknąć poważnej recesji.

– Jesse Funt

Kontrakty futures otwierają się wyżej

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły po rozpoczęciu handlu o godzinie 18:00. Kontrakty terminowe Dow wzrosły o ponad 60 punktów na raz, chociaż od tego czasu wzrosty te uległy zmniejszeniu.

Kontrakty terminowe Nasdaq 100 odnotowały największy wczesny skok z trzech, co sugeruje, że technologia może nadal osiągać lepsze wyniki niż w środę.

– Jesse Funt

Standard & Poor’s 500 osiągnął czerwcowe minimum we wtorek

Chociaż wtorkowe poziomy zamknięcia pokazały stosunkowo skromne dzienne ruchy, S&P 500 spadł w trakcie sesji poniżej swojego intraday minimum w tym roku. Ten ruch był postrzegany przez wielu jako potwierdzenie porażki letniego zwyżki akcji.

Indeks S&P 500 jest teraz o 24,3% niższy od swojego maksimum, a Dow znajduje się w strefie bessy, spadając o prawie 21,2%. Nasdaq Composite, którego dołek datuje się na listopad zeszłego roku, jest o 33,2% poniżej szczytu.

Kolejnym ważnym wskaźnikiem dla inwestorów w najbliższych dniach może być rynek obligacji, gdzie rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do poziomu nieco poniżej 4%.

READ  Kanadyjskie Koleje CP wyłączają kolej, strajk robotników

Jesse Pound, Christopher Hayes