9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kalifornijska ustawa o przejrzystości wynagrodzeń wymaga zakresów wynagrodzeń w ofertach pracy

Kalifornijska ustawa o przejrzystości wynagrodzeń wymaga zakresów wynagrodzeń w ofertach pracy

Ogłoszenia o pracę w Kalifornii wkrótce będą zawierać zakresy wynagrodzeń dzięki nowej ustawie o przejrzystości wynagrodzeń podpisany do prawa Gubernator Gavina Newsom we wtorek.

Prawo, które wejdzie w życie 1 stycznia 2023 r., będzie wymagało od prawie 200 000 firm zatrudniających 15 lub więcej pracowników rozpoczęcia ujawniania zakresów płac w ogłoszeniach o pracę, które mają być wykonane w stanie. Ten ruch sprawia, że ​​Kalifornia jest największym stanem, w którym zgodnie z prawem oferty pracy wymagają informacji o wynagrodzeniu. Jest domem dla 19 milionów pracowników i jednych z najbardziej wpływowych firm na świecie, w tym Apple, Disney, Google i Meta.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że jest to duży krok naprzód w zmniejszaniu różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

Na poziomie krajowym US Census Bureau szacuje, że kobiety zarabiają 82 centy Za każdy dolar zarobiony przez mężczyznę, u wielu kolorowych kobiet przepaść powiększa się.

W Kalifornii kobiety są prawie opłacane 88 centów Za każdy dolar zapłacony mężczyźnie powiększa się przepaść między kolorowymi kobietami. Kobiety w stanie ogólnie tracą 87 miliardów dolarów do luki płacowej każdego roku, zgodnie z Krajowym Partnerstwem na rzecz Kobiet i Rodziny.

„Kobiety, zwłaszcza kolorowe, są praktycznie co roku pozbawiane zarobków” – mówi Jessica Ramy Stender, dyrektor ds. polityki i zastępca dyrektora prawnego w Equal Rights Advocates, organizacji non-profit zajmującej się prawem i rzecznictwem, która była współsponsorem listy płac.

„To pieniądze, które mogą zostać przeznaczone na czynsz, jedzenie, pieluchy, edukację i oszczędności emerytalne. Tak więc naprawdę nadszedł czas na solidne ustawodawstwo o równych płacach w Kalifornii i poza nią”.

Stender wierzy, że prawo Kalifornii skłoni inne stany i miasta do naśladowania.

Większa przejrzystość widełek wynagrodzeń

Oprócz pytania o zakresy wynagrodzeń, nowe prawo stanowi, że pracodawcy każdej wielkości są zobowiązani do podania zakresu wynagrodzenia pracownika na zajmowanym stanowisku, jeśli o to poproszą. Oznacza to, że osoby poszukujące pracy nie są jedynymi, które skorzystałyby na większej przejrzystości wynagrodzeń — obecni pracownicy mogą sprawdzić, gdzie znajdują się ich pensje w ich organizacji i podnieść rozbieżności płac, aby wynegocjować lub wezwać do korekty.

Wreszcie, będzie to również wymagać od firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników zatrudnionych przez zewnętrzne agencje zatrudnienia, które często pracują na zleceniach czasowych jako wykonawcy W-2, aby przesyłały raporty danych o wynagrodzeniach do Kalifornijskiej Agencji Praw Obywatelskich dla tych pracowników, podzielone Według płci, rasy i pochodzenia etnicznego.

Stender mówi, że ta „rosnąca część nowoczesnej siły roboczej” często składa się z kobiet i osób kolorowych, które wykonują tę samą pracę, co bezpośredni pracownicy, za mniejsze pieniądze. Zgłaszanie danych płacowych w oparciu o pochodzenie zawodowe i dane demograficzne może pomóc w ujawnieniu segregacji zawodowej, o której pracodawcy mogą nie wiedzieć.

„Wierzymy, że te dane mogą pomóc firmom przestrzegać przepisów dotyczących równości wynagrodzeń i przeciwdziałania dyskryminacji oraz zapewnić bardziej sprawiedliwe miejsce pracy” – mówi Stender.

Załóżmy na przykład, że firma odkrywa na podstawie danych, że jej pracownicy administracyjni, zatrudniani przez agencję rekrutacyjną, stanowią 95% kobiet, podczas gdy jej kadra kierownicza, zatrudniana bezpośrednio w firmie, to 95% mężczyzn. Kiedy poproszono ich o zebranie tych danych, „powinno to być dużym atutem, ponieważ mają na rękach potencjalne roszczenie dotyczące dyskryminacji” – mówi Stender.

Poprzednie prawo kalifornijskie wymagało już od firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników bezpośrednio zatrudnionych do dostarczania danych o pracy i danych demograficznych dla tych pracowników.

Dane dotyczące płatności nie będą musiały być upubliczniane, ale Stender twierdzi, że agencja stanowa prawdopodobnie opublikuje zbiorcze dane w celu publicznej świadomości i odpowiedzialności. Dodaje, że wysiłek „daje organom egzekwowania prawa dane, dzięki którym można lepiej egzekwować równe płace i przepisy antydyskryminacyjne” dla nieprzestrzegających pracodawców.

Wpływ w Kalifornii i poza nią

Istnieją podobne prawa Gdzie indziej w Stanach Zjednoczonych I nabierają rozpędu.

Ustawa Colorado Equal Pay for Equal Work Act weszła w życie w styczniu 2021 r. i wymaga od pracodawców ujawniania zakresów wynagrodzeń we wszystkich ogłoszeniach o pracę. Wczesne dane wskazują Zmiana doprowadziła do większej liczby osób Szukam pracy W stanie jednak listy pracodawców spadają.

Nevada Pracodawcy powinni automatycznie podać zakres wynagrodzenia dla kandydatów po wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej, nawet jeśli wnioskodawca o to nie poprosił. pracodawcy w Connecticut Zakres wynagrodzenia należy przedstawić, jeśli wnioskodawca o to poprosi lub jeśli pracodawca złoży ofertę. i w WaszyngtonPracodawcy muszą podać minimalny i maksymalny zakres płac dla stanowiska po złożeniu oferty i na żądanie kandydata.

Miasto Nowy Jork uchwaliło własne prawo dotyczące przejrzystości płac, które ma wejść w życie w maju, ale zostało przesunięte na listopad z powodu w dużej mierze Sprzeciw wobec grup biznesowych.

Prawodawcy stanu Nowy Jork przyjęli podobną ustawę w czerwcu. Obecnie zasiada w gubernator Demokratów Cathy Hochhol i może wejść w życie w przyszłym roku, 270 dni po podpisaniu. Nowojorskie grupy biznesowe mają Cofnij przepisy Zaapelował do gubernatora, aby zmienił go i zniósł m.in. wymóg uwzględniania świadczeń pracowniczych i zwolnień dla prac, które można wykonywać zdalnie.

Teraz, gdy ustawa kalifornijska została podpisana, Stender nie spodziewa się żadnych zmian w dacie jej wdrożenia 1 stycznia.

„Jeżeli zostaną podjęte wysiłki, aby to zrobić, trzeba będzie to zrobić za pomocą nowych przepisów i nie stanie się to w wymaganym terminie”, aby uniemożliwić wejście w życie w styczniu, mówi.

A ponieważ tak wiele globalnych i krajowych firm ma siedzibę w Kalifornii, Stender twierdzi, że nowe prawo ma już znaczący wpływ poza granice stanów.

Mówi, że firmy mające lokalizacje w całym kraju i za granicą czasami zmieniają swoje zasady na całym świecie, gdy takie prawo zostanie uchwalone, aby zapewnić ich zgodność tam, gdzie jest to wymagane, a nawet w niektórych miejscach, w których nie jest to wymagane.

Pracodawcy przygotowują się do przejrzystości wynagrodzeń, nawet jeśli nie jest to wymagane przez prawo

poprzednio, 17% firm Mówią, że ujawniają informacje o zakresie wynagrodzeń w częściach Stanów Zjednoczonych, gdzie nie jest to wymagane przez prawo, według ankiety Willis Towers Watson przeprowadzonej w czerwcu i lipcu wśród 388 liderów biznesu. A większość, 62% organizacji, planuje lub rozważa ujawnienie przedziałów płac w przyszłości, nawet jeśli nie jest to prawnie wymagane.

Dzisiejsi pracownicy oczekują wyższego poziomu przejrzystości płac: 66% osób poszukujących pracy spodziewa się zobaczyć wynagrodzenie w swoim opisie stanowiska, według czerwcowego badania Gartnera obejmującego ponad 3600 osób.

Jimmy Cohn, kierownik działu HR firmy Gartner, Dla CNBC Zrób to w sierpniu. „Większość firm, z którymi rozmawiałem, wie, że zmierza w tym kierunku i stara się znaleźć najlepszy sposób na jego wdrożenie”.

spłacać:

Po tym, jak Kolorado uchwaliło ustawę o przejrzystości płac, oferty pracy spadły, ale zatrudnienie wzrosło

Prawo wymaga od pracodawców dzielenia się zakresami wynagrodzeń podczas zatrudniania

6 sposobów, aby dowiedzieć się, ile powinieneś otrzymać – przed negocjacjami wynagrodzenia lub podwyżki

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy w swoich finansach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

READ  Twitter przyjmuje toksyczne tabletki antykoncepcyjne, aby powstrzymać przejęcie Elona Muska