29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy Wall Street przygląda się pracowitemu tydzieńowi zysków: aktualizacje na żywo

Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy Wall Street przygląda się pracowitemu tydzieńowi zysków: aktualizacje na żywo

Trader pracuje na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, 6 września 2022 r.

Brendan McDiarmid | Reutera

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje nieznacznie spadły we wtorek rano wraz z przyspieszeniem sezonu wyników za trzeci kwartał.

Powiązane kontrakty futures Średnia przemysłowa Dow Jones Stracił 46 punktów, czyli 0,13%. Standard & Poor’s 500 Kontrakty terminowe spadły o 0,13%. Nasdaq 100 Kontrakty terminowe również spadły o 0,12%.

Podczas głównej sesji w poniedziałek wszystkie główne średnie zakończyły się na zielono. Pomimo rosnących rentowności obligacji skarbowych – co zwykle wywiera presję na obniżkę cen akcji – akcje odnotowały wzrosty, gdyż inwestorzy zaczęli optymistycznie patrzeć na zyski spółek. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła w poniedziałek o 7 punktów bazowych do 4,7%. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych pozostaje jednak o ponad 10 punktów bazowych niższa od najwyższych poziomów od 16 lat z początku miesiąca. W poniedziałek akcje małych spółek również wzrosły, a Russell 2000 wzrósł o 1,6%.

W tym tygodniu wyniki mają opublikować pięćdziesiąt trzy spółki z indeksu S&P 500, czyli około 11% indeksu. Swoje wyniki opublikuje także pięć spółek z indeksu Dow Jones. Kluczowe raporty we wtorek rano obejmują Johnson & Johnson, Bank of America, Goldman Sachs i Lockheed Martin.

„Jeśli gospodarka ponownie przyspieszy, a rzeczywiście ma miejsce, i jeśli wzrost zysków ponownie przyspieszy, co ma miejsce, małe firmy muszą przodować. Tak mówi historia” – powiedział Richard Bernstein, dyrektor generalny. Od mojego doradcy, Richarda Bernsteina, w poniedziałkowym programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. „Myślę więc, że powrót do rynku akcji wymaga odrobiny racjonalności i rynek ten zaczyna się nieco rozwijać”.

Kilka firm finansowych dobrze rozpoczęło sezon wyników, w tym Charles Schwab w poniedziałek i JPMorgan Chase w piątek. Pomogło to poprawić nastroje na rynku w obliczu obaw związanych z wojną między Izraelem a Hamasem. Konflikt na Bliskim Wschodzie wzbudził obawy, że napięcia w regionie mogą przerodzić się w niektórych z największych producentów ropy, w szczególności w Iran.

READ  Akcje uderzają w strefę korekty, gdy Zachód ogłasza sankcje wobec Rosji

Ponure obawy geopolityczne i obawy o inflację pogłębiły negatywne nastroje na rynku, „ale jest to także ściana niepokoju o rosnące ceny akcji” – powiedział George Ball, prezes Sanders Morris Harris.

Oprócz wtorkowych raportów o wynikach, Wall Street będzie wyczekiwać także nowych danych makroekonomicznych. Przed dzwonkiem zostaną opublikowane dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za wrzesień. We wtorek rano zaplanowano także publikację październikowych indeksów rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz wyników badań liderów biznesu.