29 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ indeksy mają na celu zrekompensowanie tygodniowych strat

Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ indeksy mają na celu zrekompensowanie tygodniowych strat

Akcje w USA wzrosły w piątek, odrabiając część strat poniesionych na początku tego tygodnia po obawach o utrzymującą się inflację i odporność amerykańskiej gospodarki, które zwiększyły zmienność na ostatnich sesjach.

S&P 500 zyskał ponad 1,5% w piątek, podczas gdy Nasdaq zyskał prawie 3%. Dow dodał ponad 350 punktów. Ostry ruch w górę nastąpił po prezesie Rezerwy Federalnej Jerome Powell Potwierdził w wywiadzie dla Public Market Radio w czwartek To, że dwie kolejne podwyżki stóp o 50 punktów bazowych były w planach na następne dwa posiedzenia Fed i że urzędnicy nie „aktywnie rozważali” bardziej agresywną podwyżkę o 75 punktów bazowych. jego komentarze Powtórzył to, co urzędnicy Fed powiedzieli również w tym tygodniu.

Zaledwie dzień temu S&P500 zamknął się w odległości krótkiego spaceru od bessy, którą zazwyczaj definiuje się jako zamknięcie na poziomie co najmniej 20% od ostatniego rekordu. Indeks spadł o nieco ponad 18% od maksimum z 3 stycznia do czwartkowego zamknięcia i zmierza do tygodniowego spadku o 4,7%, jeśli poziomy utrzymają się do końca piątkowej sesji.

Indeksy Dow Jones Industrial Average i Nasdaq Composite również odnotowały tygodniowe straty odpowiednio 3,6% i 6,4%, w oparciu o czwartkowe ceny zamknięcia. Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, a następnie ponownie zniwelowały zyski, przy czym rentowność 10-letnich obligacji skarbowych oscylowała wokół 2,9% w piątek rano. Ceny bitcoinów Wrócił do poziomu powyżej 30 tysięcy dolarów po tym, jak osiągnął najniższy poziom od grudnia 2020 r. z powodu załamania cen Luna Odbił się jeszcze bardziej na całym rynku kryptowalut.

Zmienność rynku w tym tygodniu zbiegła się w czasie z dwoma głównymi raportami o inflacji, które były wyższe niż oczekiwano. Indeks cen producentów na czwartek Wykazał on w zeszłym miesiącu 11% wzrost cen hurtowych rok do roku, z niewielkim tylko spadkiem tego wskaźnika w porównaniu z marcowym maksimum 11,5%. i Indeks cen towarów i usług konsumenckich został opublikowany na początku tego tygodnia Wykazał on wciąż wysoki 8,3% roczny wzrost cen płaconych przez konsumentów w zeszłym miesiącu.

„Inflacja z pewnością stała się nie tylko celem, ale także realnym problemem dla szerszego rynku, ponieważ Rezerwa Federalna również podwyższyła swoje prognozy na szereg [interest rate] Trzeba odwiedzić”, Sonali Pier, dyrektor zarządzający i menedżer portfela w Pimco, Yahoo Finance na żywo w czwartek. „Jeśli chodzi o wpływ inflacji, to naprawdę w tym momencie zobaczymy, czy Fed podniesie stopy procentowe, rozbije część bilansu, może usunąć część odpływu inflacji. Ponieważ jest tak wysoki, zaczyna wpływają na firmy — od ich zdolności do podążania naprzód z punktu widzenia siły cenowej, a także konsumentów, niezależnie od tego, czy jest to przy dystrybutorze gazu, czy w wyniku zwiększonego spożycia żywności i tym podobnych”.

READ  EA podąża za Microsoftem wstrzymując całą sprzedaż w Rosji

Inni stratedzy zgodzili się, że reakcja Fed na inflację – oraz to, jak stabilna jest gospodarka, gdy Fed zaostrza warunki finansowe, by zwalczyć inflację – będzie kluczowym czynnikiem, który należy obserwować dla rynków.

„Jesteśmy teraz w środowisku, w którym inflacja jest wysoka. Rynek pracy jest bardzo napięty. Fed chce obniżyć inflację. Chcą trochę ochłodzić przegrzanie na rynku pracy, co oznacza, że ​​ich nastawienie polega na zacieśnieniu finansów warunków i spróbować spowolnić wzrost”, Jason Draho, szef działu alokacji aktywów w UBS, Powiedział w czwartek. „W tym środowisku nie byłoby to świetne dla żadnego rodzaju aktywów finansowych”.

„[Once] Doszliśmy do pewnego rodzaju rzeczywistego zaprzestania inflacji, aby ludzie stali się bardziej komfortowo niż jest to umiarkowane i umiarkowane [to] Zrównoważony poziom Fed mógłby być wygodniejszy i nie musiałby go bardziej agresywnie podnosić… Myślę, że to jest główny katalizator” – powiedział Draho. Niestety, może minąć kilka miesięcy, zanim dane zaczną wyraźnie wskazywać, że inflacja jest zdecydowanie poniżej szczytu, a Fed może osiągnąć swój cel za dwa lata”.

„Myślę więc, że w tej chwili jest to zdecydowanie niestabilny rynek” – dodał.

11:00 ET: Amazon ma najdłuższą passę przegranych od 14 lat z powodu wyprzedaży technologii

W zeszłym tygodniu spadek cen akcji technologicznych wyciągnął ogromne akcje z firmy Apple (AAPL) do amazonki )AMZN) daleko od rekordowego poziomu.

Amazon zbliża się do najdłuższej passy strat od 2008 roku, gdy akcje giganta handlu elektronicznego zbliżają się do siódmej z rzędu tygodniowej straty. Bazując na czwartkowych cenach zamknięcia, akcje były na dobrej drodze do tygodniowej straty na poziomie 6,8%, chociaż były gotowe do odrobienia części tych strat po piątkowym zwyżce.

Podobnie Apple został porzucony jako najcenniejsza firma na świecie, a kapitalizacja rynkowa Saudi Aramco wyprzedziła w tym tygodniu producenta iPhone’a. Akcje Apple spadły o 19,7% od początku roku do czwartkowego zamknięcia, w porównaniu do 17,5% spadku indeksu S&P 500 w tym okresie.

READ  Akcje europejskich banków przestają spadać, a rosyjski Sbierbank opuszcza Europę

10:15 ET: Zaufanie konsumentów spada do najniższego poziomu od 2011 roku: University of Michigan

Według University of Michigan na początku maja zaufanie konsumentów spadło do najniższego poziomu od ponad dekady, ponieważ obawy o inflację utrzymywały się.

ten Badania konsumenckie ściśle monitorowane przez University of Michigan Indeks spadł do 59,1 we wstępnym raporcie za maj, ostro w dół od kwietniowego odczytu 65,2. Ostatni odczyt osiągnął najniższy poziom od 2011 roku.

Spadek nastrojów był „szeroki — w stosunku do obecnych warunków gospodarczych, a także oczekiwań konsumentów i był widoczny we wszystkich dochodach, wieku, wykształceniu, geografii i przynależności politycznej — kontynuacja ogólnego trendu ogólnego spadku nastrojów w ciągu ostatniego roku ”, powiedziała w oświadczeniu Joan Hsu, dyrektor ds. badań konsumenckich. Ocena obecnej sytuacji finansowej konsumentów w porównaniu z ubiegłym rokiem jest najniższa od 2013 roku, przy czym 36% konsumentów przypisuje swoją negatywną ocenę inflacji.

Oczekiwania inflacyjne konsumentów pozostały w maju podwyższone, a ankieta pokazała roczne oczekiwania inflacyjne na niezmienionym poziomie 5,4%. Niektórzy stratedzy sugerowali jednak, że spadek ryzykownych aktywów w ciągu ostatnich kilku tygodni odegrał większą rolę w spadku głównego indeksu.

„Twierdziłbym, że spadek był w dużej mierze wynikiem niższych cen akcji. Wiemy, że U Mitch jest bardziej wrażliwy na rynki”, napisał w piątek rano Neil Dutta, szef ekonomii w Renaissance Macro Research. „Inflacja to pewien problem, ale łańcuch oczekiwań inflacyjnych się nie zmienił”.

9:33 ET: Akcje otworzyły się wyżej

Oto główne ruchy na rynkach od 9:33 ET:

7:54 ET: Akcje Tesli podskoczyły na wczesnym etapie handlu po tym, jak Musk powiedział, że umowa na Twitterze została wstrzymana

Akcje TesliTSLA(skok o ponad 6% przed dzwonkiem otwarcia w piątek rano po tym, jak dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że jego plan zakupu Twittera wynosi 44 miliardy dolarów)TWTR) tymczasowo, w oczekiwaniu na więcej informacji na temat tego, jak duża część bazy Twittera obejmuje konta botów.

READ  Kontrakty terminowe na akcje bez zmian po 400-punktowym wzroście Dow Jones

„Umowa na Twitterze jest tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na utworzenie kopii zapasowej danych, które spam/fałszywe konta stanowią już mniej niż 5% użytkowników” Musk Powiedział w poście na Twitterze na początku piątku. Połączył się z artykułem Reutersa, który wskazuje, że zgłoszenia na Twitterze pokazały, że fałszywe lub spamowe konta stanowią mniej niż 5% zarabiających codziennie aktywnych użytkowników firmy.

Ogłaszając w zeszłym miesiącu swoją umowę kupna Twittera, Musk zasugerował, że jednym z priorytetów dla firmy po transakcji było atakowanie kont botów i uwierzytelnianie użytkowników.

Akcje Twittera spadły o 11% we wczesnym obrocie, osiągając około 40 USD za akcję.

07:45 ET Piątek: Skok kontraktów terminowych na akcje po tym, jak Powell potwierdził podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych, która nie jest obecnie przedmiotem dyskusji

Oto gdzie notowano na rynkach przed dzwonkiem otwarcia w piątek rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): +46 punktów (+17%) do 3973,25

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +262,00 punktów (+0,83%) do 31914,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +206,75 pkt (+1,73%) do 12154,00

  • surowe (CL = F.): +1,79 dolara (+1,69%) do 107,92 dolara za baryłkę

  • Poszedł (GC = F.): – 7,90 USD (-0,43%) do 1816,70 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +9,8 punktów bazowych do produkcji 2,915%

18:10 czasu wschodniego Czwartek: notowania notowane niżej

Oto, gdzie rynki handlują w czwartek wieczorem:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): -10 punktów (-0,25%) do 3917,25

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -73 pkt (-0,23%) do 31 579,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): -41 punktów (-0,34%) do 11906,25

NOWY JORK, NY – 12 maja: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 12 maja 2022 r. w Nowym Jorku. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł podczas porannych transakcji, ponieważ inwestorzy nadal byli zaniepokojeni inflacją i innymi problemami globalnymi. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI InstagramI youtubeI FacebookI FlipboardI LinkedIn