22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje lekko spadły po poniedziałkowych wzrostach

Kontrakty terminowe na akcje lekko spadły po poniedziałkowych wzrostach

Kontrakty terminowe na akcje w USA lekko spadły we wtorek rano po osiągnięciu trzech głównych średnich podczas dziennej sesji giełdowej.

Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average były płaskie. W poniedziałek 30. indeks giełdowy zamknął się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od końca kwietnia. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły o 0,12%.

Akcje ZipRecruiter Spadł o ponad 5% w handlu po godzinach, gdy firma obniżyła prognozę przychodów. Akcje kompas Spadł o prawie 13% po tym, jak pośrednik nieruchomości stracił kwartalną prognozę przychodów i obniżył swoją prognozę.

Na początku regularnego handlu w poniedziałekPoczątkowo sektor energetyczno-finansowy zepchnął rynki w dół po słabych doniesieniach gospodarczych z Chin i wiadomości, że bank centralny tego kraju nieoczekiwanie obniżył stopy procentowe. Później w ciągu dnia rynki odbiły się i przybrały pozytywny obrót, gdy wzrosły towary konsumpcyjne, usługi telekomunikacyjne i akcje konsumenckie.

Jednak niektórzy postrzegają ostatnie wzrosty jako zwyżkę na rynku, a nie początek nowego, zwyżkowego cyklu.

„Myślę, że ludzie nie są wystarczająco wrażliwi na to spowolnienie gospodarcze i to, co będzie ono oznaczać dla zysków i marż korporacyjnych”, powiedział w CNBC Peter Bokfar, dyrektor ds. inwestycji w Bleakley Consulting Group.szybkie pieniądze. „

Inwestorzy mają więcej informacji o zarobkach, które czekają na przyszły tydzień, ponieważ główni handlowcy detaliczni przygotowują się do raportu. Home Depot i Walmart mają opublikować wyniki przed dzwonem we wtorek. Target i Lowe’s przedstawią wyniki kwartalne w środę.

W tym tygodniu inwestorzy będą również obserwować protokół z lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, które może dać więcej wskazówek na temat tego, w jaki sposób bank centralny może podnieść stopy procentowe, aby powstrzymać inflację w przyszłości.