16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lotnisko Heathrow przedłuża limit pasażerów do października w związku z chaosem podróżniczym

Lotnisko Heathrow przedłuża limit pasażerów do października w związku z chaosem podróżniczym

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

LONDYN – Jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie przedłużyło liczbę pasażerów do końca października, ponieważ zakłócenia w podróży i braki kadrowe utrzymują się do lata.

Lotnisko Londyn Heathrow poinformowało, że nie pozwoli na wychodzenie na zewnątrz więcej niż 100 000 osób każdego dnia, przedłużając go dłużej niż pierwotnie planowano.

Centrum podróży nałożyło dzienny limit w lipcu w szczycie sezonu turystycznego, z obrazami zagubionego bagażu piętrzącego się na piętrach budynków i liniach krążących godzinami wokół barier bezpieczeństwa. Lotnisko Heathrow wskazało na niedobór personelu cierpiącego z powodu dużego natężenia ruchu po tym, jak kraje wyszły z blokady spowodowanej wirusem Corona, który uderzył w branżę lotniczą.

Lotnisko w Londynie Powiedział W poniedziałek tymczasowy limit anulowania spowodował mniejszą liczbę odwołań w ostatniej chwili i „krótsze czasy oczekiwania na bagaż”.

Tak jak zaczęło się lato i Stany Zjednoczone Podnieś wymagania dotyczące testowania wirusa Corona, stłumiony popyt na podróże koliduje z pandemią zwolnień, które dotknęły pracowników. Rezultatem było anulowanie tysięcy lotów i strajków robotniczych w całej Europie.

Chaos na europejskich lotniskach przyciąga podróżnych. Dlatego.

Niemieccy piloci i francuscy pracownicy lotnisk Wszyscy włoscy kontrolerzy ruchu lotniczego wycofali się w ostatnich tygodniach z powodu braku siły roboczej i rosnącej inflacji. Działacze związkowi w Paryżu wezwali do lepszych płac i awaryjnego zatrudniania, aby przywrócić poziom zatrudnienia sprzed pandemii.

Podróżni w Europie dodali rekord fala upałów – który groził stopieniem pasów startowych lotnisk w Wielkiej Brytanii – do listy 2022 płotki.

Stacje wypełnione chaosem z unieruchomionymi pasażerami, w tym w Amsterdamie Lotnisko Schiphol Kiedy holenderski przewoźnik KLM na krótko odwołał nadchodzące europejskie loty w czerwcu. Lotnisko nałożyło wówczas limit odlotów, który został również przedłużony do października.

„Ruch lotniczy na całym świecie nadal zbliża się do poziomu z 2019 r.”, według FlightAware, który śledzi ruch na lotniskach i informuje o „znacznym wzroście” w tym tygodniu w porównaniu z zeszłorocznymi lotami w Europie i Chinach.

READ  Gumy owocowe w paski odgryzą kurz po pół wieku bardzo okrojonych tęczowych smaków

Mogą pojawić się nowe zasady wykupu dla linii lotniczych. Oto, co to może oznaczać dla Ciebie.

Niektóre grupy zajmujące się prawami konsumenckimi obwiniały branżę lotniczą za nieplanowanie zwiększenia liczby podróży.

Heathrow powiedział w tym tygodniu, że zatrudnił 1300 osób w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, aby odbudować personel przed pandemią. W poniedziałkowym ogłoszeniu powiedział, że limity pasażerów pozostaną w trakcie przeglądu i „mogą zostać podniesione wcześniej”, jeśli warunki się poprawią, w tym „znaczny wzrost” zasobów.

„Chcemy jak najszybciej usunąć ten zakaz, ale możemy to zrobić tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że wszyscy pracujący na lotnisku mają zasoby, aby zapewnić usługi, na które zasługują nasi pasażerowie” – powiedział Ross Baker, dyrektor handlowy Heathrow.