6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Andreessen Horowitz wspiera projekt nieruchomościowy założyciela WeWork

Andreessen Horowitz wspiera projekt nieruchomościowy założyciela WeWork

Adam Newman przyciągnął swoją największą zewnętrzną inwestycję od stycznia 2019 r., kiedy to SoftBank Masayoshi Son wycenił na 47 miliardów dolarów WeWork, firmę zajmującą się powierzchnią biurową, którą był współzałożycielem, wycenianą obecnie na 4 miliardy dolarów.

Andreessen Horowitz, firma venture capital z Doliny Krzemowej, powiedziała w poniedziałek, że wspiera Flow, firmę zajmującą się nieruchomościami mieszkalnymi. Nowy człowiek Firma była w toku, odkąd nieudana próba nagłośnienia WeWork skłoniła go do rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego.

Jedna osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​Andreessen Horowitz zainwestował 350 milionów dolarów przy wycenie prawie 1 miliarda dolarów. W maju zainwestował nieujawnioną kwotę w Flowcarbon, inną firmę wspieraną przez Neumanna, która stara się uczynić rynki kredytów węglowych bardziej przejrzystymi za pomocą technologii blockchain.

w Post na bloguWspółzałożyciel, Mark Andreessen, chwalił Neumanna jako „wizjonerskiego lidera, który zrewolucjonizował drugą co do wielkości klasę aktywów na świecie – nieruchomości komercyjne” i był w stanie dokonać zmian w nieruchomościach mieszkaniowych, pojedynczej największej klasie aktywów.

„Tylko jedna osoba całkowicie przeprojektowała biuro i poprowadziła globalną firmę do zmiany paradygmatu w tym procesie: Adam Newman” – powiedział.

Odnosząc się do kontrowersji z przeszłości, Andreessen dodał: „Uwielbiamy patrzeć, jak założyciele budują na poprzednich sukcesach, wyrastając z wyciągniętych wniosków. Dla Adama sukcesy i lekcje są obfite”.

Newman, który odszedł Pracujemy Miliarder zdradził kilka szczegółów na temat planów Flow: na jego stronie internetowej wyświetlane są tylko słowa „Live Life in Flow” i „Next 2023”. Rzecznik Newmana odmówił komentarza.

ale w wywiad W wywiadzie dla Financial Times w marcu powiedział, że wykorzystuje kryzys mieszkaniowy i przystępność cenową, który zmusza więcej młodych Amerykanów do wynajmowania zamiast kupowania.

W tamtym czasie widział „niesamowitą szansę” na zapewnienie większego poczucia wspólnoty w mieszkaniach wielorodzinnych, jak powiedział wtedy, i celował w miasta takie jak Austin, Miami i Nashville, które skupiały rosnącą liczbę młodych ludzi ze wzrostem zatrudnienia , atrakcje kulturalne i dobre umiejętności. pogoda.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

Andreessen, wczesny zwolennik Facebooka i Airbnb, przedstawił kilka szczegółów na temat działania Flow, ale powiedział, że będzie to wymagało „przemyślenia całego łańcucha wartości, od sposobu, w jaki budynki kupują i posiadają, po sposób, w jaki mieszkańcy wchodzą w interakcję ze swoimi budynkami, sposób dystrybucji wartości wśród interesariuszy.” „.

Po odejściu z WeWork Neumann zaczął kupować warte setki milionów dolarów mieszkania do wynajęcia po przystępnych cenach.

„Zaczęliśmy kupować tę nieruchomość, ale potem zacząłem chodzić po budynkach i po prostu poczułem, że można wiele zrobić, aby poprawić życie tych najemców”, powiedział Financial Czasy w marcu.

Wraz z uruchomieniem WeLive Newman wkroczył na rynek nieruchomości mieszkaniowych, ale przed opuszczeniem WeWork był w stanie otworzyć tylko dwa mieszkania.

W październiku zeszłego roku jego rodzinne biuro prowadziło zbiórkę funduszy dla Alfreda o wartości 42 milionów dolarów, która świadczy usługi dla najemców, od zbiórki ubrań na sucho po rezerwację grupowych sesji jogi.

Dyrektor generalny firmy Alfred, Marcella Saboni, powiedziała, że ​​Flow nie wykorzysta produktu „doświadczenie rezydenta” swojej firmy. – To model Alfreda – powiedziała – ale on skupi się na swoich budynkach. „Jego przekonanie jest takie, że będzie to dobre dla nas obojga”.

Andreessen przyciągnął powszechną uwagę na początku pandemii koronawirusa, gdy zaapelował do Doliny Krzemowej, aby zainwestować więcej swoich pieniędzy w tworzenie aktywów fizycznych.

dla niego artykuł Zaatakował „aroganckie samozadowolenie”, które, jak powiedział, doprowadziło do niedoinwestowania wszelkiego rodzaju produkcji i konstrukcji, co między innymi doprowadziło do „szału gwałtownie rosnących cen domów w miejscach takich jak San Francisco, czyniąc to prawie niemożliwym dla zwykłych ludzi się wprowadzić”. I podjąć pracę przyszłości”.

Jednak na początku tego roku Andreessen i jego żona, filantrop Laura Arilaja Andresen, zaatakowali propozycję zmiany zasad zagospodarowania przestrzennego w Atherton w Kalifornii, zamożnym mieście Doliny Krzemowej, w którym mieszkają, aby umożliwić budowę domów wielorodzinnych, jak podaje The Atlantic. Propozycja zagospodarowania przestrzennego została wycofana w lipcu.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: korekta rynkowa wydłuża straty; Dlaczego jabłka są „absolutnym przegranym”