2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow Jones: rajd na giełdzie wciąż musi się odbyć

Kontrakty terminowe Dow Jones: rajd na giełdzie wciąż musi się odbyć

Kontrakty terminowe Dow przechyliły się w górę wczesną środę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq. Rajd giełdowy odbił się we wtorek, a S&P 500 powrócił do poziomu 4000.
Xklasztor (DE) wspomniany Lepsze zarobki niż oczekiwano wczesna śr. Akcje DE wzrosły w obrocie przedsesyjnym, wskazując na wyjście ze strefy kupna.

Zarobki i wskazówki Deiry są ważne dla różnych zasobów rolnych, m.in Przemysł CF (CF) I Archera Danielsa Midlanda (adm), a także producentów maszyn, takich jak Larwa (kot).

Akcje spółek energetycznych nadal mają się dobrze. Słoneczny lider Enphase energia (ENPH), producent węgla Energia Peabody’ego (Brytyjska jednostka termiczna) , durszlak Energia CVR (CVI) i producentem gazu ziemnego EQT Corp. (EQT) i zapasy LNG przewaga energetyczna (Który) są blisko Kupuj punkty.

Akcje EE wybuchły w środę, a Enphase powrócił na terytorium kupna. Akcje BTU, CVR Energy i EQT podlegają zaskarżeniu.

Akcje ENPH są włączone Tablica liderów IBD. Akcje EQT są włączone SwingTrader. Akcje Deere są na wada 50. Peabody Energy jest we wtorek Dzisiejsze akcje IBD.

Zamieszki w fabrykach Apple iPhone

W nocy w największej fabryce iPhone’ów Apple w Chinach wybuchły zamieszki, gdy setki pracowników starło się z ochroną. Ponad 100 000 pracowników zostało zmuszonych do życia w kampusie Foxconn w Zhengzhou przez tygodnie z powodu obaw związanych z Covid, a wielu z nich nie otrzymało wynagrodzenia w tym czasie.

Protesty rozprzestrzeniają się również w innych miejscach w związku z ponownymi blokadami i surowymi ograniczeniami w większości Chin w miarę wzrostu liczby przypadków COVID.

Apple niedawno ostrzegło, że modeli Apple iPhone 14 Pro będzie brakować ze względu na fabrykę Foxconn w Zhengzhou.

Akcje Apple spadły nieco na początku środy. AAPL wzrósł we wtorek o 1,5% do 150,18, znajdując wsparcie blisko 50-dniowej linii, ale wciąż poniżej 200-dniowej średniej kroczącej.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow wzrosły o mniej niż 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1 proc. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,2 proc.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 1 punkt bazowy do 3,77%.

Kontrakty terminowe na ropę spadły o 2 proc. Ceny gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 7%. We wtorek Europa opublikowała szczegółowe informacje na temat normalnych cen maksymalnych, począwszy od jednego roku od 1 stycznia, które są ponad dwukrotnie wyższe od obecnych.

READ  Walmart tnie wskazówki dotyczące zysków, ponieważ inflacja zmusza kupujących do wydawania większych pieniędzy na żywność

Bank centralny Nowej Zelandii zgodnie z oczekiwaniami podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

W środę zostanie opublikowany protokół z posiedzenia Fed z listopadowego posiedzenia.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Giełda otworzyła się we wtorek w mieszany sposób, ale nabrała rozpędu do szerokich wzrostów, zamykając się blisko sesyjnych maksimów.

Dow Jones Industrial Average wzrósł we wtorek o 1,2 proc Handel giełdowy. S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły o prawie 1,4%. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 1,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 7 punktów bazowych do 3,76%. Ale rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, która jest ściśle powiązana z polityką Fed, była mniej więcej stała i wyniosła 4,53%.

Dolar spadł w środę po wzrostach w poprzednich trzech sesjach. Dolar znacznie spadł od końca września, a zwłaszcza od początku listopada.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1,1% do 80,95 USD za baryłkę, przedłużając ożywienie po poniedziałkowym krótkoterminowym spadku. Kontrakty terminowe na benzynę wzrosły o 4,3 procent, co jest dobrą wiadomością dla rafinerii. Kontrakty terminowe na gaz ziemny wzrosły po spadku o ponad 2% w ciągu dnia.

Fundusze giełdowe

pomiędzy Najlepsze fundusze inwestycyjneInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) skoczył o 3,4%, wspierany przez szereg akcji spółek energetycznych i metali. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 1,8%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wyniósł 2,9%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(zyskał 3,2%, a US X Global Infrastructure Development Fund (ETF) (kolebka) o 1,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) odbił się o 1,9%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) wzrosła o 3,1%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrósł o 0,9% do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy.

Odzwierciedlając akcje z bardziej spekulacyjnymi historiami, ARK Innovation (arka(zysk 0,3% i ARK Genomics)ARKG) spadła o 0,4%.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy Wall Street czeka na wybory śródokresowe w USA

Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Zapasy energii w pobliżu punktów skupu

Akcje Enphase wzrosły o 4% do 320,44 i zamknęły się powyżej 316,97 kubek z rączką Kup punkt po raz pierwszy. Jednak ostatnie trzy razy, gdy akcje ENPH uderzały w te obszary, cofały się niżej. Akcje Enphase mają zwykle duże dzienne wahania. Dlatego inwestorzy mogą chcieć zobaczyć, czy akcje ENPH powrócą do szybko rosnącej 21-dniowej średniej kroczącej.

Niektóre inne akcje LNG wykazują siłę, m.in Elastyczny LNG (FLNG) wyrwać się i Energia Cheniere’a (skroplony naturalny gaz) Cofnij 50-dniową passę.

Akcje BTU skoczyły o 6,7% do 29,62, tuż poniżej punktu kupna przy uchwycie 30,15 w siedmiomiesięcznej konsolidacji. Wtorkowy ruch przełamał linię trendu uchwytu, zapewniając wczesne wejście. Jednak zapas BTU jest o 9,3% powyżej linii 21-dniowej i 17% powyżej linii 50-dniowej. Uchwyt powstał po silnych zarobkach z Peabody Energy.

CVR Energy wzrósł o 4,85% do 40,85, usuwając stary punkt kupna 39,81, który nadal można uznać za ważny. Ponadto akcje CVI zawierają Ciasne trzy tygodnie Formularz z wpisem 42.31. Wejście powyżej 41,31 może zapewnić wczesne wejście dla tego zawężającego się wzoru.

Akcje EQT podskoczyły o prawie 6% do 43,79 i po raz kolejny przekroczyły 50-dniową linię po odbiciu się od 200-dniowego maksimum w poniedziałek. Akcje przełamują spadkową linię trendu. Oficjalny punkt kupna to 52.07.

Akcje EE wzrosły o 9,6% do 30, usuwając 28,49 filiżanek punktu kupna w ponadprzeciętnym wolumenie, zgodnie z Analiza MarketSmith. To przejście do rekordowego zamknięcia wyczyściło dużą część transakcji, które miały miejsce w pierwszej ofercie publicznej Excelerate Energy w kwietniu. Akcje EE błysnęły wczesnymi wpisami w piątek i poniedziałek, chociaż obroty były niższe niż zwykle w te dni. Excelerate wysunął się teraz nieco z obszaru wykupienia i znacznie rozszerzył się z linii 21-dniowej.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy nadal pokazuje konstruktywne działania, handel w wąskim przedziale po niewielkim spadku i wsparciu w zeszłym tygodniu. We wtorek główne indeksy odbiły się od poniedziałkowych spadków.

S&P 500 odbił się od linii 10-dniowej, dokładnie na poziomie 4000, zbliżając się do linii 200-dniowej. Chociaż nie był on wyższy niż dzienne maksimum z 15 listopada, było to najlepsze zamknięcie indeksu od ponad dwóch miesięcy.

READ  Zwyżka kontraktów terminowych Dow: Zwyżka rynku w kluczowym momencie; Tesla, Inviz Val

50-dniowa passa jest Tylko Zaczął rosnąć na S&P 500.

Russell 2000 zbliża się do 200 dni. Indeks S&P MidCap 400, który w zeszłym tygodniu utrzymał swoją 200-dniową linię, odnotował kolejne wzrosty.

Wiodący indeks Dow Jones przekroczył poziom 34 000 po raz pierwszy od trzech miesięcy, tuż poniżej szczytu z 16 sierpnia. Pozostający w tyle Nasdaq znalazł wsparcie na linii 21-dniowej, tuż powyżej linii 50-dniowej, ale nie odrobił wszystkich poniedziałkowych strat.

Wszystkie te indeksy działają na pokrętłach, a Dow Jones skrada się powyżej. Większość akcji podąża za ruchem głównych indeksów, więc na akcjach w pobliżu punktów kupna powstaje wiele uchwytów. Nieco dłuższa przerwa, być może do kluczowych raportów ekonomicznych pod koniec przyszłego tygodnia, może pozwolić średnim ruchomym na nadrobienie zaległości.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Dopóki S&P 500 nie przekroczy zdecydowanie linii 200-dniowej, inwestorzy mogą nie chcieć teraz zwiększać ekspozycji. Przy wyciszonym handlu w Święto Dziękczynienia i ważnych danych ekonomicznych opublikowanych przez Rezerwę Federalną w przyszłym tygodniu, rajd na rynku może być ograniczony w krótkim okresie.

Może to pomóc akcjom z różnych sektorów w tworzeniu uchwytów i zdobywaniu popularności. Inwestorzy powinni budować swoje listy obserwacyjne. Zdecydowanie nadszedł czas, aby spojrzeć poza tradycyjne wzrostowe akcje technologiczne, które często pozostają w tyle w tej chwili.

Ponieważ wielu liderów opiera się na średnich kroczących, takich jak akcje Excelerate Energy lub BTU, bardzo ważne jest, aby szukać wczesnych wpisów i działać szybko.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Cztery przeciwne wiatry dla Tesli z akcjami na dobrej drodze do odnotowania rekordowego rocznego spadku