6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) rośnie wraz z akcjami, dolar słaby

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) rośnie wraz z akcjami, dolar słaby

BitcoinI EthereumInne główne waluty wzrosły w czwartek wieczorem, ponieważ obawy przed bessą na giełdach i słabym dolarem uatrakcyjniły główną walutę. Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o 4,8%, osiągając 1,3 biliona dolarów.

Główne wyniki cenowe w walucie
Waluta 24 godziny 7 dni Cena
Bitcoin Bitcoin / Dolar amerykański 5,4% 4,8% 30304,18 $
Ethereum ETH / USD 5,3% 3,1% 2.018.07 USD
Dogecoin pies / dolar 3,6% 4,9% 0,09 dolara

Największe 24 godziny na dobę (dane za pośrednictwem CoinMarketCap)
Kryptowaluta Zmień o 24 godziny (+/-) Cena
Kyber Crystal Network V2.0 (KNC) + 21,2% 2,66 USD
Cadena (KDA) + 16,4% 2,67 USD
hel (HNT) + 12% 91,63 USD

Zobacz też: Najlepsze karty debetowe kryptowalut

Co się stało: S&P 500 spadł o prawie 19% w stosunku do swojego rekordowego poziomu z 2022 r.; Indeks oscyluje teraz w pobliżu bessy. Wielu ekspertów interpretuje 20% spadek w stosunku do wszechczasów jako bessę.

Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq notowane są odpowiednio o 0,4% i 0,7% wyżej w momencie publikacji.

Indeks dolara, będący miarą siły amerykańskiej waluty w stosunku do sześciu innych walut, spadł o 0,05% do 103,74, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji spadła do 2,772, najniższego poziomu od końca kwietnia, według agencji Reuters. Raport.

Starszy Analityk Rynku OANDA Edward Moya Wspomniał o „swobodnym spadku” dolara, gdy inwestorzy kupują obligacje skarbowe, obawiając się, że gospodarka zmierza w kierunku „szorstkiej korekty”.

Obawy przed słabym dolarem i niedźwiedzimi akcjami sprawiają, że bitcoin znów jest atrakcyjny” – powiedział Moya w notatce widzianej przez Benzinga.

„Reperkusje całej tej stabilnej dramaturgii, która doprowadziła do spadku kryptowalut, w końcu wydawały się minąć. Wygląda na to, że bitcoin będzie się tutaj konsolidował, ale byki powinny być zadowolone, widząc, że ceny nie naśladują tego, co dzieje się na giełdzie. ”

Wskazując na Bitcoin RSIRekt Capital napisał w czwartek na Twitterze, że indeks wkracza w „okres historycznie ogromnych zwrotów z inwestycji dla inwestorów długoterminowych”.

Trader kryptograficzny powiedział, że poprzednie odwrócenia od tego poziomu zaobserwowano w styczniu 2015 r., grudniu 2018 r. i marcu 2020 r.

Michael van de Poppe Napisał na Twitterze, że z powodu niedawnego „ciężkiego krachu” istnieje 20-25% szans na spoczynek rynku. Analityk umieścił Bitcoin w przedziale od 34 000 do 36 000 USD.

Rynek kontraktów terminowych ma do opowiedzenia inną historię. Stosunek kupna/sprzedaży bitcoina osiągnął w tym tygodniu najwyższy poziom od 12 miesięcy, podczas gdy liczba otwartych pozycji osiągnęła w tym tygodniu najwyższy od 12 miesięcy poziom 0,72. Według Delphi Digital jest to wskaźnik niedźwiedzi.

Współczynnik sprzedaży/rozmowy BTC dla otwartych odsetek i wolumenu — dzięki uprzejmości Delphi Digital

Firma analizująca łańcuchy podała, że ​​stosunek kupna/sprzedaży osiągnął 0,96, zanim cena bitcoina spadła o ponad 50% w maju 2021 r.

Put/call to miara tego, ile kupujesz za połączenia. Wyższy wskaźnik wskazuje, że inwestorzy spekulują, czy Bitcoin będzie nadal sprzedawać, czy może oznaczać, że inwestorzy zabezpieczają swoje portfele przed spadkiem koniunktury.

Przeczytaj następujące: Jack Dorsey wyjaśnia przyszłość Blocka opartą na bitcoinach, mówi, że firma nie jest już tylko firmą płatniczą

READ  Wyłącznie: Tesla wstrzymała większość produkcji w fabryce w Szanghaju we wtorek – notatka