9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street rośnie, ponieważ Fed sygnalizuje, że może zwolnić w podnoszeniu stóp procentowych

Wall Street rośnie, ponieważ Fed sygnalizuje, że może zwolnić w podnoszeniu stóp procentowych

  • Akcje wzrostowe odbijają się wraz ze spadkiem rentowności obligacji skarbowych
  • Indeksy: indeks Dow Jones w górę o 0,29%, S&P 500 w górę o 0,53%, Nasdaq w górę o 0,93%.
  • Futures: S&P 0,5%, Dow 500 w górę 0,3%, Nasdaq w górę 0,8%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street wzrosły w środę po tym, jak minuty z listopadowego posiedzenia Rezerwy Federalnej pokazały, że podwyżki stóp mogą wkrótce wyhamować.

Zgodnie z protokołem ze spotkania „zdecydowana większość” decydentów zgodziła się, że „prawdopodobnie wkrótce będzie właściwe” spowolnienie tempa podwyżek stóp procentowych.

Od ostatniego posiedzenia Fed w dniach 1-2 listopada inwestorzy byli bardziej optymistyczni, że presja cenowa zaczęła słabnąć, sugerując, że mniejsze podwyżki stóp procentowych mogłyby ograniczyć inflację.

„To, czego rynki akcji potrzebowały, aby utrzymać się w ostatnim czasie w dobrej kondycji, jest tym, co osiągnęliśmy w historii” — powiedział Michael James, dyrektor zarządzający ds. handlu akcjami w Wedbush Securities w Los Angeles.

O 14:19 ET, Dow Jones Industrial Average (.DJI) Wzrósł o 100,48 pkt, czyli o 0,29%, do 34 198,58 pkt. Standard & Poor’s 500 (.SPX) Wzrósł o 21,14 punktu, czyli o 0,53%, do 4024,72 punktu. i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodało to 103,99 punktów, co odpowiada 0,93%, do 11 278,39 punktów.

Wolumen obrotu był niewielki przed Świętem Dziękczynienia w czwartek, a amerykański rynek akcji był otwarty przez połowę sesji w piątek.

Wcześniej rano mieszana partia danych ekonomicznych doprowadziła do spadku rentowności referencyjnego 10-letniego bonu skarbowego, co pomogło rosnąć akcjom.

Liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w zeszłym tygodniu bardziej niż oczekiwano, a aktywność biznesowa w USA skurczyła się piąty miesiąc z rzędu w listopadzie. Nastroje konsumentów wzrosły, a sprzedaż domów wzrosła powyżej oczekiwań.

Zaliczki przewyższały liczebnie przegranych na giełdzie nowojorskiej w stosunku 1,77 do 1; Na Nasdaq stosunek 1,69 do 1 sprzyjał szczytom.

READ  Akcje zamykają trudny kwartał z powodu obaw gospodarczych

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i nie było nowych minimów. Nasdaq Composite zanotował 81 nowych szczytów i 112 nowych minimów.

(Raport Karoliny Mandel, Shriyashi Sanyala i Ankiki Biswas); Montaż przez Chunak Dasgupta, Arun Koyoor, Anil D’Silva i Richard Chang

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.