26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kolakowi grozi postępowanie dyscyplinarne po wyświetleniu symbolu Z |  wieści wojenne między Rosją a Ukrainą

Kolakowi grozi postępowanie dyscyplinarne po wyświetleniu symbolu Z | wieści wojenne między Rosją a Ukrainą

Rosyjska gimnastyczka, która na medalowym podium nosiła przesłanie związane z inwazją na Ukrainę, została skrytykowana przez organizm sportowca.

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) poinformowała, że ​​wszczyna postępowanie dyscyplinarne przeciwko rosyjskiemu artystycznemu gimnastykowi Iwanowi Kulakowi za jego „szokujące zachowanie” polegające na pokazywaniu podczas imprezy symbolu wspierającego inwazję Rosji na Ukrainę.

20-latek, który w sobotę zajął trzecie miejsce w finale Pucharu Świata Równoległego w Doha w Katarze, w widocznym miejscu umieścił literę „Z” na przodzie swojego stroju, stojąc obok Ukraińca Ilji Kowtuna, który zdobył złoty medal.

Siły rosyjskie używały litery Z jako symbolu identyfikacyjnego na swoich czołgach i pojazdach na Ukrainie po inwazji Moskwy na sąsiada. Niektórzy zwolennicy inwazji również pokazali symbol.

„Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna potwierdza, że ​​zwróci się do Fundacji Etyki Gimnastycznej o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko… Koli po jego szokującym zachowaniu w sprzęcie Pucharu Świata” – podała w niedzielnym oświadczeniu Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna.

Rosja opisuje swoje działania na Ukrainie jako „specjalną operację”, której celem nie jest okupacja terytorium, ale zniszczenie zdolności militarnych sąsiadów i aresztowanie tego, co uważa za niebezpiecznych nacjonalistów.

FIG odwołał już wszystkie swoje imprezy w Rosji i na Białorusi, dodając, że nie dedykuje innych wydarzeń tym dwóm krajom aż do odwołania.

Białoruś była głównym punktem wypadowym sił rosyjskich.

W oświadczeniu dodano: „FIG przyjęła dalsze środki przeciwko Rosji i Białorusi 4 marca. Od 7 marca 2022 r. Rosyjscy i białoruscy sportowcy i urzędnicy, w tym sędziowie, nie mogą brać udziału w zawodach FIG lub zawodach zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację. Związek Piłki Nożnej (FIG).

READ  Jak Czechy zakwalifikowały się do World Baseball Classic