22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kobieta, która rzuciła miskę z jedzeniem w pracownika Chipotle, została skazana na dwa miesiące pracy w fast foodzie

Kobieta, która rzuciła miskę z jedzeniem w pracownika Chipotle, została skazana na dwa miesiące pracy w fast foodzie

Luc Charette/Bloomberg/Getty Images/File

Klient, który we wrześniu rzucił miską burrito w twarz pracownika Chipotle, został skazany na dwa miesiące pracy w branży fast food.


Nowy Jork
CNN

Kobieta, która rzuciła miskę z gorącym jedzeniem w pracownika Chipotle, została skazana na miesiąc więzienia i dwa miesiące pracy w fast foodzie.

Filmy Historia kobiety, Rosemary Hine, która 5 września skrytykowała pracownicę Chipotle Emily Russell, a następnie rzuciła w nią jedzenie z bliskiej odległości, stała się popularna po incydencie. Hine, 39-letnia matka czwórki dzieci, przyznała się do oskarżenia o napaść i otrzymała wyrok w zeszłym tygodniu przed sądem miejskim w Parmie w stanie Ohio. Sędzia Timothy Gilligan dał jej do wyboru 90 dni więzienia lub 30 dni plus 60 dni pracy w fast foodzie.

„Czy chcesz przez dwa miesiące chodzić w jej skórze i uczyć się, jak ludzie powinni traktować ludzi, czy chcesz odsiedzieć karę w więzieniu?” Gilligan zapytał Hine’a na rozprawie.

„Chciałbym wejść w jej skórę” – odpowiedział Hine.

Gilligan i jej prawnik powiedzieli w środę CNN, że Hine nie znalazła jeszcze pracy. Jej prawnik, Joseph O’Malley, powiedział, że jego klientka nie była karana przed incydentem i naprawdę żałuje jej czynów tamtego dnia.

„Dajmy jej szansę, aby ten jeden dzień nie zdefiniował reszty jej życia” – powiedział CNN.

Gilligan powiedziała, że ​​Hayne będzie musiała uzyskać zgodę sądu na swoją pracę i będzie musiała tam pracować 20 godzin tygodniowo. O’Malley powiedział, że Hine obecnie nie ma pracy.

Gilligan powiedział CNN, że myślał o potencjalnej nietypowej karze na dwa dni przed listopadową rozprawą.

Dodał: „Za każdym razem, gdy oglądasz to wideo, czujesz się coraz bardziej zdenerwowany”. „Zastanawiałam się: co mogę zrobić, zamiast wsadzać ją do więzienia”.

READ  Stany Zjednoczone ograniczają eksport chipów AI firm Nvidia i AMD do niektórych krajów Bliskiego Wschodu

Zapytany, czy zatrudniłby Hine, gdyby prowadził restaurację typu fast food, sędzia stwierdził, że nie sądzi, aby miała ona problemy ze znalezieniem pracy.

„Nie uważam tego za większe niebezpieczeństwo niż ktoś idący ulicą” – powiedział. „Patrzyłem na nią jak na osobę, która straciła panowanie nad sobą”.

Gilligan powiedział, że jest to pierwszy przypadek wydania tego rodzaju orzeczenia, ale niestety nie jest to pierwszy przypadek tego typu, jaki miał przed sobą miejsce. Powiedział, że kilka lat temu miał miejsce przypadek, gdy klient, który nie dostał ciastka w ramach Happy Meal w McDonaldzie, sięgnął przez okno dla kierowców i zaczął uderzać pracownika. Poinformował, że oskarżony został skazany na 90 dni więzienia.

„Widzę te sprawy częściej, niż bym chciał” – powiedział Gilligan, który jest sędzią od 30 lat.

Poproszony o komentarz w tej sprawie, Chipotle odpowiedział: „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest naszym najwyższym priorytetem i cieszymy się, że sprawiedliwość wymierzona zostaje każdej osobie, która nie traktuje członków naszego zespołu z szacunkiem, na jaki zasługują”.

Hine odmówił Poproś o rozmowę kwalifikacyjną za pośrednictwem O’Malley. Russell powiedziała przed sądem, że nadal odczuwa stres związany z incydentem i że po ataku rzuciła pracę w Chipotle i znalazła inną. Powiedziała, że ​​chciałaby rozpocząć terapię, aby uporać się z traumą, której wciąż doświadcza w wyniku ataku.

Jedna z przyjaciółek Russella rozpoczęła zbiórkę pieniędzy w mediach społecznościowych i jak dotąd zebrała 7300 dolarów, z czego większość pochodzi od czasu, gdy w zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze doniesienia prasowe o wyroku Hayne. Russell powiedziała WJW w Cleveland, że jest zadowolona z wyroku Hine’a.

„Dostaniesz to, na co zasługujesz” – powiedziała stacji. „Nie dostała klapsa w nadgarstek. Nauczy się pracować w fast foodzie i miejmy nadzieję, że będzie dobrze”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy Wall Street przygląda się pracowitemu tydzieńowi zysków: aktualizacje na żywo

Oprócz czasu więzienia i czasu spędzonego w fast foodzie Hine będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 250 dolarów i będzie przebywał w zawieszeniu przez dwa lata. Gilligan powiedział CNN, że nie jest pewien, czy Hine było tak przykro, jak twierdziła w sądzie, zauważając, że podczas rozprawy nadal skarżyła się na jedzenie.

„Nie zdała sobie jeszcze sprawy, że jest to niewłaściwe” – Gilligan powiedziała w środę CNN.

„Nie otrzymałeś miski na burrito tak, jak chciałeś i tak odpowiadasz?” – powiedział Hein podczas przesłuchania. Podkreślił, że nie byłaby zadowolona z jedzenia, które przynosiła do więzienia.