27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Katastrofa w wyścigu Reno Air Race: dwóch pilotów zginęło w kolizji na zakończenie wyścigu T-6 Gold Race

Katastrofa w wyścigu Reno Air Race: dwóch pilotów zginęło w kolizji na zakończenie wyścigu T-6 Gold Race

KRNV

Dwóch pilotów zginęło w niedzielę 17 września w wyniku kolizji podczas National Championship Air Racing and Air Show w Reno w stanie Nevada.CNN

Organizatorzy wydarzenia podali, że dwóch pilotów zginęło w niedzielę w wyniku zderzenia ich samolotu podczas zawodów National Championship Air Racing and Air Show w Reno w stanie Nevada. Powiedział.

„Dziś około godziny 14:15, po zakończeniu wyścigu T-6 Gold, po wylądowaniu zderzyły się dwa samoloty i potwierdzono, że obaj piloci zginęli” – poinformowało stowarzyszenie Reno Air Racing Association w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. .

W późniejszym oświadczeniu organizatorów Zostało zidentyfikowane Piloci tacy jak Nick Macy i Chris Rushing.

„Zarówno wykwalifikowani piloci, jak i zdobywcy złotych medali w klasie T-6, Messi latał na Six-Cat, a Rushing latał na Baron’s Revenge” – czytamy w zaktualizowanym oświadczeniu. „Rodziny lotników i służby pomocnicze zostały powiadomione na miejscu i zajmują się tą tragedią”.

Dodała, że ​​nie zgłoszono żadnych innych obrażeń.

Organizatorzy poinformowali, że pozostałe wyścigi zostały odwołane.

W oświadczeniu przesłanym CNN Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu oświadczyła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku. Agencja prowadząca dochodzenie zidentyfikowała te samoloty jako North American T-6G i North American AT-6B i stwierdziła, że ​​właśnie ukończyły wyścig.

„Wraki każdego samolotu spoczęły w promieniu pół mili od siebie” – podała NTSB, dodając, że wrak zostanie przetransportowany do zewnętrznej placówki w celu analizy.

Organizatorzy wydarzenia oświadczyli, że współpracują z NTSB, Federalną Administracją Lotniczą i „wszystkimi władzami lokalnymi, aby ustalić przyczynę wypadku i zapewnić wszystkim naszym pilotom, widzom i wolontariuszom niezbędne wsparcie w tym czasie”.

Jak czytamy w oświadczeniu, wydarzenie, które odbywa się od ponad pięćdziesięciu lat, szczyci się tym, że jest „instytucją skupiającą północną Nevadę i entuzjastów lotnictwa z całego świata”. strona internetowa. Według strony internetowej w ciągu ostatniej dekady wydarzenie przyciągnęło ponad milion widzów i „wygenerowało ponad 750 milionów dolarów” dla regionalnej gospodarki.

READ  Bliźniacy nabywają Isiah Kiner-Falefa przez Mitcha Garvera

To nie pierwszy śmiertelny wypadek na tej imprezie. pilot Został zabity w zeszłym roku W katastrofie lotniczej Podczas wyścigu oraz w 2011 r. Zginęło 11 osób Ponad 60 innych osób zostało rannych, gdy samolot wymknął się spod kontroli i uderzył w widzów.