29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kanye West wystawia dom na plaży w Malibu należący do Tadao Ando za 53 miliony dolarów – The Hollywood Reporter

Kanye West wystawia dom na plaży w Malibu należący do Tadao Ando za 53 miliony dolarów – The Hollywood Reporter

Kanye „Ye” West, którego imperium biznesowe ucierpiało w wyniku ciągłych antysemickich wybuchów gwiazdy, sprzedaje posiadłość w Malibu, którą kupił pod koniec 2021 roku za 57,3 mln dolarów w ramach transakcji pozarynkowej.

Zaprojektowany przez zdobywcę nagrody Pritzkera, Tadao Ando, ​​dom ma betonową fasadę nawiązującą do minimalistycznego, brutalistycznego ducha słynnego architekta. W ciągu kilkudziesięciu miesięcy, kiedy Yee był właścicielem posiadłości, muzyk i projektant zdemolował wnętrze domu, pozostawiając go w zasadzie zrujnowanym.

Teraz, zamiast remontować dom na plaży z czterema sypialniami przy Malibu Road, Yee zdecydował się go sprzedać za 53 miliony dolarów (wystawił go ze stratą).

„To, czego nam brakuje, to wnętrza” – mówi Jason Oppenheim z Oppenheim Group, który wyłącznie prezentuje dom, szacując, że nowy właściciel będzie musiał wydać kilka milionów dolarów na przeprojektowanie wnętrza domu. „Jego cena odzwierciedla konieczność wymiany wykończenia wnętrza. Pozytywem jest to, że można go doprowadzić do standardów z 2024 r., ponieważ został zbudowany około 10 lat temu.

Ważne, dodaje Oppenheim, że betonowa fasada pozostaje nienaruszona. „Architektoniczna integralność dzieł Tadao Ando istnieje dzisiaj” – mówi Wyprzedaż o zachodzie słońca Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Al-Najm. „Jest dość znany ze swojej pracy z betonem, a dużym kosztem tego domu są prace betoniarskie”.

Dom o powierzchni około 4000 stóp kwadratowych jest zbudowany z około 1200 ton betonu, 200 ton prętów zbrojeniowych i 12 dużych kolumn osadzonych na głębokości 60 stóp w piasku. Oferuje on taras o powierzchni 1500 stóp kwadratowych i widok na ocean z każdego pokoju.

Ando – znany ze swoich obiektów muzealnych zbudowanych na japońskiej wyspie Naoshima – zaprojektował kilka cennych domów w Stanach Zjednoczonych. Jeden, zbudowany przez kolekcjonerów sztuki i producentów Billa i Marię Bell, został zakupiony w tym roku przez Jaya-Z i Beyoncé za 200 milionów dolarów. Ustanawianie rekordu To najdroższa transakcja na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jaką kiedykolwiek odnotowano w Kalifornii.

READ  Artystka hip-hopowa Flo Rida otrzymała 82,6 miliona dolarów w procesie sądowym dotyczącym Centennial Energy Drinks

Przewiń, aby zobaczyć więcej zdjęć domu, wszystkie zrobione przed wyburzeniem wnętrz:

Fasada uliczna domu Tadao Ando w Malibu.

Grupa Rogera Daviesa/Oppenheim

Widoki na piasek i niebo z domu Tadao Ando w Malibu.

Grupa Rogera Daviesa/Oppenheim

Dom Tadao Ando w Malibu.

Grupa Rogera Daviesa/Oppenheim

Dom Tadao Ando w Malibu.

Grupa Rogera Daviesa/Oppenheim