27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Here Lies Love” Davida Byrne’a doszedł do porozumienia z muzykami z Broadwayu

„Here Lies Love” Davida Byrne’a doszedł do porozumienia z muzykami z Broadwayu

„Here Lies Love”, nowy musical Davida Byrne’a, którego premiera rozpocznie się w przyszłym tygodniu na Broadwayu, ugiął się przed sprzeciwem związkowców i zgodził się, że w produkcji weźmie udział 12 muzyków.

Producenci musicalu, tanecznego show o Imeldzie Marcos oraz lokalny oddział 802 Amerykańskiej Federacji Muzyków ogłosili porozumienie późnym piątkowym popołudniem.

„W imieniu naszej obsady, firmy i zespołu kreatywnego osiągnęliśmy porozumienie z Musicians Union Local 802, zgodnie z układem zbiorowym pracy” – napisali producenci musicalu w oświadczeniu. „Z niecierpliwością czekamy na powitanie widzów, którzy od soboty 17 czerwca będą mogli doświadczyć rewolucyjnego musicalu „Here Lies Love” na Broadwayu”.

Związek wydał podobne, ale nieco bardziej szczegółowe oświadczenie, mówiąc: „Po negocjacjach osiągnęliśmy porozumienie, które zapewni muzykę na żywo w „Here Lies Love” z udziałem 12 muzyków, którzy również wystąpią w programie. Broadway to bardzo szczególne miejsce z najlepszych muzyków i koncertów na świecie i cieszymy się, że ta konwencja honoruje tę tradycję”.

Eric Koch, doradca związku ds. komunikacji, powiedział, że wśród 12 muzyków znajdzie się trzech przedstawicieli firmy.

Zapytani o to producenci odpowiedzieli: „Here Lies Love” zawsze miało trzech aktorów muzycznych i dyrektora muzycznego w każdej produkcji. Integralność programu i koncepcja muzyczna pozostają takie same”.

„Here Lies Love” jest prowadzony przez grupę producentów, w skład której wchodzą Patrick Catullo, Hal Loftig, Kevin Connor, Jose Antonio Vargas, Diana DeMina i Clint Ramos. Spektakl jest jedną z największych produkcji tego lata na Broadwayu, z dużym budżetem — został skapitalizowany do 22 milionów dolarów, według zgłoszenia złożonego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd — i planuje przywrócić scenę na Broadwayu, aby produkcja może być pokazana w sposób immersyjny, z dużą widownią na pokładzie, parkiet taneczny otoczony ruchem.

Here Lies Love o Marcosie, byłej Pierwszej Damie Filipin, napisali Byrne i Fatboy Slim. Istnieje od ponad 15 lat i jest chwalony przez krytyków i popularny wśród publiczności. Został zaprezentowany jako cykl piosenek w Carnegie Hall w 2007 roku, aw 2012 roku odbyły się produkcje. W Mass MOCAMuzeum Sztuki w Berkshires; w 2013 w Public Theatre w Nowym Jorku; w 2014 w londyńskim Teatrze Narodowym i wróć na widownię na drugie spotkanie; A w 2017 r w Seattle Repertory Theatre.

READ  Kylie Jenner i Timothée Chalamet mieli randkę wypełnioną palmtopami podczas US Open

Produkcja w przeszłości wykorzystywała nagraną muzykę, która miała na celu stworzenie atmosfery przypominającej karaoke, ale gdy zbliżało się otwarcie Broadwayu, związek zawodowy sprzeciwił się, twierdząc, że jego umowa z Broadway League wymaga udziału muzyków na żywo. Syndykat zagroził, że zaprotestuje przeciwko rozdaniu nagród Tony i premierom seriali w ten weekend; W piątek obie strony rozwiązały spór.