28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jussie Smollett została skrytykowana przez burmistrz Chicago Lori Lightfoot po wyroku

Jussie Smollett została skrytykowana przez burmistrz Chicago Lori Lightfoot po wyroku

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot uderzyła Jussie Smollett w czwartek i powiedziała, że ​​​​była aktorka „Empire” Wyrok za fałszerstwo przestępstwa z nienawiści Powinieneś wysłać wiadomość do innych osób, które wysuwają fałszywe twierdzenia.

„Kryminalne skazanie Jussie Smolletta przez ławę przysięgłych składającą się z jego kolegów i dzisiejsze skazanie powinno wysłać jasny sygnał do wszystkich w mieście Chicago, że zarzuty i fałszywe zarzuty nie będą tolerowane” – powiedział Lightfoot w oświadczeniu po tym, jak Smollett został skazany na 150 lat. lat w więzieniu. Dni w więzieniu przez sędziego w Chicago.

„Złośliwy i całkowicie sfabrykowany zarzut postawiony przez pana Smolletta spowodował ponad 1500 godzin pracy policji, która kosztowała miasto ponad 130 000 dolarów nadgodzin w policji” – kontynuowała. „Miasto czuje, że w dzisiejszym orzeczeniu zostało potwierdzone, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i że otrzymamy odpowiednią rekompensatę za jego czyny”.

Sędzia skazał Smolletta na 30 miesięcy więzienia, w tym pięć miesięcy więzienia, a także nakazał aktorowi zapłacić 120 000 $ odszkodowania w Chicago i 25 000 $ grzywny.

Josie Smollett została skazana na 150 dni więzienia.
przez Reuters

Smollett został skazany za atak w dniu 29 stycznia 2019 r., w którym twierdzi, że dwóch mężczyzn Donalda Trumpa założyło mu pętlę na szyję, spryskało go wybielaczem i obrzuciło rasistowskimi i homofobicznymi obelgami aktora, który jest czarnoskóry i wesoły.

Kiedy sędzia James Lane wydał skazanie Smolletta w czwartek, aktor eksplodował w sądzie i krzyknął „Jestem niewinny!”

„Jeśli to zrobię, oznacza to, że wepchnąłem pięść w strach przed czarnymi Amerykanami w tym kraju przez ponad 400 lat i strach przed społecznością LGBTQ” – wykrzyknął Smollett.

READ  CNN ogłasza, że ​​rozpoczyna nowy poranny program z Donem Lemonem, Bobbym Harlowem i Kaitlanem Collinsem

„Wysoki sądzie, szanuję ciebie i twoją decyzję, ale nie zrobiłem tego i nie mam skłonności samobójczych. Jeśli coś mi się stanie, kiedy tam pojadę, sam tego nie robię i wszyscy powinniście o tym wiedzieć. „

Jussie Smollett przemawia po przeczytaniu jego werdyktu w ICC w Leighton
Jussie Smollett przemawia po przeczytaniu wyroku w budynku sądu karnego w Leighton.
przez Reuters
Jussie Smollett donosi, że wychodzi z sali sądowej po tym, jak został skazany 10 marca 2022 r. w Chicago.
Jussie Smollett donosi, że wychodzi z sali sądowej po tym, jak został skazany 10 marca 2022 r. w Chicago.
Brian Casella/Chicago Tribune przez AP