16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pellegro, długoletni perkusista Dead Kennedys, umiera w wieku 63 lat

Pellegro, długoletni perkusista Dead Kennedys, umiera w wieku 63 lat

DH Pellegro, muzyk najbardziej znany jako legendarny perkusista San Francisco Punkowy zespół The Dead Kennedys zmarł w piątek w swoim domu w Los Angeles po tym, jak policja powiedziała, że ​​​​doznał urazu głowy w wyniku przypadkowego upadku, zgodnie z oświadczeniem na Instagramie udostępnionym przez zespół. Miał 63 lata.

„Ustalenia są w toku i zostaną ogłoszone w nadchodzących dniach” – napisano w oświadczeniu. czytać. „Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie. Dziękujemy za przemyślenia i słowa pociechy.”

Urodzony w St. Louis w stanie Missouri 9 lipca 1959, Pelegro (Darren Henley) zaczął grać na perkusji we wczesnym dzieciństwie i przeniósł się do San Francisco, gdy miał około 15 lat.

„Kiedy przyjechałem, miałem w kieszeni osiem dolarów” – powiedział Powiedzieć Pisarz muzyczny Mark Brendel w wywiadzie dla swojej strony internetowej Mark’s Music Reviews w 2004 roku. „Przekroczyłem Bay Bridge, wszedłem tam i zagrzmiałem. To tutaj mieszkałem w pickupie na Shipley Street w pobliżu Folsom między 5 a 6”. Tam poznał członków SSI, pierwszego zespołu, w którym grał.

W tym czasie, jak powiedział Pellegriw, był pod wpływem wielu czołowych zespołów punkowych i ska z San Francisco i Los Angeles, w tym Offs, Dils, Plugz, X i Go-Gos, i często uczęszczał na koncerty w Klub Głuchych, popularne miejsce na ulicy Valencia pod koniec lat 70-tych. Porównał gitarzystę rytmicznego SSI Paula do Joe Stromera z Clash i określił brzmienie pierwszego zespołu, w którym grał, jako „bardzo szybkie”, z tekstem „politycznie sprytnym”. Lider Dead Kennedys, Jello Biafra, zauważył Pellegro podczas występów na żywo SSI, ale to gitarzysta Raymond John Pepper (East Bay Ray) zaprosił go na przesłuchanie do Dead Kennedys po tym, jak oryginalny perkusista Bruce „Ted” Slesinger zrezygnował z kariery inżyniera architektury.

READ  Żona kalifornijskiego muzyka znaleziona martwa w pobliżu pustyni Mojave

Portret zmarłego Kennedy’ego w 1980 roku.

Ann Fishbein/Getty Images

„Wpadłem na East Bay Ray w Mabuhay Garbage… po pewnym czasie nazywaliśmy go Mabuhay Garbage”, Peligro Powiedział Do klubu Prindle of the North Beach. Zapytał mnie, czy zejdę na dół i podejmę test. Od razu pomyślałem: „Wiesz co?”. Nie wejdę na imprezę. Jestem czarny i nikt nie chce czarnego perkusisty w ich zespole, mimo że to punk rock. …z pewnością tak myślałem. Ponieważ widziałem te wszystkie inne zespoły i grałem wcześniej dużo rocka, ale myślę, że byłem jednym z pierwszych czarnych perkusistów rockowych. A przynajmniej tak mi się wydawało”.

Na przesłuchanie Pellegro powiedział, że zagrał „Insight”, który został później wydany na kompilacyjnym albumie Dead Kennedys z 1987 roku „Give me Convenience or Give Me Death”. Zespół powiedział mu, że tam był – i według relacji Pellegro pokonał 15 innych perkusistów, którzy również próbowali wziąć udział w koncercie. Pellegriw później dołączył do nich w studio, aby nagrać single „Too Drunk to F-” przed ich występami w EP „In God We Trust” z 1981 roku i „Disasters of Plastic Surgery” z 1982 roku, a także „Frankenchrist” w 1985 roku i „ Bedtime for Democracy” w 1986 roku, który ukazał się w roku rozpadu zespołu.

Potem krótko grał z Red Hot Chili Peppers i napisał kilka piosenek na ich czwartym albumie studyjnym „Mother’s Milk”. The Dead Kennedys ponownie zjednoczyli się w 2001 roku w Sans Biafra na wielu trasach koncertowych i wydali albumy studyjne na żywo, w tym „Live at the Deaf Club” i „Mutiny on the Bay”.

Red Hot Chili Peppers (LR) Anthony Kiedis, John Frusciant, Michael "pchła" Balzary, DH Peligro pozuje do zdjęcia zza kulis w klubie nocnym First Avenue w Minneapolis w stanie Minnesota 16 listopada 1988 r.

The Red Hot Chili Peppers (LR) Anthony Kiedis, John Froshiant, Michael „Flea” Balzari, D.H. Pellegro pozują do zdjęcia zza kulis w klubie nocnym First Avenue w Minneapolis w stanie Minnesota 16 listopada 1988 r.

Jim Steinfeldt/Getty Images

Później Peligro grał na gitarze i śpiewał we własnym zespole Peligro, a także występował z Nailbomb i Jungle Studs. Przed śmiercią ogłoszono, że zagra w Los Angeles Punk Off! Komedia science fiction „Free LSD” z 2023 r. jako pierwsza BrooklynVegan wspomniany.

„Drogi przyjacielu, bracie, tak bardzo za tobą tęsknię” – napisała Flea w hołdzie Peligro na Instagramie. „Dziś jestem spłukany, rzeka łez, ale przez całe życie będę pielęgnować każdą sekundę. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem cię grającego z DK w ’81, zwaliłeś mnie z nóg. …Jesteś najdokładniejszą muzyką rockową i kluczową część historii rhcp”.

East Bai Ray też Udostępnione Oryginalne oświadczenie zespołu na Twitterze z krótkim dodatkiem: „Jestem smutny”.

Dave Lombardo, perkusista i współzałożyciel popularnego zespołu thrash metalowego, napisał, że szalony i twardy styl Pelegro na wczesnych albumach Dead Kennedys wpłynął na sposób, w jaki grał we własnym zespole.

„Przesyłam najgłębsze kondolencje jego rodzinie, kolegom z zespołu i wszystkim dotkniętym tą nagłą, tragiczną stratą” ćwierkanie. „Spoczywaj w pokoju.”

Lol Tolhurst, członek założyciel i były perkusista The Cure, udostępnił zdjęcie Pellegro, który opisał go jako „pięknego człowieka i wspaniałego perkusistę”.

John Worster, perkusista zespołu rockowego Superchunk w latach 90., udostępnił na Twitterze wideo Dead Kennedys grających w San Francisco około 1984 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=_7jwFpr_-zc

„DH Peligro opuścił budynek”, Wurster Napisał. „Jeden z absolutnych wielkich”.