30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyrok Jussie Smolletta zaczyna się od jego pierwszej nocy w więzieniu Cook County;  „Nie jestem samobójcą” – krzyknął aktor w odpowiedzi na werdykt

Wyrok Jussie Smolletta zaczyna się od jego pierwszej nocy w więzieniu Cook County; „Nie jestem samobójcą” – krzyknął aktor w odpowiedzi na werdykt

CHICAGO (WLS) – Jussie Smollett swoją pierwszą noc spędził za kratkami po tym, jak sędzia skazał go na pięć miesięcy więzienia za fałszywe przestępstwo z nienawiści.

Czwartkowa sesja zakończyła się w wielkim stylu, gdy Smollett wstał ze swojego miejsca i zadeklarował swoją niewinność i troskę o swoje bezpieczeństwo.

Oglądaj | Emocjonalny wybuch Jussie Smollett w sądzie

39-latek milczał i oszołomił swoją rodzinę i inne osoby na sali sądowej, gdy sędzia Cook County James Lane wydał werdykt.

„Sędzisz pierwsze 150 dni swojego wyroku w więzieniu Cook County i ten dzień się zacznie. Właśnie tutaj, teraz” – powiedział sędzia Lane.

Rozważając wyrok, Lane powiedział, że „skrajna” premedytacja Smolletta do popełnienia przestępstwa była czynnikiem obciążającym. Powiedział też, że aktor oczerniał doświadczenia prawdziwych ofiar przestępstw z nienawiści, nazywając go „oszustem” i kłamcą.

– Wszedłeś na stanowisko świadka. Nie musiałeś. Zrobiłeś to. Z pewnością miałeś do tego prawo. Ale godzina po godzinie popełniałeś krzywoprzysięstwo – powiedział Lin.

Oglądaj | Pełne komentarze sędziego Lin do werdyktu

Podczas pobytu w więzieniu Smollett rozpoczął również 30-miesięczny okres próbny, oprócz nakazu zapłaty ponad 120 000 $ odszkodowania dla miasta Chicago i 25 000 $ grzywny.

Następnie zhańbiony przedstawiciel zwrócił się do sądu.

– Nie mam skłonności samobójczych – powiedział Smollett. „Nie jestem samobójcą! Jestem niewinny! I nie jestem samobójcą. Jeśli to zrobię, to znaczy, że zacisnąłem pięść na lękach czarnych Amerykanów w tym kraju przez 400 lat i lękach LGBTQ Społeczność Honor, szanuję Cię i szanuję ławę przysięgłych, ale tego nie zrobiłem i nie jestem samobójstwem.” A jeśli coś mi się stało, kiedy tam wszedłem, to sam tego nie zrobiłem! I wszyscy powinniście wiedzieć, które… to!

Wyrok zapadł trzy miesiące po tym, jak Smollett został uznany winnym pięciu zarzutów o przestępstwo zakłócania porządku za okłamywanie policji w Chicago.

READ  Demonstrator klimatu wbija głowę w obraz „Dziewczyna z perłą”

„Nie sądziłem, że to potrwa tak długo, ale sędzia wyjaśnił, że postrzega tę zbrodnię jako coś więcej niż zwykłe przestępstwo, widzi ją jako krzywdzącą ofiary przestępstw z nienawiści na całym świecie” – powiedział analityk prawny ABC7, Gil Souffer.

Smollett nadal głosił swoją niewinność, gdy został usunięty z sądu po ogłoszeniu wyroku.

„Jestem niewinny!” Powiedział. „Mógłbym powiedzieć, że byłem winny dawno temu!”

Oglądaj | Rodzina broni niewinności Jussie Smollett po wyroku

Orzeczenie rozgniewało rodzinę Smolletta, która po ogłoszeniu wyroku skrytykowała sędziego.

„Mój brat Josie jest niewinny i nie powinno to być kontrowersyjne stwierdzenie, ponieważ to ostateczna prawda”, powiedziała siostra Josie, Jazz Smollett.

„Mój brat został zhańbiony”, powiedział Josie Smollett, brat Josie. – Porozmawiaj o jego arogancji. Nie wie, przez jakie cierpienie przechodzi mój brat.

Raport o tym, jak biuro Kim Foxx zajęło się sprawą Jussie Smollett upubliczniono, sędzia orzeka

Tymczasem prokurator specjalny Dan Webb pochwalił sędziego.

„To było zachowanie, które zasługiwało na surową karę” – powiedział Webb. „Myślałem, że to właściwy sposób, aby to zrobić. I myślę, że w oparciu o swój wyrok sędzia Lin wyraźnie zrozumiał, co wydarzyło się w tej sprawie”.

Zespół obrony Smolletta powiedział, że był oszołomiony i obiecał odwołać się.

„Nigdy nie widziałem w całej mojej karierze prawniczej, a żaden z innych prawników tutaj nie widział sytuacji, w której przestępstwo czwartego stopnia jest traktowane tak samo jak brutalne przestępstwo” – powiedział obrońca Nene Uchi.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot pochwaliła orzeczenie sędziego, pisząc: „Dzisiejszy wyrok skazujący Josie Smollett w sprawie karnej i skazanie w dniu dzisiejszym powinno wysłać jasny sygnał do wszystkich mieszkańców Chicago, że fałszywe zarzuty i zarzuty nie będą tolerowane. Złośliwe i sfabrykowane zarzuty były w pełni kierowane Smollett zapewnił ponad 1500 godzin pracy policji, która kosztowała miasto ponad 130 000 dolarów w nadgodzinach. Miasto uważa, że ​​jego dzisiejszy osąd został zatwierdzony w tym, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i że otrzymamy odpowiednie odszkodowanie za swoje czyny”.

READ  Twórcy Stranger Things są wściekli po wydarzeniach z 4 sezonu Monopoly

Podobne: Jussie Smollett Werdykt: aktor „Imperium” winny zakłócania porządku; Odwołanie się od ślubów obrony

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.