7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jury opuszcza premierę w Sundance z powodu usterki napisów

PARK CITY, Utah (AP) — Marlee Matlin, Jeremy O. Harris i Eliza Hitman wyszli z premiery filmu konkursowego na Sundance Film Festival w piątek wieczorem po awarii maszyny do napisów.

Matlin, który jest głuchy, zasiada w jury wraz z Harrisem i Whitmanem przy filmach, które zadebiutowały w American Drama Competition na festiwalu w Park City w stanie Utah w tym tygodniu. Jurorzy masowo wyszli, gdy zorientowali się w sytuacji podczas premiery Dream Magazine. Jako pierwszy o tej wiadomości poinformował serwis Variety.

Urządzenie do napisów zamkniętych, które opiera się na Wi-Fi, zostało sprawdzone przed inspekcją i działało, ale mimo to działa nieprawidłowo, powiedziała Joanna Vicente, dyrektor generalna Sundance Institute w oświadczeniu dla Associated Press w sobotę.

„Nasz zespół natychmiast pracował z urządzeniami w tej lokalizacji, aby przetestować je ponownie do następnej kontroli, a urządzenie działało bez żadnych problemów” – powiedział Vicente. „Naszym celem jest sprawienie, aby wszystkie doświadczenia (osobiste i online) były jak najbardziej dostępne dla wszystkich zaangażowanych osób. Uznaje się, że nasze wysiłki w zakresie ułatwień dostępu stale ewoluują, a informacje zwrotne pomagają kierować je do przodu dla całej społeczności.”

Dostępność na festiwalach filmowych jest głównym tematem od lat, a incydent po raz kolejny pokazał, jak organizatorzy próbują wprowadzić zmiany, aby pomieścić wszystkich fanów. Vicente powiedziała, że ​​jej zespół ciężko pracuje na boisku, ale przyznała, że ​​jest więcej do nauczenia się.

„Jesteśmy zobowiązani do poprawy doświadczeń i przynależności wszystkich uczestników festiwalu” – czytamy w oświadczeniu. „Postrzegamy dostępność jako jeden z kluczowych czynników doskonałości organizacyjnej, a praca ta jest wykonywana we współpracy z zespołami filmowymi”.

Matlin nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Vicente powiedziała, że ​​ona i inni jurorzy będą oglądać „Magazine Dreams” w nadchodzących dniach.

Sundance Film Festival potrwa do 29 stycznia.

READ  Emmy Rossum stała się reklamową bombą w zwiastunie Anglina

___

Pisownia „Hittman” została poprawiona w tym wydaniu.