21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wróżby z chińskiego horoskopu na rok 2023

Wróżby z chińskiego horoskopu na rok 2023

(CNN) – Pożegnaj się z tygrysem. Czas wskoczyć w rok królika.

dla wielu ludzi, Nowy Rok Księżycowyktóry przypada w tym roku na 22 stycznia, to dobry moment, by zasięgnąć opinii gwiazd, aby dowiedzieć się, co nas czeka w nadchodzących miesiącach.

Większość ludzi zna podstawy: 12-letni cykl chińskiego kalendarza zodiaku jest reprezentowany przez 12 różnych zwierząt – znaki chińskiego zodiaku. Twoje zwierzę zodiaku jest określone przez rok urodzenia.

Ale to dopiero początek. Dla lojalnych wyznawców zakonu sunnici nie są klasyfikowani wyłącznie według ich zwierząt. Istnieje również złożony cykl płciowy składający się z 10 niebiańskich pni i 12 ziemskich gałęzi.

Niebiańskie łodygi i ziemskie gałęzie

Każdego roku niebiańska łodyga (jeden z pięciu elementów należących do kategorii yin lub yang) jest połączona z ziemską gałęzią (jednym z dwunastu zwierząt chińskiego zodiaku).

Gui Mao jest czterdziestym elementem chińskiego cyklu płci – niebiańska łodyga „Gui” reprezentuje wodę, podczas gdy ziemska gałąź „Mao” reprezentuje królika. To sprawia, że ​​rok 2023 będzie rokiem Królika Wody.

„Bardzo niezwykłe jest również połączenie wody i królika. Królik reprezentuje drewno. Woda odżywia drewno (zgodnie z chińskim poglądem)”.

Mówi, że branże, w których drewno jest głównym składnikiem – takie jak kultura, wydawnictwa, rolnictwo i meble – odniosą korzyści. Z drugiej strony branża przeciwpożarowa, w tym firmy cyfrowe i technologiczne, może ucierpieć, ponieważ ogień boi się wody.

„Rok Królika Wody będzie miłym rokiem. Będziemy mieli czas na przerwę. Byliśmy w tunelu przez ostatnie kilka lat, a teraz światło staje się coraz większe” – mówi Zhao.

Jak panowie Wielkiego Księcia Jowisza są na twoim szczęściu

Zwolennicy wierzą, że dla każdego chińskiego znaku zodiaku szczęście będzie zależeć w dużej mierze od pozycji Tai Sui – gwiezdnych bóstw, które, jak się uważa, obracają się równolegle do kierunku przeciwnego do Jowisza.

Aby obliczyć wpływ każdej osoby w danym roku, chiński konsultant ds. geoinżynierii przyjrzy się wykresowi urodzenia danej osoby, który składa się z szerokiej gamy elementów — takich jak dzień i godzina urodzenia — aby zobaczyć, w jaki sposób rozgrywa się. Możesz wchodzić w interakcje z żywiołami roku.

Te kombinacje odgrywają ważną rolę dla tych, którzy za nimi podążają, pomagając im podejmować ważne decyzje życiowe na nadchodzący rok, takie jak to, czy powinni się pobrać, czy założyć firmę.

Różni profesorowie nauk o Ziemi mogą różnie interpretować dane. Istnieje jednak ogólna zgoda co do tego, co oznacza rok dla każdego zwierzęcia zodiaku na podstawie pozycji gwiazd, zwłaszcza Tai Sui.

Popularne danie w Chinach, długowieczny makaron może być gruby lub cienki, płaski lub chrupiący – ale zawsze jest długi. W Hong Kongu, gdzie smażony makaron e-fu jest głównym elementem produkcji, fabryka zwiększyła produkcję o 30%, aby zaspokoić popyt w Nowy Rok Księżycowy.

READ  Prince William, Kate Head to Boston: Wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszej podróży pary do USA od 8 lat

Jeśli twój znak zodiaku koliduje z Tai Sui – znanym również jako Wielki Książę Jowisza – w danym roku, eksperci twierdzą, że możesz mieć do czynienia z zamieszaniem.

Dla tych, którzy mogą zmagać się z Tai Sui w tym roku, Chow mówi, że powinni pamiętać, że kalendarz jest cyklem rotacyjnym.

„To jak zabawa w muzyczne krzesła – ten, kto usiądzie na miejscu, dostaje tai sui. W następnej rundzie zmienisz pozycję” — mówi Chow, którego znak zodiaku również będzie w tym roku w niekorzystnej sytuacji w tai sui.

Aby rozwiązać konflikty, szło się do chińskiej świątyni i składało ofiary w celu reprezentowania Tai Sui.

„Nawet jeśli nie wierzysz w to w 100%, czuję, że pod względem psychologicznym zapewni ci to dobry początek roku” — mówi Zhao. „Kiedy coś wydarzy się po drodze, przypomnisz sobie, że to zrobiłeś, i to da ci trochę ulgi”.

Teraz czas na wybór.

Aby określić, co Rok Królika może oznaczać dla Ciebie, znajdź swój rok urodzenia i odpowiadające mu zwierzę w galerii powyżej, zanim przeczytasz poniższe prognozy dotyczące karmy.

Królik

Ludzie urodzeni w Roku Królika spotkają Bin Ming Nian – ich rok zodiaku – w 2023 roku. Zwolennicy wierzą, że w rezultacie w nadchodzącym roku będzie więcej zamieszania i niestabilności.

„Ludzie urodzeni w roku Królika powinni spodziewać się dużych zmian w zakresie zdrowia, kariery i relacji. Może to być trochę denerwujące, szczególnie dla tych, których wykresy urodzenia nie faworyzują wody” – mówi Chow.

„Ale pamiętaj, nigdy nie jest źle. Może to oznaczać szansę na rozwój”.

Króliki powinny starać się przyciągać pozytywną energię i w miarę możliwości uczestniczyć w radosnych wydarzeniach.

Muszą także podróżować do miejsc na południu – nie ma znaczenia, czy te południowe miejsca docelowe znajdują się w ich mieście, czy poza ich krajem – mówi Zhao.

smok

To będzie dobry rok dla Smoków. Nie ma pechowych gwiazd, które wpływają na ich rok.

„Nie ma żadnych nierozstrzygniętych problemów, może poza zdrowiem osób urodzonych latem i jesienią. Mogą łatwo odczuwać stres” – mówi Zhao.

Ale ekspert od piasku namawia Smoki, aby nie podejmowały pochopnych decyzji w pracy.

„Nie chodzi o to, żeby się nad tym zastanawiać. Po prostu odczekaj trochę, zanim podejmiesz decyzję” — mówi Zhao.

Samotne smoki mogą w tym roku poznać potencjalnych partnerów romantycznych. Ich szczęśliwe kolory to metaliczne, takie jak złoto lub srebro.

Jeśli chodzi o podróżowanie, kieruj się na zachód, aby mieć lepszy los, mówi Zhao.

wąż

Ludzie urodzeni w latach Węża będą cieszyć się dobrymi wiadomościami i dostatkiem, ponieważ gwiazda podróży Yi Ma Xing i gwiazda fortuny Cai Xing będą rządzić nimi w tym roku.

READ  3 klejnoty, których prawdopodobnie nie zobaczysz, jeśli naprawdę tęsknisz za Grą o Tron

„Możliwości, nowe kierunki i rozwój pojawią się w pracy”, mówi Zhao. „Ale Węże muszą znaleźć równowagę w życiu i zrobić sobie przerwę w razie potrzeby”.

Emocjonalnie Węże mogą znaleźć miłość podczas podróży w tym roku. Zhao radzi im, aby ubrali się na niebiesko lub złoto i udali się na zachód lub północ.

koń

„W tym roku gwiazda kwitnącej brzoskwini (Taohua xing) zabłyśnie na koniach. To zawsze dobra wiadomość” — mówi Zhao.

Zawodowo odnajdą nowe możliwości i poznają wielu opiekunów, którzy będą im pomagać.

Będą cieszyć się dobrym stosunkiem. Mówi, że może to być właściwy rok dla tych, którzy chcą się zaręczyć lub wziąć ślub.

Ale Chow przypomina koniom: zwracaj uwagę na zdrowie fizyczne i psychiczne ich rodziny.

„Mogą nosić kolorowe ubrania, takie jak różowe, pomarańczowe i trochę żółte. Jeśli chodzi o podróżowanie, mogą udać się na południe” – mówi Zhao.

koza

W tym roku Tai Sui powitają kozy.

Na ogół pozytywnie wpływa to na ich szczęście, ale jednocześnie może również oznaczać, że rok będzie również stresujący. Dlatego kozy muszą o siebie dbać i odpoczywać, kiedy tego potrzebują.

„Zaoszczędź trochę czasu, aby lepiej poznać siebie. Zawodowo musisz zachować pokorę i nie zwracać na siebie uwagi. Oglądaj więcej. Okazje pojawią się z czasem” — mówi Zhao.

Na froncie relacji ludzie urodzeni w Kozim roku cieszą się spokojnym rokiem.

„Prawdopodobnie w tym roku poznają nowych ludzi, nowych przyjaciół, a nawet nowe miłości” — mówi Zhao, dodając, że trochę złota i wizyta na Zachodzie może dodać im szczęścia.

Małpa

Dobra wiadomość dla Małp: w tym roku będą w harmonijnej jedności z Tai Sui.

Chow mówi, że wzbudzą podziw wśród otaczających ich osób w pracy.

Ale to nie znaczy, że powinni żyć lekkomyślnie. Zamiast tego ekspert ds. Ziemi mówi: „W tym roku powinni grać bezpiecznie, zwłaszcza ci, którzy kochają sporty ekstremalne”.

Jeśli chodzi o relacje, są skłonni do kłótni i dramatów, których można uniknąć, poprawiając w tym roku komunikację.

Żółty i beżowy to paleta kolorów dla Małp w 2023 roku, mówi Zhao, i mogą patrzeć na Zachód w poszukiwaniu inspiracji do podróży.

kogut

Koguty powinny się przygotować – w tym roku zmierzą się z Tai Sui, co oznacza, że ​​nadchodzące miesiące mogą być niespokojne i nastąpi wiele zmian.

Rada od Chow: Ogarnij chaos i podróżuj więcej.

„Naładuj jak najwięcej pozytywnej energii i bądź bardziej świadomy, że w tym roku może być łatwiej przyciągać konflikty” – mówi. „Ale musisz zrozumieć, że te zmiany są na lepsze”.

Aby złagodzić cios, mogą nosić więcej żółci i brązów i odwiedzać miejsca na zachodzie lub północy.

pies

Będąc w jedności z Tai Sui, osoby urodzone pod znakiem Psa najprawdopodobniej będą cieszyć się ciekawym rokiem ze wspaniałym rozwojem kariery i finansów.

READ  „Haunted Mansion” Disneya ożywa w zwiastunie z gwiazdorską obsadą

Ale psy muszą przypominać sobie, aby być pokornym i słuchać innych, zwłaszcza przyjaciół i ludzi, którym ufają, mówi Chow. Powiedzą ci ważne rzeczy, które przyniosą ci wiele korzyści w tym roku.

„Ich szczęśliwe kolory to srebrny i niebieski, a ich szczęśliwe miejsce znajduje się na północy” – mówi Zhao.

świnia

Świnie otrzymają Tai Sui, co oznacza, że ​​ogólnie powinien to być pozytywny rok.

Ale z drugiej strony pozdrawianie Tai Sui może również wpływać na zdrowie ze względu na dodatkowe obciążenie pracą.

„Musisz równo równoważyć pracę i czas na zabawę” — mówi Zhao.

Osoby urodzone w Latach Świni mogą odnieść sukces zawodowy, jeśli skupią się na pracy zespołowej.

„Jeśli chodzi o związki, będzie to dla ciebie bardzo dobry rok. Poznasz nowych przyjaciół i potencjalną nową miłość” – mówi Chow.

Dodaje, że aby zwiększyć bogactwo, świnie mogą częściej ubierać się na różowo i fioletowo i planować podróż na południe.

szczur

Ludzie urodzeni w latach Szczura będą w nadchodzącym roku w konflikcie z Tai Sui, znanym również jako Xing (tortura) Tai Sui.

„Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to trudniejszy rok” — mówi Chow. „Ale tam, gdzie jest yin, zawsze jest też yang. Więc pamiętaj, nigdy nie jest źle”.

Szczury powinny bardziej uważać na zdrowie i pracę. W tym roku mogą być podatne na drobne urazy i nieporozumienia.

Chow namawia je do noszenia wesołych kolorów — takich jak różowy i pomarańczowy — oraz do odwiedzania cieplejszych miejsc.

byk

Byki będą się cieszyć ekscytującym rokiem z Gwiazdą Podróży i Gwiazdą Fortuny świecącą nad nimi.

„Znajdą nowe możliwości, a ich finanse osiągną nowy poziom. Prawdopodobnie będą więcej podróżować w celach zawodowych i osobistych. Ale ponieważ podróżują i pracują więcej, powinni być świadomi swojego zdrowia”, mówi Zhao.

Ci, którzy są samotni i szukają miłości, mogą mieć szczęście w tym roku.

Tymczasem wybierając cel podróży, mogą podróżować na północ, mówi Zhao.

Tygrys

Dla urodzonych w latach tygrysa Bin Ming Nian jest skończony.

„Oznacza to, że bez względu na to, przez co przechodzą ciężkie czasy i niestabilność, wkrótce będzie lepiej” — mówi Zhao. „Ale cierpliwość jest kluczowa, ponieważ zmiany nie będą natychmiastowe”.

Mówi, że Tygrysy, zwłaszcza te urodzone wiosną i latem, powinny mieć czas na regenerację w pierwszej połowie roku i podejmować ważne decyzje dopiero w drugiej połowie roku.

Powinni zwolnić w związkach i „kupić sobie trochę czasu”.

Noszenie żółtego, niebieskiego i brązowego może je rozweselić. Mogą również podróżować na północ i zachód, podsumowuje Zhao.