22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jon Hamm jest archaniołem cierpiącym na amnezję, który zaginął w Soho w zwiastunie Good Omens S2

Jon Hamm jest archaniołem cierpiącym na amnezję, który zaginął w Soho w zwiastunie Good Omens S2

Trailer drugiego sezonu serialu Dobry omen.

Uwielbialiśmy adaptację telewizyjną Prime Video 2019 Dobry omenklasyczna satyryczna powieść fantasy z 1990 roku Neila Gaimana i zmarłego Terry’ego Pratchetta. Gwiazdy David Tennant i Michael Sheen są doskonale przedstawieni jako demon i anioł łączący siły, by zapobiec Armageddonowi. Ale czy możliwe jest odzyskanie tej magii w drugim sezonie, zwłaszcza gdy pierwotnie miał być sześcioczęściowy? limitowana seria? Właśnie pojawił się oficjalny zwiastun i mamy nadzieję, że odpowiedź brzmi „tak”.

(Spoilery dla S1 poniżej.)

Jak pisałem wcześniej, Dobry omen Jest to historia anioła Azirafala (Sheen) i demona Crowleya (Tennant), którzy przez tysiące lat stopniowo stają się przyjaciółmi i łączą siły przeciwko siłom Nieba i Piekła, aby ocalić Ziemię przed zniszczeniem. Widzisz, trochę polubili Ziemię i wszystkich ludzi na niej z jej licznymi słabościami — nie wspominając o zaletach związanych z naszą wielką niebieską przestępczością, takich jak fajna elektronika i osobliwe małe restauracje, w których cię poznają. Nadprzyrodzona para naprawdę nie chce ustawić Antychrysta – 11-letniego chłopca o imieniu Adam (Sam Taylor Buck), który dorastał nieświadomy swojej kluczowej roli w nadchodzącej apokalipsie – aby to wszystko zakończyć.

Dobry omen To był ogromny sukces, zbierając głównie entuzjastyczne recenzje, w tym recenzje z Ars. Jak zauważyłem w mojej recenzji, oczywista, zaciekła, głęboka miłość Gaimana do projektu (był producentem wykonawczym) sprawiła, że ​​oglądanie serialu było tak zabawne. Tennant i Sheen mieli świetną chemię na ekranie i ożywili swoje postacie. Trudno wyobrazić sobie bardziej wzorową folię dla zuchwałego, lekceważącego demona Tennanta niż niespokojny, uprzejmy anioł Sheena, który martwi się o jego podzieloną lojalność. Ich przyjaźń jest sercem opowieści i pod wieloma względami odzwierciedla przyjaźń Gaimana i Pratchetta. Małżeństwo mrocznej wizji pierwszego i lekkiej komicznej wrażliwości drugiego dało w powieści to, co najlepsze z obu światów.

READ  Jussie Smollett udziela rzadkiego wywiadu na temat jej „bolesnych” kilku lat
Zbliżenie / Michael Sheen i David Tennant ponownie wcielają się w role Azirafala i Crowleya.

Najlepsze wideo

Pierwszy sezon doskonale obejmował wszystkie wydarzenia z książki. Dlatego na początku byłem sceptyczny, gdy rozeszły się pogłoski, że trwają prace nad drugim sezonem. Do czerwca 2021 r. aktualności to było oficjalneZ wyjaśnieniem Gaimana na jego blogu To znaczy, że on i Pratchett już zaplanowali kontynuację Dobry omen W 1989 roku, tuż przed publikacją powieści. Wciąż walcząc, autorzy dzielili pokój na World Fantasy Convention w Seattle. Jet lag zatrzymał ich do późna, więc narodził się pomysł na kontynuację. Mieli szczery zamiar napisać to razem. Ale potem Gaiman opublikował pierwszy piaskowy człowiek powieść graficzna, a Pratchett wypuścił serię Świat Dysku, „i potem nie było dobrego czasu”.

W rzeczywistości części kontynuacji znalazły się w S1 („Herce Our Angels Come”). Pratchett zmarł w 2015 roku i nigdy nie widział, jak ich wspólna wizja ożywa w telewizji. Ale jasno określił swoje pragnienie przystosowania się do telewizji. „Chciał, aby historia została opowiedziana” – napisał Gaiman – „a jeśli to zadziałało, chciał, aby opowiedziano resztę historii”. A my z niecierpliwością czekamy na S2.

Miranda Richardson powraca w nowej roli jako demon Shax.
Zbliżenie / Miranda Richardson powraca w nowej roli jako demon Shax.

Najlepsze wideo

Oczywiście Sheen i Tennant powracają. Jon Hamm powraca również jako elegancki Archanioł Gabriel, matowy ostateczny biurokrata, wraz z Donem McCeichanem i Glorią O’Biano jako odpowiednio Archaniołowie Michał i Uriel. Miranda Richardson zachwyciła widzów jako medium na pół etatu i kurtyzana Madame Tracy. Wróciła również na drugi sezon, ale w nowej roli demona Shaxa. Nowi członkowie obsady to Maggie Service jako Maggie, Nina Sosanya jako Nina, Liz Carr jako anioł Seraqel, Quillin Sepulveda jako anioł Muriel i Shelley Cohn jako demon Belzebub (w tej roli w pierwszym sezonie Anna Maxwell Martin).

READ  Hosa Chanchez pisze z gry list otwarty z poparciem dla Megan Thee Stallion

Według oficjalnego wstępu:

Będąc na Ziemi od początku i po udaremnieniu apokalipsy, duet wraca do łatwego życia wśród ludzi w londyńskim Soho. To znaczy, dopóki Archanioł Gabriel (Jon Hamm) niespodziewanie pojawia się w drzwiach biblioteki Azirafala, nie pamiętając, kim jest ani jak się tam dostał. Gdy Crowley ostrzega, dlaczego Archanioł przybył do biblioteki, Azirafal pragnie rozwiązać zagadkę stanu Gabriela. Jednak ukrywanie się Archanioła przed Niebem i Piekłem wkrótce zakłóca ich życie w nieoczekiwany sposób. Aby rozwiązać tę tajemnicę i pokrzyżować plany nieba i piekła, duet będzie potrzebował czegoś więcej niż cudu; Znowu będą musieli na sobie polegać.

Zwiastun otwiera się tak, jak powinien, gdy Crowley kieruje się w stronę Biblioteki Azirafala. Mówi: „Wróciłem”. Shax informuje Crowleya, że ​​Gabriel zniknął i pojawia się nago w bibliotece. Dwaj przyjaciele postanawiają to ukryć, dopóki nie dowiedzą się, co się dzieje. Niebo wysyła anioła Muriel na Ziemię, aby zbadał sprawę, a anioł stwierdza, że ​​nie ma nic złego, tylko Azirafal („zdrajca”), jego „zrzędliwy przyjaciel” Crowley i asystent anioła – Gabriel w przebraniu. Wygląda na to, że nieszczęsna Muriel może zostać sojusznikiem, a nawet przemycić Crowleya do nieba. A czy Azirafal niechcący wywołał wojnę? „Och, cholera by się to nie spodobało” — chichocze Crowley.

Drugi sezon Dobry omen Premiera w Prime Video 28 lipca 2023 r.

Obraz menu z YouTube/Prime Video