12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

John Ram wycofuje się z Players Championship z powodu choroby

John Ram wycofuje się z Players Championship z powodu choroby

Marka SchlapachaStarszy pisarz dla ESPN2 minuty na przeczytanie

PONTVEdra BEACH, Floryda — światowej klasy golfista John Rahm wycofał się z Players Championship na krótko przed rozpoczęciem drugiej rundy w TPC Sawgrass w piątek z powodu dolegliwości żołądkowych, zgodnie z PGA Tour.

Ram z Hiszpanii wygrał 1-under 71 w pierwszej rundzie w czwartek. Miał zagrać Rory’ego McIlroya i Scottiego Schefflera drugi dzień z rzędu. Rozstawienie namiotu jest ustawione na 12:56 ET w piątek.

Ram był najgorętszym golfistą na świecie, wygrywając pięć razy w swoich dziewięciu poprzednich meczach na całym świecie, w tym trzy razy w PGA Tour – Sentry Tournament of Champions, American Express i Genesis.

Ram wyglądał na dobrej drodze do czterech zwycięstw od stycznia, kiedy objął prowadzenie w pierwszej rundzie z wynikiem 7 poniżej 65 na zeszłotygodniowym Arnold Palmer Invitational, ale w sobotę uzyskał wynik 4 na 76, aw niedzielę wyrównał. remis za 39. Zakończył swoją passę 10 kolejnych miejsc w pierwszej dziesiątce na światowych startach i był to jego najgorszy wynik od 55. miejsca na Genesis Scottish Open w lipcu.

Scheffler, zajmujący drugie miejsce na świecie, ma duże szanse na odzyskanie pierwszego miejsca w oficjalnym światowym rankingu golfa, jeśli dobrze zagra w ten weekend. Według OWGR odzyska pierwsze miejsce w rankingu, jeśli skończy w pierwszej piątce. Zajął piąte miejsce po zdobyciu 4 poniżej 68 punktów w pierwszej rundzie.

Według OWGR, albo McIlroy, albo Scheffler awansują na pole position po wygranej w niedzielę. McIlroy miał ponad 4 lata po pierwszej rundzie i groziła mu utrata cięcia.

READ  Tiger Woods pojawił się na Augusta National w butach do golfa FootJoy, a nie Nike