19 kwietnia, 2024

76ers kontra

To, co kiedyś wydawało się potencjalnym zamiataniem, jest teraz interesującą serią, taką jak Toronto Raptors pokonać Filadelfia 76ers 103-88 w meczu 5 w poniedziałek wieczorem. Zwycięstwo Toronto było drugim z rzędu, a passa, która rozpoczęła się 3:0 na korzyść Filadelfii, to teraz 3:2 z meczem 6 zaplanowanym na czwartek wieczorem w Toronto.

Raptors nie mieli gwiazdorskiego bramkarza Fred Vanfleet Z powodu kontuzji pachwiny doznał w grze 4, ale otrzymali wiele innych wkładów. Pascal Siakam Toronto prowadziło prawie trzykrotnie – 23 punkty, 10 zbiórek i siedem asyst. Cenny Ichiwa Zdobył 17 punktów i zgarnął siedem zbiórek z ławki, a Gary Trent Jr.. A OG Anunoby dodał po 16 punktów. Toronto uderzyło 50 procent z ziemi i odwróciło piłkę zaledwie dziewięć razy.

Z drugiej strony cała piątka startujących Sixers strzeliła podwójne gole – dowodzeni przez Joel Embiid (20 punktów, 11 zbiórek) – Ale żaden z nich nie zagrał dobrze, a Filadelfia zeszła z ławki 29-11 w trakcie rozgrywek.

To był ogólnie niepokojący występ Philly, ponieważ z pewnością nie wyszli z energią, wysiłkiem i skupieniem, jakich można by oczekiwać, mając szansę na zamknięcie serialu przed ich domową publicznością. Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że to drugie z rzędu gorsze wyniki Philly’ego. Zamiast wyłączać Raptory, pozwolili im spędzać czas i zyskać pewność siebie, przez co trudniej byłoby się ich pozbyć.

Oto trzy kluczowe punkty wygranej przez Toronto Game 5 nad Filadelfią.

1. Rozmiar Toronto był problemem dla Philly

Brak gry Freda Van Fleeta może być błogosławieństwem w nieszczęściu dla Raptorów. Był kluczowy dla sukcesu Toronto przez cały sezon, ale Sixers odnieśli poważny sukces, broniąc go na początku serii. Po odsunięciu go na bok, Nick Norse i Raptors osiągnęli wielki sukces, wybierając początkowy skład z Siakam, Onobi, Trent Jr., Birch i Barnes. Trent Jr. jest najkrótszy z tych graczy, mierzy 6’5 cali. Poza ławką Toronto grało tylko trzech graczy (nie licząc ostatniej minuty kosza) – Tadeusz MłodyI Chris Boucher I Ochiwa. Wszyscy ci faceci mają co najmniej 6’8″.

READ  Heat vs. Nuggets, jak oglądać, szanse, gdzie streamować i nie tylko

Innymi słowy, Toronto miało bardzo duży skład przez cały mecz, co denerwowało Filadelfię. Sixers zmagali się z penetracją farby, tak jak robili to wcześniej w serialu, a także mieli trudności z pozbyciem się czystego wyglądu. Świadczy o tym fakt, że strzelali tylko 38 proc. z pola i 27 proc. z dalekiego dystansu. Wielkość Toronto również doprowadziła do zmian – 15 z nich należało do Sixers.

To nie ma być hitem dla VanVleeta, ale w tej serii jego nieobecność może być dodatkiem poprzez scenariusz odejmowania dla Raptorów. Jego status w stosunku do meczu 6 jest nadal kwestią w tym momencie, ale niezależnie od tego, czy gra, czy nie, Sixers muszą znaleźć sposób, aby lepiej poradzić sobie z rozmiarem Toronto.

2. Zły drugi kwartał dla Filadelfii

Można powiedzieć, że ten mecz przegrał w drugiej kwarcie. Opóźnieni o jeden po 12 minutach emocji, Sixers wygrywali 25-14 na sekundę i już nigdy nie byli w stanie wrócić do gry. Strzelili tylko pięć z 22 z ziemi w kwarcie i mieli więcej zwrotów niż asyst (trzy). Zobacz, jak brzydko wygląda ten wykres ujęć:

Po prostu nie ma usprawiedliwienia, aby zdobyć tylko 14 punktów w pełnej kwarcie, zwłaszcza gdy mocni zawodnicy grają duże minuty. Embiid zagrał ponad osiem minut w kwarcie. Zagraj w Harden 10. Tobias Harris I Teresa Maxi Obaj grali całą kwartę. Okazuje się, że ci faceci powinni być w stanie zebrać więcej niż tylko punkt na minutę, a Doc Rivers powinien być w stanie sprawić, by byli bardziej produktywni, gdy przestępstwo ustanie.

Zakończenie tej passy i usunięcie Toronto wymagałoby pełnego 48-minutowego wysiłku The Sixers. Nie stać ich na więcej takich złych dzielnic.

3. Toronto zdominowało farbę

Można by pomyśleć, że drużyna dominująca wygra walkę o punkty, ale tak nie było w grze 5. Pomimo Embiida na parkiecie, Toronto zremisowało z Filadelfią o 20 (56-36). Raptorzy nieustannie docierali do krawędzi, a gdy tylko tam dotarli, skończyli. Według Cleaning the Glass Raptorzy dokonali konwersji 24 z 28 prób w odległości czterech stóp od kosza. Sixers mieli 29 takich prób, ale przekonwertowali tylko 18 z nich. Idąc dalej, Sixers będą chcieli lepiej chronić krawędź, jednocześnie odwracając łatwiejsze próby na drugim końcu.

READ  Chase Daniel rozmawia z Justinem Fieldsem i Calebem Williamsem – NBC Sports Chicago