18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jedna osoba zginęła, a rafineria ropy naftowej zapaliła się po atakach dronów w Rosji

Jedna osoba zginęła, a rafineria ropy naftowej zapaliła się po atakach dronów w Rosji

Jedna osoba zginęła w sobotę w rosyjskim regionie przygranicznym Biełgorod graniczącym z Ukrainą, a po atakach dronów wybuchł pożar w rafinerii ropy naftowej położonej dalej na wschód w Samarze po atakach dronów – podają urzędnicy.

Gubernator Biełgorodu Wiaczesław Gładkow napisał w telegramie, że dwa obszary w jego regionie zostały zbombardowane przez drony.

„Wygląda na to, że poranek będzie trudny” – powiedział Gładkow. Dodał: „Cywil został zabity, a dwie inne osoby zostały ranne”.

Tymczasem w regionie Samary doszło do „kilku ataków dronów” na lokalne rafinerie ropy naftowej – oznajmił jego gubernator Dmitrij Azarow w oświadczeniu opublikowanym w aplikacji Telegram.

Dodał, że jeden z nich spowodował pożar w rafinerii w Kujbyszewie, zaznaczając, że nie było ofiar.

Jak podaje jej oficjalna strona internetowa, rafineria prowadzona przez gigantycznego rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft jest jedną z największych w Samarze, a jej zdolność produkcyjna wynosi siedem milionów ton rocznie.

Azarow powiedział, że atak dronów na inną rafinerię w regionie, Nowokujbyszewsk, został „odparty bez uszkodzenia sprzętu technologicznego”.

Dodał: „Widzimy, że wróg, który ponosi porażki na polu bitwy, robi wszystko, co w jego mocy, aby podważyć naszą niezłomność i jedność”.

Odrębnie rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w notatce prasowej, że w ciągu nocy zniszczyło „12 ukraińskich dronów” nad obwodami briańskim, białogrodzkim i woroneskim, które graniczą z wszystkimi trzema obszarami Ukrainy, a także nad obwodem saratowskim.

Ukraina, która od ponad dwóch lat stoi w obliczu rosyjskiego ataku, w ostatnich tygodniach nasiliła swoje ataki wewnątrz Rosji, wymierzone w szczególności w obiekty energetyczne.

Kijów obiecał przeniesienie walk na terytorium Rosji w odpowiedzi na liczne bombardowania na jego terytorium.

READ  Protest rolników w Indiach: Podczas marszu tysięcy ludzi na Fort w Delhi wystrzelono gaz łzawiący