18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wsparcie publiczne „znacząco wpłynęło” na Williama i Kate

Wsparcie publiczne „znacząco wpłynęło” na Williama i Kate

  • Autor: Daniela Relph, korespondent królewski i Ali Abbas Ahmadi
  • wiadomości BBC

Skomentuj zdjęcie,

Mówi się, że książę i księżna Walii byli „głęboko wzruszeni ciepłem i wsparciem opinii publicznej” po zdiagnozowaniu raka u Katarzyny

Rzecznik Pałacu Kensington powiedział, że książę i księżna Walii byli „głęboko poruszeni miłymi wiadomościami”, które otrzymali po zdiagnozowaniu u Katarzyny raka.

W sobotnim oświadczeniu dodano również, że byli „wdzięczni”, że społeczeństwo zrozumiało ich prośbę o zachowanie prywatności.

W piątek Katherine ujawniła w wiadomości wideo, że rozpoczęła leczenie.

Diagnozę otrzymała po tym, jak badania przeprowadzone po operacji jamy brzusznej wykazały „obecność raka”.

Rzecznik Pałacu Kensington powiedział: „Książę i księżniczka byli niezwykle poruszeni życzliwymi wiadomościami od mieszkańców Wielkiej Brytanii, całej Wspólnoty Narodów i całego świata w odpowiedzi na list Jej Królewskiej Mości.

„Byli niezwykle poruszeni ciepłem i wsparciem opinii publicznej i są wdzięczni, że ich prośba o zachowanie prywatności została obecnie zrozumiana”.

To oświadczenie jest ostatnim, jakie przez jakiś czas usłyszymy od księcia i księżniczki.

To zarówno podziękowanie, jak i uprzejme ostrzeżenie – para twierdzi, że publiczny aspekt tej diagnozy dobiegł końca i chcą, żeby zostawiono ich w spokoju.

Jest to także potwierdzenie przeważającej pozytywnej reakcji na wiadomość wideo Katherine.

Media społecznościowe były w ostatnich tygodniach dla księżniczki toksycznym miejscem ze względu na szalone plotki i plotki na temat jej stanu.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Pełna wiadomość wideo od księżnej Walii

W chwili pisania tego tekstu wiadomość wideo Katherine opublikowana na Instagramie została polubiona prawie pięć milionów razy.

Ich końcowe podziękowania to ostatni rozdział na tym etapie diagnozy księżnej, a Pałac Kensington pragnie uciszyć wszelkie spekulacje.

Ostatnie tygodnie były trudne dla pary królewskiej, ich dzieci i otaczającego ich zespołu, który próbował stłumić plotki i pogłoski, co okazało się niemożliwe.

W oświadczeniu potwierdzono ogólnoświatowe zainteresowanie stanem księżniczki, odnosząc się do Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i świata.

Ale kilka ostatnich słów jest być może najważniejszych – bezpośredni apel o prywatność, gdy próbują uciec przed blaskiem.

Książę George, książę Charlotte i książę Louis rozpoczęli w piątek wielkanocne wakacje szkolne.

Wrócą do szkoły dopiero 17 kwietnia i nie spodziewamy się widzieć ani słyszeć od rodziny podczas przerwy.

Dali jasno do zrozumienia, że ​​jest to czas rodzinny, którego będą zaciekle chronić.

Centralnym elementem każdej królewskiej Wielkanocy jest nabożeństwo w Niedzielę Wielkanocną, która zwykle jest potężnym zgromadzeniem członków rodziny królewskiej w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

Książę William i Katarzyna powiedzieli już, że w tym roku nie wezmą udziału we mszy, ale być może zobaczymy, jak król będzie prowadził rodzinę do kościoła.

Pałac Buckingham wyraża nadzieję, że będzie mógł dołączyć do rodziny w przyszły weekend.

READ  W wyniku upadku windy z wysokości 200 metrów zginęło 11 osób, a 75 zostało rannych