23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jason Kidd przedstawia aktualne informacje na temat kontuzji Luki Doncica po zwycięstwie Mavericks nad Suns

Feniks – Łukasz Doncić Mavericks odeszli Czwartkowe zwycięstwo nad Phoenix Suns Po zwichnięciu lewej kostki.

Nie wrócił do gry ani na ławkę w Dallas.

Trener Jason Kidd powiedział, że Doncic „był w dobrym nastroju” po wygranej, ale nie podał żadnych szczegółów na temat stanu 23-latka przed sobotnim meczem z Jazzem.

„Wyglądało dobrze. Wyglądało dobrze,” powiedział Kidd, „ale zobaczymy jak tu pojedziemy. Prawdopodobnie będziemy mieć więcej informacji, gdy dotrzemy do Utah”.

Kidd powiedział, że rozmawiał z Donciciem w przerwie i przyjął jego konferencję prasową po meczu.

„Uśmiechał się, był szczęśliwy z powodu swoich kolegów z drużyny,” powiedział Kidd, „mówiąc, że DP wykonał kilka świetnych rzutów wolnych, ale potem stworzył to niecelne odbicie z rzutu wolnego. Tylko jego dzikość dzisiejszego wieczoru dla DP była na wysokim poziomie. Charakter tej drużyny grałem naprawdę ciężko. ”I znalazłem sposób na wygraną”.

Niecałe cztery minuty po rozpoczęciu gry 23-letnia gwiazda zaczęła kuleć po tym, jak obróciła się na słupku i nadepnęła na stopę obrońcy Suns. Choć Doncic nie upadł na ziemię, od razu złapał się za lewą kostkę i wrócił do obrony. Trener Jason Kidd ogłosił przerwę, gdy Mavericks odzyskali posiadanie piłki.

Dyrektor ds. zdrowia i wyników zawodników, Casey Smith, spotkał Doncica na boisku, gdy gra została przerwana, i odprowadził go prosto do szatni.

Doncic nie opuścił żadnego meczu z powodu kontuzji w tym sezonie, rozegrał tylko pięć z pierwszych 50 meczów Mavericks, a wszystko to po to, by odpocząć i odzyskać siły po drobnej chorobie drugiej nocy z rzędu.

Dowiedz się więcej relacji Mavericks z Dallas Morning News tutaj.

READ  Rajdy Gonzagi, unikając irytacji stanu Michigan na pokładzie lotniczym