22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Japońska sonda księżycowa SLIM wylądowała do góry nogami na powierzchni Księżyca

Japońska sonda księżycowa SLIM wylądowała do góry nogami na powierzchni Księżyca

Wkrótce po tym, jak japońska agencja kosmiczna stała się piątym krajem, który wylądował statek kosmiczny na Księżycu, jej naukowcy odkryli, że inteligentny lądownik do eksploracji Księżyca (SLIM) niestety wylądował do góry nogami. the Japońska Agencja Badań Kosmicznych (JAXA) Powiedziała, że ​​SLIM wylądował na Księżycu 20 stycznia, ale wiedziała, że ​​może napotkać większe problemy ze względu na problemy z wytwarzaniem energii. Zaledwie kilka godzin po wylądowaniu statku kosmicznego Japońska Agencja Badań Kosmicznych przewidziała, że ​​zabraknie mu mocy, zanim w końcu to nastąpiło.

Japońska Agencja Badań Kosmicznych podała, że ​​SLIM dotknął powierzchni Księżyca około 55 metrów na wschód od pierwotnego miejsca lądowania. Agencja uzyskała wszystkie informacje techniczne związane z nawigacją przed lądowaniem i ostatecznym unieruchomieniem na powierzchni Księżyca. JAXA Zdjęcia zrobione Od SLIM z Lunar Excursion Vehicle 2, w pełni autonomicznego robota badającego obecnie Księżyc.

Agencja kosmiczna bada przyczynę awarii głównego silnika. Szanse na regenerację są niewielkie, ponieważ ogniwa słoneczne zasilające statek kosmiczny są zwrócone na zachód, co oznacza, że ​​istnieje szansa na regenerację SLIM, jeśli do ogniw dotrze wystarczająca ilość światła słonecznego przez dłuższy czas. Zespół SLIM JAXA właśnie to zrobił X na początku tego tygodnia, aby napisać„Przygotowujemy się do ożywienia gospodarczego”. Agencja oświadczyła, że ​​„poczyni niezbędne przygotowania, aby zebrać więcej danych technicznych i naukowych ze statku kosmicznego”.

READ  Czaszka przodków starożytnych małp sugeruje, że ludzie pochodzili z Europy, a nie z Afryki