28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jako rzeczoznawca antyków zarobił sześciocyfrowe kwoty w JustAnswer – jak to robi ten 51-latek

Jako rzeczoznawca antyków zarobił sześciocyfrowe kwoty w JustAnswer – jak to robi ten 51-latek

W 2012, Nora Curlma obecnie 51 lat, od około dziesięciu lat mieszka w Nowym Jorku i pracuje w świecie antyków.

Zdała sobie jednak sprawę, że musi wrócić do rodzinnej Pensylwanii, aby zaopiekować się matką, która cierpi na rzadką chorobę wrodzoną. „Wróciłem do północno-zachodniej Pensylwanii, zastanawiając się: «Jak mam zarabiać na życie w świecie antyków?»” Mówi.

Stworzyła witrynę internetową z wycenami antyków i sprzedawała przedmioty w serwisie eBay. Następnie, we wrześniu 2012 r., dostrzegła szansę na pracę w domu przy internetowej ocenie antyków w witrynie z ofertami pracy Jobrapido. „Nie wahałam się, czy aplikować” – mówi, a kilka tygodni później otrzymała e-mail z informacją, że została nowym ekspertem ds. antyków w serwisie z poradami. Tylko odpowiedz.

JustAnswer skupia ekspertów z różnych dziedzin, w tym prawników, elektryków i weterynarzy. Użytkownicy płacą abonament oraz opłatę miesięczną i mają dostęp do wszystkich ekspertów w serwisie. Mogą zadać pytanie o każdej porze dnia i uzyskać odpowiedzi na JustAnswer lub porozmawiać z ekspertem przez telefon.

Curl pracuje w tej witrynie na pełny etat od 2012 roku i tylko w zeszłym roku zarobił ponad 124 000 dolarów.

Oto jak zbudowała swoją karierę w serwisie i jej rady dla każdego, kto chce osiągnąć podobny sukces.

Curl studiował komunikację Uczęszczała do Allegheny College w Pensylwanii i rozpoczęła karierę w zarządzaniu restauracją. Po przeprowadzce do Los Angeles, aby pracować w branży gastronomicznej i nawiązywać kontakty z elitą Hollywood, dostała pracę jako asystentka wykonawcza producenta filmowego Elie Samaha. Ale to nie była jej wymarzona praca.

„Nigdy nie chciałam brać udziału w hollywoodzkim wyścigu szczurów” – mówi. „W weekendy chodziłem z przyjaciółmi do domów aukcyjnych, muzeów i sklepów ze śmieciami i po prostu szukałem skarbów”. Często wiedziała, co ma do zaoferowania. „Powiedziałabym: «O mój Boże, to jest wazon Tiffany’ego albo kawałek szkła Stuben». Ze zdziwieniem odkryła, że ​​jej przyjaciele o tym nie wiedzieli.

READ  OPEC + zmierza do głębokich cięć dostaw i kolizji ze Stanami Zjednoczonymi

„Od dzieciństwa moi rodzice byli weekendowymi wojownikami, którzy jeździli na aukcje i do sklepów z antykami” – mówi. Uświadomiła sobie, że zdobyła już pewną wiedzę w tej dziedzinie i być może ma do tego talent.

„Więc porzuciłem Hollywood”.

Curl dołączyła do programu podyplomowego domu aukcyjnego Christie’s w 2001 roku, gdzie studiowała koneserstwo sztuk pięknych i dekoracyjnych. Ukończyłem studia w 2002 roku.

Następnie pracowała na różnych stanowiskach w świecie antyków i wokół niego, pracując w magazynach, magazynach i galeriach. To ostatnie pozwoliło jej zająć się „oryginałem”. [paintings] „Co zrobił Norman Rockwell” – mówi. Ostatecznie współpracowała z artystą Nelsonem Shanksem, znanym z malowania takich ikon, jak księżna Diana i Ronald Reagan. Szczególnie podobała mi się ta praca.

Mówi, że miał „trzeci co do wielkości zbiór dzieł wczesnego baroku i późnego renesansu w prywatnych rękach w Ameryce”. „To była część mojej specjalizacji. Zostałam więc jego asystentką i obsługiwałam jego kontrakty modelarskie oraz pracowałam z jego modelkami”.

Pracowałem z nim do 2012 roku.

JustAnswer pojawił się we właściwym czasie. Ale nawet gdy zagłębiała się w pracę na miejscu, robiła to ze sceptycyzmem.

Eksperci obecni na stronie mają doświadczenie zawodowe w swojej dziedzinie i zostali zweryfikowani przez stronę trzecią, aby upewnić się, że posiadają odpowiednie „wykształcenie, referencje i licencje”. Według serwisu. Niektórzy odpowiadają na pytania w pełnym wymiarze godzin, inni są tylko dodatkową pracą. Zarabiają od 2 do 20 dolarów za odpowiedź, Według Sidehusl.comw zależności od doświadczenia i statusu na stronie (użytkownicy mogą ją oceniać).

„To bardzo samodzielna praca, samokierowanie” – mówi. „Musisz po prostu znaleźć swoją drogę”. Zacząłem odpowiadać na pytania ludzi dotyczące ich obrazów, figurek Hummela i wazonów. „W ciągu kilku dni kwota ta osiągnęła prawie 1000 dolarów” – mówi. „I myślę: «Czy to prawda?»

READ  Wiele samochodów elektrycznych traci znaczną ulgę podatkową dzięki nowym przepisom

Rzeczywiście, w następnym miesiącu dostała wypłatę.

Przez pewien czas pracowała około ośmiu godzin dziennie i zarabiała od 5000 do 8000 dolarów miesięcznie. „Podczas izolacji spowodowanej koronawirusem byłam tam bez przerwy przez 14–16 godzin dziennie” – mówi. W 2021 roku zarabiała średnio 12 600 dolarów miesięcznie.

Obecnie wraca do pracy na około osiem godzin dziennie.

„Moje główne godziny pracy to około 16:00–24:00” – mówi, odpowiadając na pytania użytkowników na stronie lub telefonicznie. Działa to dla klientów zlokalizowanych na całym świecie. „W nocy, kiedy pracuję, otrzymuję wiele zamówień z Australii i Nowej Zelandii” – mówi. „Dzień dobry, dużo ludzi z Wielkiej Brytanii”.

Wiele osób chce wiedzieć, czy mogą sprzedać swoją ceramikę, wyroby ze srebra najwyższej próby itp. Często zaleca sprzedaż online. „EBay to naprawdę doskonała platforma do sprzedaży” – mówi, dodając, że ma „globalną ekspozycję 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”.

Jeśli chodzi o rady dla innych, którzy chcą spróbować szczęścia w JustAnswer: „Nie rezygnuj z codziennej pracy” – mówi.

„Wiesz, daj sobie trochę czasu na zaangażowanie się w platformę. Zobacz, czy to naprawdę dla Ciebie”.

nie przegap: Czy chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Ponieważ technologia zmienia oczekiwania biznesowe, niektórzy liderzy wykorzystują zmiany i przekształcają swoje organizacje z myślą o przyszłości. Dołącz do światowego szczytu CNBC Evolve 2 listopada, aby poznać strategie adaptacji, innowacji i odniesienia sukcesu w nowej erze biznesu. Kup bilet Tutaj.

spłacać:

29-letni aktor drugoplanowy podczas strajku SAG-AFTRA: sztuczna inteligencja może oznaczać „nie mam nic nowego do zaoferowania”

Tysiącletnia matka czwórki dzieci zamieniła swój blog w wiele źródeł dochodu, które przynoszą 122 000 dolarów rocznie: „Zawsze się uczę”

„Złap świeżego, całego Branzino”: komik w tyradzie Taskrabbit, która stała się wirusowa na Reddicie