16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak działają ulgi podatkowe na samochody elektryczne?  Kiedy kupisz.

Jak działają ulgi podatkowe na samochody elektryczne? Kiedy kupisz.

On gra

Samochody elektryczne w dużym stopniu wchodzą do głównego nurtu. W ubiegłym roku stanowiły one 7,1% wszystkich zakupionych nowych aut. Poszukaj tych liczb, aby wykonać kolejny skok w przyszłość, gdy ulgi podatkowe w wysokości 7500 USD zostaną wprowadzone dla niektórych samochodów elektrycznych i ciężarówek.

Jest to część ustawy o ograniczaniu inflacji, przełomowej ustawy uchwalonej w sierpniu 2022 r., która zapewnia zachęty finansowe dla Amerykanów do kupowania energii elektrycznej, jeśli chodzi o samochody i urządzenia, gdy naród odchodzi od paliw kopalnych. Istnieją również zachęty do modernizacji urządzeń i zazieleniania domu.

Ucz się więcej: Zieleń była luksusem. Teraz to może zaoszczędzić tysiące. Oto jak.

Może to znacznie pomóc Stanom Zjednoczonym w przejściu na energię o zerowej emisji dwutlenku węgla. Transport był największym źródłem emisji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych w 2022 r., zgodnie z 2023 Sustainable Energy America Factbook.

Chociaż sama ustawa została uchwalona osiem miesięcy temu, wiele szczegółów wciąż jest dopracowywanych, więc ustalenie, czy ty lub samochód, który chcesz, kwalifikuje się, nie jest łatwe i wciąż wiele jest w powietrzu. Musisz dokładnie sprawdzić swoje osobiste uprawnienia i uprawnienia pojazdu — te ostatnie mogą się szybko zmienić.

Jednak dostęp do ulgi podatkowej może wkrótce stać się trudniejszy, gdy wejdą w życie wymagania dotyczące pozyskiwania bateriiI Ewentualnie ograniczyć kwalifikujące się samochody. Ale sytuacja powinna stać się łatwiejsza w 2024 r., kiedy będziesz mógł przenieść ulgę podatkową na swojego dealera, aby otrzymać rabat z góry.

Oto, co należy wiedzieć na razie o ulgach podatkowych na samochody elektryczne:

Wniosek: kiedy należy kupić samochód elektryczny?

  • zamiar kupić? Zrób to szybko – jak teraz. Liczba kwalifikujących się pojazdów może się zmniejszyć w 2023 r. ze złożonych przyczyn, o których dowiesz się poniżej. Jeśli masz zamiar kupić, przewiń szybko, aby zobaczyć większość opcji i największą szansę na oszczędności.
  • nadal szukasz? Nie spiesz się – rok 2024 może być lepszym czasem na zakupy. Zasady zostaną sfinalizowane w nadchodzących miesiącach, a kupcy będą mogli udzielać rabatów w przyszłym roku. Ogólnie rzecz biorąc, uzyskanie tych zniżek powinno być znacznie łatwiejsze, jeśli możesz poczekać.
READ  Tesla buduje fabrykę w Szanghaju, aby produkować akumulatory Megapack, poinformował Xinhua

Kto kwalifikuje się do ulg podatkowych na pojazdy elektryczne? Jakie pojazdy się kwalifikują?

Prawo daje uprawnionym nabywcom pojazdów do 7500 USD ulg podatkowych Zakup nowego pojazdu elektrycznego (EV) lub hybrydy typu plug-in oraz do 4000 USD za używany samochód. Ale, Tam Granice dochodów i pułapy cenowe.

Limity kwalifikowalności dochodu:

  • Połączone gospodarstwa domowe zarabiają do 300 000 USD lub mniej.
  • Głowy gospodarstw domowych zarabiające 225 000 USD lub mniej.
  • Samotni podatnicy zarabiają 150 000 USD lub mniej

Wymagania dotyczące pojazdu:

Czym jest zielona energia?: Co wiesz o odnawialnej i czystej energii, takiej jak energia słoneczna i wiatrowa?

Rekord czystej energii: Ponad 40% energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych pochodzi obecnie ze źródeł neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla

Jakie zainteresowanie?

Fundusze są dostępne wyłącznie jako bezzwrotne ulgi podatkowe. Oznacza to, że nie możesz odzyskać więcej pieniędzy z tytułu potrącenia podatku, niż faktycznie jesteś winien w podatkach.

Załóżmy, że kupujesz Chevy Bolta za 27 000 $. Jeśli Twoje gospodarstwo domowe płaci rządowi federalnemu co najmniej 7500 USD podatków i spełniasz wymagania kredytowe, Twój rachunek podatkowy zostanie obniżony o tyle.

Jeśli jesteś winien tylko 3000 USD podatków, możesz otrzymać tylko 3000 USD kredytu, nawet jeśli kwalifikujesz się do pełnych 7500 USD, powiedział Mark Luscombe, główny analityk w Wolters Kluwer Tax & Accounting.

Średnio w 2020 r Amerykanie, których skorygowany dochód brutto wynosił od 50 000 do 75 000 USD, zapłacili 4567 USD w podatkach, według ZUS. Ci, którzy wygrali od 75 000 do 100 000 $, wypłacili 7 363 $.

Oznacza to, że rodziny o średnich i wyższych dochodach częściej korzystają z ulg podatkowych ze względu na sposób, w jaki prawo jest napisane, powiedział Sage Briscoe, starszy dyrektor ds. egzekwowania polityki federalnej w Rewiring America, organizacji non-profit zajmującej się elektrycznością.

READ  Były dyrektor generalny Deutsche Bank Anshu Jain zmarł w wieku 59 lat

„Bezzwrotne ulgi podatkowe faworyzują osoby z wyższymi rachunkami podatkowymi i osoby, które zwykle zarabiają więcej” – powiedziała.

Nowa podstawa baterii może coś zmienić

IRA zawiera sformułowania, które wymagają, aby komponenty akumulatorów używane w pojeździe elektrycznym były produkowane lub montowane w Ameryce Północnej oraz aby metale krytyczne były pozyskiwane ze Stanów Zjednoczonych lub kraju, z którym Stany Zjednoczone mają umowę o wolnym handlu, lub by były poddawane recyklingowi w Ameryce Północnej, ale nie jest w pełni wyartykułowany. Z biegiem czasu wymagania stają się coraz bardziej rygorystyczne, ponieważ Kongres chciał zachęcić producentów samochodów do przeniesienia produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych do Stanów Zjednoczonych.

Jak zmiany klimatyczne wpływają na Ciebie?: Zapisz się do cotygodniowego biuletynu Climate Point

Czytaj więcej: Najnowsze wiadomości o zmianach klimatu z USA TODAY

Wkrótce – być może do końca marca – IRS opublikuje nowe przepisy szczegółowo opisujące, jak to będzie działać. Oto niektóre z bardziej skomplikowanych części czystego kredytu samochodowego na IRA.

Kiedy przepisy wejdą w życie, „wiele pojazdów, które obecnie kwalifikują się do pełnego kredytu w wysokości 7500 USD, prawdopodobnie kwalifikuje się tylko do połowy kredytu” – powiedział Chris Harto, starszy analityk ds. Polityki energetycznej w Consumer Report.

Aby tego uniknąć, musisz kupić — i odebrać — pojazd elektryczny, zanim pojawią się zasady.

„Gdyby powiedzieli, że dostaniesz to w maju, możesz utknąć” – powiedział Briscoe.

Ulgi podatkowe dla pojazdów elektrycznych zmienią się ponownie w 2024 r

Począwszy od 2024 roku, kupujący mogą również przekazać dealerowi ulgę podatkową na pojazdy elektryczne, dzięki czemu otrzymują z góry rabat w wysokości 7500 USD.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie zostanie to zrealizowane.

„Nie jest jasne, skąd kupiec będzie wiedział, że kwalifikujesz się do pełnego kredytu” – powiedział Luscombe. „Może dlatego zwlekałem o rok, żeby IRS mógł się dowiedzieć”.

READ  Jeremy Gorman, dyrektor ds. biznesowych Snapa, pokaże reklamy w serwisie Netflix

Możliwe jest również, że niektórzy producenci samochodów elektrycznych, których samochody nie kwalifikują się, ponieważ są zbyt drogie, mogą oferować wyrównanie ulgi podatkowej, więc zdecydowanie sprawdź ich strony internetowe.

Uzyskaj do 1000 USD zniżki, instalując ładowarkę do pojazdu elektrycznego

Gdy masz już samochód elektryczny, możesz potrzebować ładowarki do pojazdów elektrycznych w domu. IRA odnawia ulgę podatkową, która pokrywa 30% kosztów instalacji, do 1000 USD.

Jak napisano, prawo obejmuje ograniczenia geograficzne dotyczące miejsc, w których można wykorzystać kredyt, aby zachęcić do instalacji publicznych ładowarek na obszarach wiejskich o niskich dochodach.

Sprawdź Witryna American Electrical Rewiring Aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

Skorzystaj z tych kalkulatorów, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz

Keith Barry, pisarz motoryzacyjny dla Consumer Reports, powiedział, że ulgi podatkowe DFA dotyczące pojazdów elektrycznych są tak złożone, że konsumenci powinni być ostrożni.

„Zawsze powinieneś dwukrotnie sprawdzać swoje konta sprzedawców” – powiedział. „Nie chodzi o to, że robią coś złośliwego – kupno samochodu to bardzo skomplikowany proces. Sprzedawcy samochodów nie są księgowymi”.

Raporty konsumenckie, od dawna popularne wśród kupujących samochody, mają to Narzędzie do zrozumienia zachęt i ulg podatkowych dla pojazdów elektrycznych.

America’s Electric Rewiring oferuje również kompleksową sieć Kalkulator dla wszystkich ulg podatkowych i odliczeń IRA.