5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jacob DeGrom opuszcza Mets, podpisuje pięcioletni kontrakt z Rangers za 185 milionów dolarów, według raportu

Jacob DeGrom opuszcza Mets, podpisuje pięcioletni kontrakt z Rangers za 185 milionów dolarów, według raportu

Nowicjusz praworęczny Jacob DeGrom zgodził się na pięcioletni kontrakt z strażnicy TeksasuKlub ogłosił w piątek wieczorem. Organizacja nie ujawniła żadnych warunków finansowych, Ale Kennedy Landry z MLB.com poinformował, że transakcja jest warta 185 milionów dolarów.

CBS Sports uznało 34-letniego DeGruma za drugiego najlepszego wolnego agenta dostępnego tej zimy. Tak pisaliśmy wówczas:

Brzmi to dziwnie, biorąc pod uwagę znakomite osiągnięcia DeGroma, ale może to być największa propozycja ryzyka i nagrody w tej klasie. Jest oczywiście jednym z najlepszych strzelców w tym sporcie od swojego debiutu w 2014 roku, zdobywając po drodze dwie nagrody Cy Young Awards i cztery występy w All-Star Games. Nie ma wątpliwości co do jego spuścizny ani zdolności do tak skutecznego rzucania piłką bejsbolową, gdy jest zdrowy — i oto sedno: jak często będzie zdrowy w przyszłości? Kontuzje ograniczyły go do 26 startów w ciągu ostatnich dwóch sezonów, a teraz brakuje mu pół roku do ukończenia 35. roku życia. Miotacze nie mają tendencji do pozostawania w zdrowiu wraz z wiekiem. Biorąc pod uwagę, jak DeGrom wycofał się z rocznej umowy, która przyniosłaby mu 32,5 miliona dolarów, prawdopodobnie szuka umowy z AAV bliższej 43 milionom dolarów, które Max Scherzer zarobił zeszłej zimy. Bez wątpienia ktoś będzie podekscytowany możliwością dodania prawdziwego asa do swojej rotacji, ale może w końcu doświadczyć wyrzutów sumienia kupującego, jeśli ciało DeGroma nadal nie będzie się zgadzać.

To drugi z rzędu sezon Rangersów poza sezonem, po pozyskaniu zeszłej zimy dwóch najlepszych graczy dostępnych w postaci Marcusa Simiena i Coreya Seagera. Teksas zrobił falę na początku zimy, choć na małą skalę, zatrudniając trzykrotnego mistrza World Series Bruce’a Bochy jako menedżera.

„Jesteśmy podekscytowani, że Jacob DeGrom zdecydował się zostać Strażnikiem Teksasu” – powiedział w komunikacie prasowym Chris Young, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Rangers. „Przez kilka sezonów Jacob był wyróżniającym się graczem w lidze amerykańskiej i zapewnia nam dominujące występy na szczycie rotacji. Jednym z naszych głównych celów poza sezonem jest wzmocnienie startu, a my dodajemy jeden z najlepszych. Chciałbym również pochwalić naszą grupę właścicielską, kierowaną przez Raya Davisa, za dalsze zapewnianie zasobów do budowania zwycięskiej kultury tutaj, w Arlington. W imieniu całej organizacji witam Jacoba, jego żonę Stacey i całą rodzinę deGroom do Rangersów”.

READ  Aktualizacja Damara Hamelina: Rachunki za bezpieczeństwo dokonały „znaczącej poprawy” po zatrzymaniu krążenia w grze, mówi personel medyczny, ale jego droga do wyzdrowienia może być długa

DeGrom będzie teraz musiał stawić czoła rotacji, która była jednym ze słabych punktów w składzie Rangersów. Teksas Nabył Jake’a Odorizziego z Atlanta Braves na początku listopada, czyniąc deGrom drugim dodatkiem do początkowej piątki; Zatrzymali także Martina Pereza, gdy przyjął ofertę zakwalifikowania się, a Rangersi mają również wielu młodych starterów, w tym innych pięciu najlepszych graczy, takich jak Jack Leiter, Kumar Rucker i Owen White.

Rangersi mogliby prawdopodobnie zabraknąć w następującej rotacji w dniu otwarcia:

  1. Jakub De Grum
  2. Marcin Perez
  3. Johna Graya
  4. Jake Odorezi
  5. Dana Dunninga

Podpisanie z pewnością będzie miało wymierny wpływ na nadchodzące zimowe spotkania, które rozpoczną się już w najbliższą niedzielę. jego stary zespół Mets z Nowego Jorku, prawdopodobnie pójdzie za najlepszymi debiutantami, starając się go zastąpić, a także wypełnić luki pozostawione przez zmarłego Chrisa Bassetta, Tagiwana Walkera i Trevora Williamsa. Oczekuje się, że wysiłki te obejmą między innymi Justina Verlandera, Carlosa Rodona i Koday Singę.