26 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nieobecność Phila Mickelsona w konkurencyjnym golfie trwa, gdy obrońca tytułu wycofuje się z przyszłotygodniowego PGA Championship

Nieobecność Phila Mickelsona w konkurencyjnym golfie trwa, gdy obrońca tytułu wycofuje się z przyszłotygodniowego PGA Championship

Zwycięzca mistrzostw PGA Phil Mickelsonktóry nie grał w zawodach od ponad trzech miesięcy, nie obroni tytułu w przyszłym tygodniu w Southern Hills Country Club w Tulsa w stanie Oklahoma.

PGA League of America ogłosiła w piątek, że Mickelson wycofał się z PGA Championship.

„Właśnie dowiedzieliśmy się, że Phil Mickelson wycofał się z PGA Championship” – czytamy w oświadczeniu. „Phil jest posiadaczem tytułu i obecnie kwalifikuje się do członkostwa w PGA Life i zapraszamy go do udziału. Mamy nadzieję, że Phil i [wife] Amy jest najlepszy i nie możemy się doczekać jego powrotu do golfa.”

drewno tygrysaW międzyczasie pozostał w terenie i we wtorek ma spotkać się z mediami w Southern Hills. Woods ostatnio grał w Masters, kiedy wrócił do rywalizacji po raz pierwszy od czasu katastrofy samochodu w lutym 2021 roku.

W zeszłym miesiącu Mickelson, sześciokrotny główny zwycięzca, po raz pierwszy od 1994 roku wygrał turniej Masters, w którym wygrał trzykrotnie.

Mickelson został najstarszym mistrzem golfa, zdobywając tytuł PGA na wyspie Kiawah w Karolinie Południowej w wieku 50 lat w zeszłym roku. Nie grał na PGA Tour, odkąd opuścił Farmers Insurance Open w Torrey Pines pod koniec stycznia.

Mickelson odchodzi trochę od golfa po swoich kontrowersyjnych komentarzach na temat PGA Tour i saudyjskich fundatorów kręgu ucieczki, opublikowanych przez autora Alana Shipnucka, którego nieautoryzowana biografia golfisty znanego jako „Lefty” zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Mickelson skrytykował PGA Tour za „chciwość” i powiedział, że ignoruje rzekome naruszenia praw człowieka przez monarchię Arabii Saudyjskiej, aby uzyskać wpływ na trasę.

„Są przerażającymi matkami, z którymi trzeba się angażować” – powiedział Mickelson do Chipnaka podczas listopadowej rozmowy. „zostali zabici [Washington Post reporter and U.S. resident Jamal] Khashoggi ma przerażającą historię praw człowieka. Zabijają tam ludzi za bycie gejami. Wiedząc o tym wszystkim, dlaczego w ogóle o tym myślę? Ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zmienić sposób działania PGA Tour”.

READ  Oliveira, Esparza i Chandler wygrywają

Mickelson później przeprosił za swoje komentarze.

Długoletni sponsorzy Amstel Light, KPMG i Workday zakończyli z nim relacje. Callaway, która w 2017 roku podpisała kontrakt z Mickelsonem do końca jego kariery piłkarskiej, czasowo zawiesiła z nim związek.

Wycieczka PRO PGA Charliego HoffmanaMickelson, który również dorastał w San Diego i jest jednym z najbliższych przyjaciół Mickelsona, powiedział w środę ESPN, że byłby zaskoczony, gdyby Mickelson grał w Southern Hills.

„Myślę, że psychicznie Phil jest teraz w naprawdę dobrym miejscu, jeśli mam być z tobą szczery”, powiedział Hoffman. „Nie zdziwiłbym się, gdyby nie grał. Nie wiem, czy chciał się z nim rozprawić [the media]. Robił to przez całe życie. Myślę, że ma wystarczająco dużo szacunku do gry, w którą zamierza grać, ale nie zdziwiłbym się, gdyby tego nie zrobił. Nie sądzę, żeby chciał się z tym uporać”.

Według ESPN Stats & Information, Mickelson jest czwartym golfistą w ciągu ostatnich 50 lat, który nie próbował bronić swojego tytułu w przyszłym roku. Rory McIlroy Ostatni raz miał miejsce w 2015 roku, kiedy przegapił The Open po kontuzji kostki podczas gry w piłkę nożną na krótko przed turniejem. Woods opuścił PGA Championship 2008, po wygranych w 2006 i 2007 roku, ponieważ wciąż wracał do zdrowia po operacji kolana. Pine Stewart, mistrz US Open 1999, zginął w katastrofie lotniczej w październiku 1999 roku.

Woods, 15-krotny mistrz, powraca do Southern Hills w okolicach 15. rocznicy swojego trzeciego zwycięstwa w mistrzostwach PGA. Ostatnim razem, gdy wygrał tę imprezę, stracił 6 strzałów po pierwszej serii, ale strzelił 7-do 63 w drugiej, aby wyrównać swój czas z najniższym wynikiem pojedynczej rundy w mistrzostwach mężczyzn i rekordzie pola.

W zeszłym miesiącu Woods zajął 47. miejsce w Masters, swoją pierwszą oficjalną trasę od 14 miesięcy. Zrobił cut, ale strzelił 6 na 78 w każdej z ostatnich dwóch rund, jego najgorszy wynik w Augusta National.

READ  Britney Greiner: Ambasada USA w Moskwie uznała koszykarza „w dobrej formie” po uzyskaniu dostępu do konsulatu