26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indyjscy studenci utknęli na Ukrainie „pobici” na polskiej granicy

Mylące relacje indyjskich studentów pozostawionych na Ukrainie wyszły na jaw w niedzielę rano, a student z Malayi został zaatakowany przez siły ukraińskie i uniemożliwiono mu opuszczenie kraju.

Kilku indyjskich studentów, w większości z Kerali, zostało podobno zaatakowanych w Shehini na granicy ukraińsko-polskiej.

Zgodnie z przekazem wideo studenta Malayalee o imieniu Angel, ukraińska armia i policja pobili ich i podjechali w kierunku studentów, którzy próbowali przedostać się do Polski. Mówi się również, że żołnierze oddali strzały w niebo.

Otrzymuj wiadomości na żywo z kryzysu rosyjsko-ukraińskiego na DH

„Nawet żołnierze pobili mnie i wyrzucili na drogę. Mój przyjaciel, który na to zareagował, pobił mnie na drodze” – powiedział Angel.

Uczniowie przeszli kilka kilometrów w przenikliwym mrozie i dotarli do obszarów przygranicznych, a niektórzy z ich rodziców donieśli, że zabrakło im jedzenia i wody.

Pomimo prośby rządu Kerali, aby uczniowie przekraczali granicę tylko na polecenie urzędników ambasady, rodzice powiedzieli, że wielu uczniów próbowało wyjechać na własną rękę, ponieważ sytuacja na Ukrainie się pogarszała.

Sprawdź najnowsze filmy DH

READ  Wywiad z MAR-LAW na temat żeglugi w Polsce