28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Iliada rozgrywa się w Polsce

Polski operator Play, należący do francuskiej Grupy Iliad, nabył 92,5% udziałów w Redge Technologies za nieujawnioną opłatą.

Pozostałe 7,5% zatrzyma prezes i współzałożyciel firmy Przemysław Frasunek.

Redge Technologies jest liderem technologii OTT i edge computing w Europie Środkowej, ze swoją flagową technologią, platformą Redge Media OTT dostępną w modelach PaaS i On-Prem. Do swoich klientów zalicza Play, Warner Bros. Discovery Group TVN, TV3 Baltics Group, Telewija Polska, Ringier Axel Springer Polska, Vectra, Canal+ i NASK. Firma Redge Technologies została założona w 2007 roku jako część Grupy Atende i jest integralną częścią rozwoju streamingu w Europie Środkowej. W 2020 roku firma stała się niezależną spółką w wyniku wykupu menedżerskiego z pomocą Custodia Capital kierowanego przez Wojciecha Domańskiego i Tomasza Potapczuka. W 2021 r. Redge Technologies ma przychód w wysokości ponad 7,5 miliona euro.

Po przejęciu przez Play zespół zarządzający pozostanie nienaruszony. Redge Technologies będzie działać jako samodzielny podmiot i kontynuować swoją strategię produktową, sprzedażową i marketingową na rynku krajowym i międzynarodowym. Jednocześnie spółka rozszerzy współpracę z Grupą Play, budując synergiczną relację od 2009 roku, o dalszy rozwój platformy PlayNOW.

Komentując transakcję Przemysław Frazunec powiedział: „Dołączenie do Grupy Play otwiera nowy rozdział w historii firmy i wpisuje się w nasze telekomunikacyjne DNA. Od 15 lat wspieramy operatorów telekomunikacyjnych i nadawców w ich usługach OTT. Opracowana przez nas technologia stała się podstawą wielu dużych wdrożeń w regionie. Współpraca z Play zapewni synergie w telekomunikacji i będzie doskonałą okazją do dalszego rozwoju naszego CDN, ale także innych usług opartych na edge computing. Chcemy nadal wyznaczać branżowe trendy i standardy.

Tomasz Potapczuk, współzałożyciel Custodia Capital i były wiceprzewodniczący rady nadzorczej Redge Technologies, dodał: „Grupa Play nabyła bardzo cenny aktyw w dziedzinie technologii wideo w Europie Środkowej. Po wyjściu Atende z grupy Redge przeszło całkowitą transformację: firma skupiła się na unikalnej i bardzo wartościowej technologii strumieniowego przesyłania wideo, zbudowała zasoby operacyjne i przyspieszyła inwestycje w swoje aktywa technologiczne. Jako Custodia Capital cieszymy się, że mogliśmy pomóc zespołowi zarządzającemu Redge – Przemkowi, Janowi i Tomkowi – w tak dynamicznym rozwoju, a firma jest teraz częścią globalnej grupy kapitałowej, która ma wyjątkową pozycję, aby przyspieszyć rozwój firmy Redge. wzrost”.

READ  Szef policji eksplodował po otrzymaniu prezentu od ukraińskich władz

Wiadomości o telewizji szerokopasmowej Od Play do interesów Grupy Iliad w Polsce należy dawny UPC Polska należący do Liberty Global.