27 kwietnia, 2024

Hiszpania i Polska wzmacniają się w półfinale Pucharu ATP | Wiadomości tenisowe

Sydnej: Roberto Batista Aguirre Dusan Lajovic z Serbii został słodko powalony Hiszpania w nim Plik ATP Środowe półfinały, gdzie się spotykają Polska Światowy numer 9 Hobart Harcaux nokautuje Diego Schwartzmana na farmie Argentyny.
Zwycięzca między panującymi mistrzami Daniela Miedwiediewa, Rosją lub Włochami, prowadzony przez Matteo Fertiniego, odnotuje ostatnie cztery miejsca, kiedy spotkają się w czwartek w Sydney z zeszłorocznymi finalistami.
Z czterema zespołami: Wielką Brytanią, Kanadą, Niemcami i Stanami Zjednoczonymi, wyniki grupy C są złożone – wciąż rywalizują. Grają też w czwartki.
Po tym, jak poprzedniego dnia Chile pokonało Norwegię, Hiszpania potrzebowała tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do ostatniego meczu grupy A z mistrzami z 2020 roku Serbią, co było konsekwentne. Pablo Carreno Pusta.
Batista Aguirre, która wyprzedziła o jedno miejsce swojego kolegę z drużyny, spadła do światowego numer 20 Philipa Krajinovica 6-3, 6-4, 6-1, 6-4 i została trzecim z rzędu zwycięzcą w tym sezonie.
– Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem mecz w dwóch setach, wilgotność była trudna, ale potrzebujemy tych meczów z Europy i zimy – powiedział Batista Aguirre, który nadal grał od linii bazowej.
„Nie grałem w trzech meczach z rzędu od trzech, czterech miesięcy i tak dobrze jest zacząć ten sezon z rytmem, z minutami na korcie, nie mogę być szczęśliwszy”.
Chociaż Rafaela Nadala nie ma w turnieju ATP w Melbourne, Hiszpania straciła tylko jednego seta w 16-zespołowym składzie na Australian Open, który rozpoczyna się 17 stycznia. Rozgrzeją się Carreno Busta i Bautista Agut.
Harrocks pokonał 13. Swartzmana 6-1, 6-4 w 81 minut.
Zarówno Polska, jak i Argentyna pozostały niepokonane w grupie D, wygrywając poprzednie starcia z Grecją i Gruzją, zamieniając ich starcie w udane.
Numer 117 na świecie Kamil Majzrsak z Polski pokonał mistrza Miami Open 2021 Harrocks 6-3, 7-6 (7/3), aby pokonać mistrza Miami Open 2021 Federico Delphonisa.
„Polski zespół jest bardzo szczęśliwy, jesteśmy w półfinale i jesteśmy dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Hargogs, który wysłał 12 asów i zdobył 85 procent swoich pierwszych punktów serwisowych.
„Mamy świetny zespół, wspaniałego ducha zespołu i wspieramy się nawzajem. Myślę, że środowisko, które wnosimy, pomaga nam grać lepiej”.
Po zdobyciu trzech tytułów ATP Tour w 2021 roku jest to kolejne zdecydowane zwycięstwo Hurricane’ów. W poniedziałek Swartzman pokonał czwartego na świecie Stephanosa Tsitsipasa.
Majchrzak był drugim najbardziej utalentowanym singlem w Polsce, ciesząc się jednym z najlepszych tygodni swojej kariery z trzema zwycięstwami z rzędu.
„Moje rankingi mogą znajdować się poza pierwszą setką, ale czuję, że jestem w pierwszej setce i powyżej, więc teraz to robię” – powiedział.
Grecki Chitsibas powiedział, że boli go uderzenie Swartzmana po operacji łokcia w listopadzie, co wzbudziło wątpliwości, czy zagra w środę w grach singlowych.
Ale poszedł do sądu przeciwko Nicholasowi Pasilashvili z Gruzji, który przegrał 4:1 w pierwszym secie, a jego przeciwnik wycofał się, twierdząc, że ma problemy z oddychaniem.
Zarówno Grecja, jak i Gruzja przegrały dwa pierwsze remisy w Pucharze ATP i nie awansowały do ​​półfinału.