3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Historia kultowego smoczego logo Mortal Kombat

Historia kultowego smoczego logo Mortal Kombat

Grafika promocyjna Mortal Kombat przedstawia logo smoka nad wiwatującymi ludźmi.

Być może widziałeś sylwetkę ludzka walkaLogo smoka jest tak często, że nawet nie myślisz o tym, jak małe jest jego znaczenie. Pierwotnie nie było żadnych smoków ludzka walkai nie wpływa na fabułę wielowymiarowego turnieju sztuk walki w celu określenia losu planety. Więc o co chodzi? Współautor John Tobias wyjaśnia teraz, że kultowy smok został zainspirowany posągiem na biurku jego szefa.

Tobiasz niedawno na nowo odkrył swój oryginalny rysunek ołówkiem przedstawiający logo smoka i Twitter przejął kontrolę Aby podzielić się tylną historią, jak stała się centralną ikoną kilkudziesięcioletniej serii bijatyk. Dyrektor generalny Midway, Ken Fedesna, miał na biurku złotą figurkę chińskiego smoka z czterema palcami, którą Tobiasz najwyraźniej zobaczył pewnego dnia, gdy kolega pożyczył ją, aby zeskanować i przesłać jako zasób w pewnym momencie.

Inspiracją do wykorzystania smoka jako symbolu heroizmu fantasy był „Dragon Attack”, który był wcześniej kwestionowany w tytule naszej gry. [Ed Boon] I zmieniłeś go na „Mortal Kombat”, on Napisał na Twitterze wczoraj. Ten roboczy tytuł jest inspirowany piosenką Queen o tym samym tytule. Chociaż ostatecznie zostały wycofane, kolory wymienione w oryginalnej piosence stanowiły podstawę ostatecznej szafki zręcznościowej, w której znajdował się również chiński smok z biura Fedesny.

“I had been thinking of creating an icon to represent the fictional tournament, but also to brand the game with a symbol… like Superman’s ‘S’ or Batman’s bat symbol,” Tobias wrote. The final design ended up being a combination of the yin-yang symbol and the profile of the dragon’s head. Tobias’ sister thought it looked like a seahorse, but 30 years later it’s synonymous with one of the bloodiest and most popular fighting game franchises ever. The On też nadal istnieje.

Tymczasem fani desperacko czekają na wieści o kolejnej grze z serii. ostatni W 2019 r.Do tej pory nie było żadnych wskazówek co do czasu Mortal Kombat 12 Można oczekiwać. Reżyser Ed Boon i NetherRealm Studios mieli skupić się na pracy Niesprawiedliwość 3, ale o tym też nie było oficjalnego ogłoszenia, a chaotyczna fuzja Warner Bros. Discovery obawia się najgorszych. Być może NetherRealm może wypełnić pustkę dzięki swojej 30. rocznicowej kolekcji, która przenosi przeszłość serii do teraźniejszości.

READ  Umowa Google Pixel Fold obniża cenę o połowę