20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hilton planuje pierwszy w Polsce hotel Canopy

Hilton planuje pierwszy w Polsce hotel Canopy

170 pokoi gościnnych Baldachim Hilton Warsaw Otwarcie w II kwartale 2025 pod zarządem TFG.

Przestrzenie wielofunkcyjne

Obiekt dysponuje rozległym tarasem na dachu, z którego roztaczają się widoki na stolicę Polski, gdzie goście mogą wypić kawę lub koktajl z menu złożonym z dań inspirowanych lokalnie.

Canopy Central, serce hotelu, zgromadzi gości i mieszkańców Warszawy, zapewniając przestrzeń do odpoczynku, pracy i spotkań towarzyskich. W przypadku wydarzeń biznesowych lub towarzyskich, które wymagają większej lub bardziej prywatnej przestrzeni, hotel oferuje przestrzeń do spotkań i wydarzeń.

Najnowocześniejsze pokoje wyposażone są w charakterystyczną dla Hilton ramę łóżka z baldachimem i baldachimem z takimi udogodnieniami, jak skarpetki z baldachimem i ekspres Nespresso.

Projekt inspirowany Warszawą

Dzięki projektowi inspirowanemu mieszanką warszawskiej sztuki, kultury i stylów architektonicznych rozległe szklane ściany na parterze zacierają granicę między hotelem a miastem, a zakrzywione balkony stanowią subtelny ukłon w stronę krzywizn barokowej architektury miasta.

Siatka identycznych kwadratowych okien sprawia, że ​​budynek czuje się jak w domu, a wystrój wnętrz i dzieła sztuki składają hołd historii i kulturze centrum Warszawy.

Polska prędkość

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. wzrostu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział: „Dzięki otwarciu pięciu nowych hoteli tylko w zeszłym roku rozwój Hilton w Polsce stale przyspiesza, a kierunki takie jak Kraków, Warszawa i Wrocław oferują nowe możliwości dla naszych światowej klasy marek.

„Widzimy wielką szansę dla naszych marek lifestylowych w całej Europie, a warszawski hotel Hilton Canopy dołączy do hoteli inspirowanych lokalnie w miastach, w tym w Reykjavíku, Zagrzebiu, a ostatnio w Cannes. Cieszymy się, że możemy współpracować z TFG Hotels nad tym najnowszym projektem i nie możemy się doczekać powitania goście.

Inwestycja o wartości 30 milionów euro

Anna Fijałkowska, TFG Hotels, dodał: „Jesteśmy zachwyceni współpracą z Hiltonem przy wprowadzaniu marki Hilton Canopy do stolicy Polski. Warszawa to węzeł handlowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, miasto o bogatej historii i kulturze, chętnie odwiedzane zarówno przez osoby podróżujące służbowo, jak i dla przyjemności.

READ  Blinken: 1943 Powstanie w getcie białostockim w Polsce „Heroiczne”

„Dzięki inwestycji o wartości około 30 milionów euro ten nowo wybudowany hotel stanie się ulubionym miejscem zarówno turystów, jak i mieszkańców. Nie możemy się doczekać, aby powitać gości w 2025 roku”.

Nadchodzące otwarcia

Hilton Warsaw dołączy do portfolio 29 obiektów komercyjnych pod patronatem Hilton Hotels & Resorts, Curio Collection, DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton w Polsce.

Najbliższe polskie premiery to m.in Hilton Garden Inn Radom, łączący dwa zabytkowe budynki z nowoczesną dobudówką, tworząc 115-piętrowy hotel, zostanie otwarty na południe od Warszawy. Plus dwa Hamptons by Hilton udają się do północno-zachodniej części kraju w formacie 103 kluczy. Hampton by Hilton Szczecin EastPojawi się w drugim kwartale 2024 r. i Hampton by Hilton Tarnovo PodkornOtwarcie obiektu ze 135 pokojami zaplanowano na I kwartał 2025 roku.