25 kwietnia, 2024

Harkoks, Majjrszak pierwsze zwycięstwo dla Polski

Zarówno Hubert Harkoks, jak i Kamil Majjrszak pomogli Polsce odnieść pierwsze od soboty zwycięstwo w grupie D przeciwko Grecji w Pucharze ATP.

Hurkacz i jego trener Craig Boynton byli zachwyceni, gdy wiadomość o późnej kontuzji łokcia wykluczyła Stephenosa Chitsibasa, który miał zmierzyć się w pierwszym meczu singlowym. Ale Harrocks szybko zadomowił się na arenie bankowej Kudos, zastępując Chittagong z 20-letnim Arystotelesem Thanosem, który wygrał 6-1, 6-2 i 2-0.

W meczu singlowym nr 2, numer 117 światowy Majjrsak pokonał Michaela Pervolarakisa 6-1, 6:4 w 79 minutach. The Harks, którzy w 54-minutowym starciu włączyli 10 zwycięzców, następnie wykonali wysoce profesjonalny występ nad Thanosem.

Spodziewałem się gry ze Stefanosem i pracowałem z moim trenerem i Marcinem nad opracowaniem taktyki. [Matkowski], Więc było mi ciężko, kiedy dowiedziałem się, że „Harrocks powiedział.” Nigdy wcześniej z nim nie grałem, ani nie widziałem go grającego. Miał świetną obsługę i na szczęście wróciłem dobrze i wywarłem na nim presję. Tak się cieszę, że wróciłem do Sydney.

W 90. minucie Michael Pervolarakis i Tsitsipas pokonali Greków Simona Valko i Johna Jilinskiego 6:4, 5-7, 10-8 i wygrali pierwszy mecz Grecji.

We wtorek Polska zmierzy się z Gruzją, a Grecja z Argentyną. Oba mecze odbędą się na stadionie Ken Rosewall w Sydney.

Zanim Pervolarakis zaczął czerpać korzyści, zmieniając pozycję na korcie, aby uderzyć krótką piłkę, Majjrsak wygrał osiem z pierwszych dziewięciu meczów.

25-latek wygrał trzy mecze z rzędu 3-2 w drugim secie, ale ciągle był pod presją szerokiej gamy głębokich uderzeń w ziemię. Majchrzak nigdy nie obejrzał się za siebie, łapiąc nerwy, by stworzyć decydujący punkt zwrotny podaniem z forhendu 3-3.

– To mój pierwszy mecz w tym roku w tak znakomitym środowisku i to zaszczyt reprezentować swój kraj – powiedział Majjrsak.

READ  WIDEO: ZOBACZ: Skrajnie prawicowy polski poseł wyrzucony z parlamentu za zdmuchnięcie świec chanukowych

„Kiedy walczę o swój kraj, daje mi to inne uczucia i emocje. Z przyjemnością przekazuję dziś ten pierwszy punkt Polsce. Znalazłem swój rytm od samego początku meczu. Byłem bardzo konsekwentny i jestem bardzo zadowolony ze swojego aktorstwa. Nawet przerwa na początku drugiego seta, w której wyszedłem na prowadzenie 2-0 i wpuściłem go do środka. To był niebezpieczny moment.

Podczas zawodów Rolex Paris Masters Citzepas nr 4 na świecie przyznał na początku listopada, że ​​od jakiegoś czasu cierpiał. Zagrał w jednym meczu podczas finału Nitto ATP w Turynie i wycofał się z powodu tej samej kontuzji.