29 marca, 2024

Harkoks, Majjrszak pierwsze zwycięstwo dla Polski

Sydney, styczeń. Zarówno Hubert Harkoks, jak i Kamil Majzrzak asystowali Polsce w pierwszym sobotnim zwycięstwie w grupie D przeciwko Grecji w 1. (IANS) Pucharze ATP.

Hurkacz i jego trener Craig Boynton byli zachwyceni, gdy wiadomość o późnej kontuzji łokcia wykluczyła Stephenosa Chitsibasa, który miał zmierzyć się w pierwszym meczu singlowym. Ale Harrocks szybko zadomowił się na arenie bankowej Kudos, zastępując Chittagong z 20-letnim Arystotelesem Thanosem, który wygrał 6-1, 6-2 i 2-0.

W meczu singlowym nr 2, numer 117 światowy Majjrsak pokonał Michaela Pervolarakisa 6-1, 6:4 w 79 minutach. The Harks, którzy w 54-minutowym starciu włączyli 10 zwycięzców, następnie wykonali wysoce profesjonalny występ nad Thanosem.

Nie mogłem się doczekać gry ze Stefanosem i współpracy z moim trenerem i Marcinem nad opracowaniem taktyki. [Matkowski]„Więc było mi ciężko, kiedy się dowiedziałem”, „powiedział Harrocks.” Nigdy wcześniej z nim nie grałem, ani nie widziałem, jak gra. Miał świetną obsługę i na szczęście wróciłem dobrze i wywarłem na nim presję. Miło jest być z powrotem w Sydney.”

W 90. minucie Michael Pervolarakis i Tsitsipas pokonali Greków Simona Valko i Johna Jilinskiego 6:4, 5-7, 10-8 i wygrali pierwszy mecz Grecji.

We wtorek Polska zmierzy się z Gruzją, a Grecja z Argentyną. Oba mecze odbędą się na stadionie Ken Rosewall w Sydney.

Majjrsak dominował z ośmioma zwycięstwami w pierwszych dziewięciu meczach, a Pervolarakis zmienił pozycję na korcie i zaczął uderzać krótką piłkę.

25-latek wygrał trzy mecze z rzędu 3-2 w drugim secie, ale ciągle był pod presją szerokiej gamy głębokich uderzeń w ziemię. Majchrzak nigdy nie obejrzał się za siebie, łapiąc nerwy, by stworzyć decydujący punkt zwrotny podaniem z forhendu 3-3.

– To mój pierwszy mecz w tym roku w tak znakomitym środowisku i to zaszczyt reprezentować swój kraj – powiedział Majjrsak.

„Kiedy walczę o swój kraj, daje mi to różne emocje i uczucia. Ogromną przyjemność sprawia mi dziś przyznanie Polsce tego pierwszego punktu. Od początku meczu widziałem swój rytm. Byłem bardzo konsekwentny, byłem bardzo szczęśliwy Występ był taki sam, jak strata na początku drugiego seta. Mimo to wyszedłem na prowadzenie 2-0 i wpuściłem go z powrotem. To był niebezpieczny moment.

READ  Polka Majka wygrywa, gdy Vulta idzie na druty

Podczas zawodów Rolex Paris Masters Citzepas nr 4 na świecie przyznał na początku listopada, że ​​od jakiegoś czasu cierpiał. Zagrał w jednym meczu podczas finału Nitto ATP w Turynie i wycofał się z powodu tej samej kontuzji.