30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Handel na rynkach azjatyckich był mieszany w obliczu obaw przed recesją.  Chińskie dane handlowe nie spełniły oczekiwań

Handel na rynkach azjatyckich był mieszany w obliczu obaw przed recesją. Chińskie dane handlowe nie spełniły oczekiwań

Bank centralny Indii zgodnie z oczekiwaniami podnosi stopy procentowe o 35 punktów bazowych

Bank Rezerw Indii podniósł 35 punktów bazowych po grudniowym posiedzeniu politycznym, podnosząc stopy procentowe do 6,25%.

Wynika to ze wzrostu o 50 punktów bazowych we wrześniu.

Inflacja spadła w październiku br. do 6,77% w ujęciu rocznym, z 7,41% we wrześniu. To wciąż powyżej celu inflacyjnego Banku Rezerw Indii, który wynosi 4%.

– Abigail Ng

Singapurski urzędnik twierdzi, że ponowne otwarcie Chin jest większym czynnikiem napędzającym ceny ropy niż rosyjski limit ropy

Singapurski minister spraw zagranicznych Vivian Balakrishnan powiedział we wtorek CNBC, że ponowne otwarcie Chin będzie większym czynnikiem napędzającym ceny ropy niż rosyjski pułap naftowy.

„Spodziewam się wielkiej okazji” – powiedział Balakrishnan. „Teraz ma to głębokie implikacje dla światowej gospodarki, coś więcej niż ograniczenie cen ropy”.

Balakrishnan powiedział, że w perspektywie średnio- i długoterminowej chiński plan działania powinien koncentrować się na poprawie wskaźników szczepień.

„Możesz się otworzyć, jeśli masz wysoki wskaźnik szczepień. Będę więc obserwował, jakie wysiłki podejmują Chiny, aby przyspieszyć szczepienia osób starszych” – dodał.

Przeczytaj całą historię tutaj.

Charmine Jacob

Akcje Vingroup wzrosły o 5%, gdy VinFast złożył wniosek o wejście jednostki EV na giełdę w USA

Akcje Vingroup notowane na giełdzie w Wietnamie wzrosły o ponad 5% i oscylowały wokół najwyższych poziomów obserwowanych od pięciu miesięcy po tym, jak jednostka produkująca pojazdy elektryczne VinFast został przesłany publicznie w Stanach Zjednoczonych, .

VinFast, jedyny krajowy producent samochodów w Wietnamie, planuje rozpocząć dostarczanie elektrycznych SUV-ów klientom w USA do końca tego roku.

W marcu firma Ogłosił plany budowy fabryki o wartości 2 miliardów dolarów w Północnej Karolinie.

– John Rosevear, Jihye Lee

Chiński eksport i import spadły bardziej niż oczekiwano

Chiński eksport denominowany w dolarach spadł w listopadzie o 8,7% rok do roku, czyli bardziej niż oczekiwano spadku o 3,5%, według analityków ankietowanych przez Reuters.

READ  LinkedIn przeprowadził eksperymenty społecznościowe na 20 milionach użytkowników w ciągu pięciu lat

Import w dolarach amerykańskich również spadł o 10,6% w miesiącu z poprzedniego roku, więcej niż spadek o 6% oczekiwany w oddzielnej ankiecie Reutera.

Nadwyżka handlowa kraju wyniosła 69,84 mld USD, mniej niż oczekiwano 78,1 mld USD.

– Jihe Lee

Ceny mieszkań w Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu od prawie pięciu lat, z większymi możliwościami spadków

Ceny nieruchomości mieszkalnych w Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu od prawie pięciu lat, ponieważ rosnące stopy procentowe i exodus pracowników z zagranicy obniżają ceny w tym kraju. Jedno z najdroższych miast na świecie do pracy – Jest więcej miejsca na upadek.

Październikowy indeks cen domów w Hongkongu Spadł o 2,4% do 352,4 w stosunku do poprzedniego miesiąca, co oznacza najniższy poziom na skali Od listopada 2017 r.

Dodatkowo, według raportu Natixis, miasto Ceny nieruchomości mogą spaść o 25% w stosunku do poprzedniego szczytu w 2021 r., zanim zaczną odrabiać straty.

„Słabe otoczenie gospodarcze zarówno w Hongkongu, jak i na świecie, oraz szybko rosnące koszty finansowania zewnętrznego są głównymi czynnikami spadku cen nieruchomości” – powiedział CNBC Nelson Wong, dyrektor wykonawczy ds. badań w firmie zajmującej się nieruchomościami Jones Lang LaSalle.

-Lee Ying Chan

Akcje TSMC wzrosły po tym, jak Apple powiedział, że użyje chipów wyprodukowanych w USA przez tajwańską firmę

Oczekuje się, że Chiny odnotują dalszy spadek eksportu i importu

Oczekuje się, że dane handlowe Chin za listopad pokażą dalszy spadek zarówno eksportu, jak i importu, wynika z ankiety przeprowadzonej przez ekonomistów Reutera.

Według mediany prognoz eksport spadnie w listopadzie o 3,5% rok do roku po spadku o 0,3% w październiku, a import o 6% po spadku o 0,7% w poprzednim miesiącu.

Oczekuje się, że bilans handlowy w dolarach amerykańskich spadnie do 78,1 mld USD – w porównaniu z 85,15 mld USD w poprzednim miesiącu.

– Jihe Lee

CNBC Pro: „Prezent dla inwestorów”: BlackRock mówi, że nadszedł czas, aby przemyśleć obligacje

Nadszedł czas, aby przemyśleć obligacje, według BlackRock Investment Institute, który powiedział, że „przynęta o stałym dochodzie jest silna” na razie.

READ  McDonald's i Chipotle przygotowują się do bitew pracowników fast foodów w 2024 roku

powiedział Philipp Hildebrand, wiceprezes BlackRock i Jan Boivin, prezes BlackRock Investment Institute, napisali w notatce w zeszłym tygodniu.

Zidentyfikowali najlepsze sposoby, aby to wykorzystać.

Profesjonalni abonenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Australijska gospodarka odnotowała wolniejszy wzrost w trzecim kwartale

Australijska gospodarka wzrosła o 0,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem, Podano oficjalne dane – Brakowało szacunków 0,7 proc. kwartalnego wzrostu oczekiwanego w ankiecie Reutera.

Najnowsze PKB wykazało słaby wzrost po wzroście w drugim kwartale o 0,9% w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami roku.

W ujęciu rocznym PKB w trzecim kwartale zwiększył się o 5,9%, co według Australijskiego Biura Statystycznego odzwierciedla „trwały wzrost gospodarczy od czasu wybuchu epidemii delty we wrześniu 2021 r.”.

„Wzrost był w dużej mierze napędzany przez wysokie wydatki gospodarstw domowych” – dodała.

Roczna liczba również nie spełniła oczekiwań w osobnym sondażu Reutersa, który przewidywał wzrost o 6,2%.

dolar australijski Po raporcie niewiele się zmieniło S&P/ASX200 Utrzymał spadek o 0,7 proc.

– Abigail Ng

CNBC Pro: UBS twierdzi, że akcje tej globalnej linii lotniczej wzrosną o 55%

Według UBS akcje globalnej linii lotniczej mają wzrosnąć o 55% w ciągu przyszłego roku.

Bank inwestycyjny podniósł cenę docelową po tym, jak europejska linia lotnicza poinformowała, że ​​spodziewa się wzrostu popytu w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Akcje zamknęły się niżej, bazując na poniedziałkowych stratach

Akcje spadły we wtorek, bazując na stratach z poprzedniej sesji.

S&P 500 spadł o 1,44%, zamykając się na poziomie 3 941,26, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 2%, kończąc na poziomie 11 014,89. Dow Jones Industrial Average spadł o 350,76 punktów, czyli o 1,03%, osiągając poziom 33 596,34 punktów.

-Samanta Sobin

Ropa spadła do najniższego poziomu od 27 grudnia 2021 r

Ceny ropy spadły we wtorek, obciążone niepewnością gospodarczą, nawet w obliczu rosyjskiego pułapu cen ropy i potencjalnego wzrostu popytu dzięki ponownemu otwarciu Chin.

READ  Three Arrows Capital, fundusz hedgingowy kryptowalut, nie spłacił pożyczki w wysokości 650 milionów dolarów

We wtorek po południu ropa naftowa US West Texas Intermediate spadła o ponad 4% do 73,85 USD. Ropa Brent z dostawami w lutym spadła o 4,34% do 79,09 USD za baryłkę.

Stany Zjednoczone poinformowały również, że spodziewają się zwiększenia wydobycia ropy w przyszłym roku, zmieniając swoje prognozy po pięciu miesiącach cięć. Miesięczny raport Energy Information Administration mówi, że produkcja ma osiągnąć 12,34 miliona baryłek dziennie w 2023 roku, więcej niż dzienny rekord 12,315 miliona baryłek dziennie w 2019 roku.

– Carmen Renick

Dimon twierdzi, że inflacja zmniejsza bogactwo konsumentów i może doprowadzić do recesji w 2023 r

Dimon powiedział w czerwcu, że przygotowuje bank na gospodarczy „huragan” wywołany przez Fed i wojnę Rosji na Ukrainie.

Smok | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Amerykańscy konsumenci nadal mają się dobrze i wspierają amerykańską gospodarkę, ale może się to zmienić w przyszłym roku c. B. Morgana Chase’a Dyrektor wykonawczy Jamiego Dimona.

Powiedział we wtorek, że konsumenci mają 1,5 biliona dolarów nadwyżki oszczędności z programów stymulacyjnych związanych z pandemią i wydają o 10% więcej niż w 2021 r. „Squawk Box” CNBC.. „

Inflacja zjada wszystko Właśnie powiedziałem, powiedział Damon, że te półtora biliona dolarów wyczerpie się gdzieś w połowie przyszłego roku. „Kiedy patrzysz w przyszłość, te rzeczy mogą wykoleić gospodarkę i spowodować umiarkowaną lub poważną recesję, o którą ludzie się martwią”.

Damon też widział Waluty cyfrowekonieczność Paliwa kopalne A inne tematy podczas wywiadu są obszerne.

– Hej Słońce