Przed premierą filmu na festiwalu w Sundance, która odbędzie się pod koniec miesiąca, aktor i reżyser Jesse Eisenberg udostępnił film wyjaśniający, jak podróż po Polsce w 2007 roku zainspirowała go do napisania „A Real Pain”.
Film, w którym występują legenda Dirty Dancing Jennifer Gray i bohater anty-dziedzica Kieran Culkin, jest już szczegółowo omawiany w polskiej prasie filmowej i showbiznesowej.
Będąc u szczytu ogólnoświatowego szaleństwa na punkcie dziedziczki, Gulkin latem kręcił zdjęcia na warszawskim Muranowie i wsiadał do pociągu na Dworcu Centralnym w Warszawie.
Teraz, gdy film zbliża się do premiery, reżyser i jego współpracownik Jesse Eisenberg w mediach społecznościowych dzieli się swoimi inspiracjami i zastanawia się nad zmieniającą życie podróżą po Polsce.
Film, którego akcja rozgrywa się wokół dwóch kuzynów, przedstawia historię ich przyjaźni podczas podróży po Polsce ku pamięci babci.
W przemówieniu na YouTube Eisenberg powiedział: „Mój film opowiada historię dwóch kuzynów, granych przeze mnie i genialnego Kierana Culkina, którzy wyruszają w podróż po Polsce, aby zobaczyć, skąd pochodzi nasza rodzina. Większość filmu opiera się na osobistych wspomnieniach mojej rodziny. historia. Nakręciliśmy scenę w 1938 roku w małym mieszkaniu, do którego uciekła moja rodzina.
Opisując rdzeń filmu jako „historię najlepszego przyjaciela dwóch niedopasowanych facetów”, Eisenberg opisuje relacje między bohaterami jako „zabawne, bogate i słodko-gorzkie”.
Kontynuując, dodaje: „To, co sprawia, że film do mnie przemawia, to fakt, że ich skomplikowana relacja rozgrywa się na tle historii i traumy Europy Wschodniej oraz II wojny światowej.
„Ukazuje ich osobiste problemy w perspektywie globalnej i pozwala mi zgłębić kwestię bólu. W szczególności tego, jak pogodzić nasze współczesne zmagania w kontekście historycznej traumy”.
Próbując odpowiedzieć na te złożone pytania, Eisenberg uważa, że głębia filmu równoważona jest przez jego ciepło, humor i przystępność.
Nominowany wcześniej do Oscara, nagród BAFTA i Złotego Globu za wybitną rolę Marka Zuckerberga w The Social Network, wideo Eisenberga przeplata się ze zdjęciami wykonanymi podczas jego podróży do Polski w 2007 roku.
Są wśród nich m.in. Pomnik Powstania Warszawskiego, klimatyczne zaułki lubelskiej Starówki, obóz koncentracyjny na Majdanku, bar mleczny z czasów PRL-u, a także fotosy wykonane w Krasności, ojczyźnie Eisenberga.
Mówi, że wszystkie te miejsca zostały sfilmowane.
W miarę zbliżania się premiery Eisenberg opowiadał niedawno o swoich pozytywnych doświadczeniach z kręcenia filmów w Polsce.
W zeszłym tygodniu w rozmowie z Vogue filmowiec określił polską ekipę – z której wielu pochodzi z łódzkiej Szkoły Filmowej – jako „największych rzemieślników, jakich kiedykolwiek spotkałem”.
Zaliczając swój film do listu miłosnego do Polski, Eisenberg pochwalił obsługę Majdanka.
„To jedni z najbardziej światłych, kochających i inteligentnych ludzi, jakich kiedykolwiek miałem okazję spotkać” – powiedział. „Moja rodzina została dotknięta Holokaustem, dlatego spotkanie z Polakami, którzy tak skutecznie ocalili tę tragiczną historię, było dla mnie fundamentalnie podnoszącym na duchu doświadczeniem”.
Premiera filmu „A Real Pain” odbędzie się 20 stycznia, a jego emisja w internecie odbędzie się pięć dni później.
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com