22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google opuszcza Rosję, wlewa 700 mln dolarów do Polski

Google opuszcza Rosję, wlewa 700 mln dolarów do Polski

Firma technologiczna The Warsaw Hub poinformowała w poniedziałek, że zainwestuje prawie 700 milionów dolarów w zakup i modernizację najnowocześniejszego kompleksu biurowego w centrum stolicy Polski, ponieważ Google zawiesił wszelką sprzedaż reklam w Rosji z powodu Inwazja na Ukrainę.

Google przeniósł się do The Warsaw Hub w zeszłym roku jako leasingobiorca, otwierając nowe biuro – siedzibę zespołów pracujących głównie na Google Cloud i jego zaawansowanych rozwiązaniach, które napędzają wielu globalnych klientów.„To nasza największa baza, która już pracuje nad technologiami chmurowymi w Europie. Dzięki tej nowej inwestycji będziemy mogli zatrudniać 2500 pracowników w naszych bazach w Warszawie, z potencjałem na przyszły wzrost” – powiedziała Magdalena Kotlarci, Dyrektor Krajowy na Polskę.

Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników Google w kraju.

„W zeszłym roku dodaliśmy 350 osób i otworzyliśmy nowe biuro w Warszawie oraz uruchomiliśmy obszar Google Cloud – pierwszą taką inwestycję nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej” – dodał Kotlarcy.

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło 10 mln dolarów dotacji dla lokalnych organizacji na pomoc uchodźcom uciekającym przed wojną na Ukrainie do Polski.

„Dofinansowanie to wesprze zarówno doraźne działania humanitarne, jak i pomoc uchodźcom w pierwszych tygodniach ich pobytu w Polsce oraz ich długofalowe potrzeby” – dodał.

Google powiedział w zeszłym tygodniu, że zawiesi wszelką sprzedaż reklam w tym kraju w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę po zablokowaniu rosyjskich mediów.

„Rosyjska inwazja na Ukrainę to tragedia i katastrofa humanitarna” – napisał na swoim blogu Kent Walker, szef ds. globalnych Google.

Wcześniej Google zawiesił na swoich stronach monetyzację sponsorowanych przez państwo rosyjskich mediów, takich jak RT i Sputnik, na czas nieokreślony.

–IANS

READ  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński ostrzegł NATO, że Rosja rozpocznie ofensywę w pobliżu polskiej granicy.

/

(Tylko tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione przez personel Business Standard; pozostała treść zostanie automatycznie wygenerowana z kanału Syndykatu.)

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze stara się dostarczać aktualne informacje i komentarze, które są interesujące i mają szerokie konsekwencje polityczne i ekonomiczne dla kraju i świata. Wasze zachęty i konsekwentne informacje zwrotne na temat tego, jak ulepszyć naszą ofertę, wzmocniły nasze zaangażowanie i zaangażowanie w te cele. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informowanie i aktualizowanie wiarygodnych wiadomości, autorytatywnych poglądów i jasnych komentarzy na istotne tematy, nawet w tych trudnych czasach wynikających z Govt-19.
Mamy jednak prośbę.

Potrzebujemy Twojego większego wsparcia, gdy walczymy z ekonomicznymi skutkami epidemii, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci treści wysokiej jakości. Nasza próbka subskrypcji otrzymała zachęcającą odpowiedź od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Dodatkowa subskrypcja naszych treści online pomoże nam tylko w osiągnięciu celów dostarczania Ci najlepszych i najbardziej odpowiednich treści. Wierzymy w niezależną, uczciwą i wiarygodną prasę. Twoje wsparcie poprzez wysokie prenumeraty pomoże nam wdrożyć czasopismo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakości magazynu i Subskrybuj Jakość biznesowa.

Edytor cyfrowy