17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

[WATCH] Rozpoczyna się ostatnia faza indyjskich wysiłków na rzecz wydalenia z Ukrainy;  VK Singh poinformował 3000 indyjskich studentów, którzy zostali wydaleni z Polski

[WATCH] Rozpoczyna się ostatnia faza indyjskich wysiłków na rzecz wydalenia z Ukrainy; VK Singh poinformował 3000 indyjskich studentów, którzy zostali wydaleni z Polski

Nowe Delhi: Rozpoczęła się ostatnia faza wydalania Indii z Ukrainy. Specjalny samolot przewożący około 160 Indian deportowanych z Ukrainy wylądował w Delhi z Budapesztu. Do tej pory ponad 50 000 Indyjscy studenci 76 samolotów zostało ewakuowanych.

Los 700 indyjskich studentów pozostawionych w Sumi pozostaje niepewny, ponieważ Rosja i Ukraina nie zapewniają bezpiecznej drogi ich wydalenia. Minister Unii VK Singh Pewien człowiek w Polsce, który nadzorował wydalanie Hindusów, powiedział, że prawie 3000 studentów zostało wydalonych z Polski.

Minister VK Singh powiedział, że dołożono wszelkich starań, aby wydalić studentów. Obecnie z Polski przewieziono samolotem 3000 studentów, a rząd twierdzi, że w Polsce nie ma pozostałych indyjskich studentów ani nie przybyli do Polski.

Jednak na Ukrainie jest kilku studentów w konkretnych kieszeniach, zwłaszcza w Sumi, gdzie prowadzone są akcje ratunkowe, aby zapewnić im wydostanie się. W niektórych częściach Ukrainy doszło do ciężkich ostrzałów, co spowodowało poważne problemy dla rządu w wydalaniu indyjskich studentów.

Rosja zgodziła się na częściowe zawieszenie broni, aby umożliwić mieszkańcom opuszczenie ukraińskich miast. Zawieszenie broni wejdzie w życie dzisiaj o 12:30 (IST). Po długich rozmowach w niedzielę między prezydentem Władimir Putin A jego francuski odpowiednik Emmanuel Macron zdecydował się na utworzenie korytarzy humanitarnych w Moskwie.

Według najnowszych informacji Rosja atakuje ukraińskie miasta i próbuje zdobyć Kijów. Ponad 1,5 miliona osób przekroczyło granicę na Ukrainę jako uchodźcy od początku rosyjskiej ofensywy 24 lutego.

READ  Finały BJK 2023: Polska w centrum uwagi